Jump to content

d2f

Modelarz
 • Content Count

  577
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Excellent

About d2f

 • Birthday 08/27/1981

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Radzyń Podlaski
 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

1,139 profile views
 1. d2f

  Jumper T16

  bez -externalaccessmod - tak napisał. Jednak wcześniej odwrotnie
 2. d2f

  Jumper T16

  Spróbuję w weekend podnieść mojego, bo jyz dawno nieużywany odkąd mam tx16s.. Zobaczymy czy będą jakieś problemy.
 3. d2f

  Jumper T16

  A dlaczego wgrywasz 1.3.1.92 a nie 1.3.2.30?
 4. d2f

  Jumper T16

  Nie wiem którą wersję 1.3 kolega z problemem wgrywał. Na pierwszy rzut oka jednak coś z inwersją, bo brak telemetrii mpm.
 5. d2f

  Jumper T16

  Tam jeszcze jest istotne inv a noinv.
 6. Też jestem ciekawy. Ale nie to, żeby ją kupić. Ot z ciekawości się dowiem, żeby mieć szersze pojęcie o aparaturach. Podejrzewam, że skoro poszukujesz, to już jakieś za i przeciw masz. Podzielisz się? Ze swojej strony, nie chcąc się powtarzać, tylko powiem, że ja bym jej nie kupił ze względu na cenę i możliwości odbiorników.
 7. Stowarzyszenie występuje do prezesa ulc o warunki lotu w scenariuszu szczególnym nsts (konkretnym) i jak uzyska zgodę, to dopiero możesz latać zgodnie z tym scenariuszem. Nie wiem jak jest ze scenariuszami niestandardowymi, trzeba robić napewno analizę ryzyka, a to nie wiem czy nie ogranicza Cie do konkretnych miejsc.
 8. Jedna z firm robi egzamin A2 płatny, w cenie 30zl promocyjnie do końca stycznia. Chyba nie wypada dać tu linka, ale nie jest trudno znaleźć. W cenie otrzymujesz kurs a2. Wszystko zdalnie online. Aż szkoda nie zrobić.
 9. Oj a po ziemi testowałeś flysky? Ja bym celował w 433 lub 868 MHz.
 10. A wiesz dlaczego nie możesz znaleźć? Być może ppm potrzebujesz do jakiegoś sprzętu z kilkoma silnikami? No to moje doświadczenia z tym linkiem w q450 i q250 są takie, że po uzbrojeniu silników, podczas pracy esc, zakłócenia ubijają link w losowych momentach i bez reguły odległości. Testowane z kk i jakimiś dziwnymi mikserami do quada z pwm. Zawsze możesz zrobić /kupić sumator pwm2ppm. Ale ja bym się zastanowił nad zmianą linku.
 11. Problem był nie tylko ze spectrum. Spotkałem się z tym w systemach spectrum, jr, futaba, assan, radio link, frsky, flysky. Objawy są typowe i niekoniecznie dotyczą jednego producenta odbiorników RC. Z tego co zauważyłem przy rozwiązywaniu tych problemów u siebie i u kolegów, to znaczenie ma często regulator - bec - i kable między bec/esc a odbiornikiem. Ja często daję kondensator przy odbiorniku na wszelki wypadek. A kondensatory z płyt, zastosowane przy cpu, to są właśnie low esr.
 12. Załóż jeszcze kondensator. Jakiś min 470uf powinien być ok. Low esr byłby lepszym wyborem niż zwykły.
 13. Coś się wyjaśniło z modelem ze znaleziska? Czy to model niezwiązany z pilotami z lotniska?
 14. Popieram przedmówcę. Taki poziom napięcia to już bardzo słabo, a szybkie machanie serwem powoduje poważny pobór prądu. Serwo walczy same z sobą przy zmianie kierunku, a im szybciej to się dzieje, tym większe zakłócenia na zasilaniu.
 15. Tak fatalnie to opisałeś, że ciężko sobie wyobrazić problem. Tym bardziej, że stawiasz na problem z software (na jakiej podstawie?). Może nagraj film z problemem. Dla mnie wstępnie wygląda na problem z potencjometrem, o ile mogę się czegoś tu domyślać po Twoim opisie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.