Jump to content

d2f

Modelarz
 • Content Count

  563
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Radzyń Podlaski
 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

951 profile views
 1. Tak fatalnie to opisałeś, że ciężko sobie wyobrazić problem. Tym bardziej, że stawiasz na problem z software (na jakiej podstawie?). Może nagraj film z problemem. Dla mnie wstępnie wygląda na problem z potencjometrem, o ile mogę się czegoś tu domyślać po Twoim opisie.
 2. Jak to kiedyś pewnien kolega bardzo mądrze powiedział - w rth ma lecieć z prędkością maksymalną / na maksymalnym gazie. I teraz wyjaśnienie. Ja zrobiłem kiedyś coś co latało w rth na jakieś 30% przepustnicy. Problem wynikł kiedy wciągnęło mi model w chmurę, padło video, a na rth model skierowany do mnie oddalał się 24m/s. Musiałem go wyłączyć (rth), dać pełny gaz i nurkować, żeby przezwyciężyć warunki wiatrowe. Od tamtej pory ustawiam 100% i rth używam tylko awaryjnie.
 3. Żebyś się nie zdziwił precyzją halli Radiomastera czy Jumpera. Jeszcze będę to badał ale mój Radiomaster sieje w zakresie na różnych drążkach na: 2, 4, 6 i jedna oś trzyma powiedzmy, że zero. Jeden slider lata do 15, drugi 2. Jak się toto ustrojstwo "nagrzeje" z 15min to już jest lepiej. Jumper ma lepiej, ale to już 3ci komplet gimbali i wybrane te najlepsze.
 4. G2 lata całkiem fajnie. Szczególnie bez kontrolera lotu Ze standardowym mixem inav 2.2 (chyba ta wersja) zaczyna latać jak źle wyważony, potrzeba autotune ale przez rok nie miałem czasu tego zrobić. Na 4s1p vtc6 robię 40min do 1.5h na stock owym wyposażeniu + matek wing F7 + bn-880 + r9slim+. Ostatnio zmieniłem regulator na jakiś tani blheli32 w celu lepszego hamowania silnika. Stockowy z pnp jakoś sobie nie radził. Dodałem też Ledy ws2812b w celu zapewnienia widoczności, szczególnie w nocy, bo zdarza się latać po ciemku (kamera ratel, vtx akk ux2). Myślę nad wyrzuceniem gimbala kamery fpv, bo nie jest tak potrzebny jak myślałem że będzie.
 5. No ale czujnik zdolny do zbierania danych a nie zbierający. A kamerka z vtx jest zdolna czy nie? :/
 6. Z jakich ficzerow Accessa korzystasz? Tak żebyś mógł powiedzieć, że warto w to wejść?
 7. Mi się wydaje, że temat umrze tak jak tu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=46912 Mi by się nie chciało, bo mi flex w r9 wystarcza. No ale jak ktoś koniecznie chce, to są dostępne źródła opentx, nic nie trzeba pisać od nowa dla nowego procesora.
 8. d2f

  FrSky TARANIS

  Jak znajdziesz tak spadnięty model to już się wcale tak mało nie robi.
 9. Antena w modelu ma widzieć jak najdłuższą część anteny w aparaturze i wzajemnie. Idealnie gdyby były ustawione równolegle do siebie. Czubek i większą część wycinka kuli na którą on wskazuje jest "głucha". Tak samo do dołu. Im większy uzysk anteny tym węższa część "po bokach" z dobrym sygnałem.
 10. Może trzeba poszukać innej anteny, albo wyciągnąć złączkę rp/sma z modułu i uczepić na wsporniku. Czy to jest oryginalna antena od modułu? Wygląda na taką o większym uzysku niż standardowe a przez to o węższej wiązce (musisz bardziej celować bo ma wieksze martwe pole niż standardowa). Jeśli tak, to skierowana w dół i do przodu pozwoli Ci uzyskać większe pokrycie, bo zdjęcie z ustawioną do góry i przodu pokazuje pokrycie sygnałem ziemi przed Tobą oraz Twojej głowy.
 11. Długość części aktywnej nie zmienia się, bo adapter jest ekranowany, więc dopasowanie nie zmieni się znacząco. Jednakże dochodzą Tobie 2 dodatkowe złącza i tu może pojawić się problem. Jak robiliśmy długie linki na WiFi (dawno temu) to takie adaptery rpsma-N często uniemożliwiały link. Lutowalismy się wtedy nowym kablem bezpośrednio do anteny i eksperymentowaliśmy z jego długością. Parę razy zakończyło się to awarią sprzętu. Ja bym tego nie stosował w torze RC.
 12. Miałeś już jakiś model od Patryka? Ja się ostro zdziwiłem już przy pierwszym przy ustawieniach takich jak miałem nakazane. Przepis sprawdzil się w 100%. Śmiem twierdzić, że on to obliczył.
 13. Jest ustawienie, które pozwala lub nie, w inav na uzbrajanie w locie. Z grubsza chodzi o wypoziomiwanie modelu. W instrukcji od inav jest nawet opisana proponowana wartość arming angle dla samolotów.
 14. d2f

  Jumper T16

  Przecież napisał, że ma odbiornik w trybie futaba a nie d16 Warto zaktualizować mpm.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.