Skocz do zawartości

szlifowanie


instruktor

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przy okazji obróbki (ręcznej) kawałka modelu pstryknałem wszelkie "ustrojstwa" którymi da się szlifować drewno .Chociaz próbowałem aluminium równiez Na początek ostrzałka przez innych nazywana klockiem .Moja jest zrobiona z kawałka profilu aluminiowego oklejonego za pomoca taśmy dwustronnej papierem ściernym.Używam wyłącznie papieru tej firmy ponieważ jest w/g mnie najlepszy i najdłużej da się go używać bez wymiany

szlifowaniekq4.jpg

Następnym przydatnym, ale już urządzeniem mechanicznym, jest tzw koło.Bezpośrednio na wale silnika za pomoca "talerzyków "mocujacych zamocowane jest "koło" ze sklejki 18 mm i oklejone na wikol papierem ściernym .Oczywiscie użyłem też papieru tej samej firmy ale o gradacji 40 .Ta maszynka służy gdy trzeba zdjac wiecej materiału lub wykonać jakieś np: zaokrąglenia W miom przypadku do wykonania kopyta kabiny użyłem klocka sklejonego ze sklejki 18 mm i to cudeńko poradziło sobie z jego obróbka.

To czerwone to oczywiscie nie krew , to tylko jeden z chłopców wykorzystał stolik maszyny do malowania i nieżle go "zmalował""Koła należy uzywać ze szczególną ostrożnościa bardzo łatwo poszlifować sobie paznokcie z opuszkami włącznie

szlifowanie1wa3.jpg

No i na koniec szlifierka tzw grubościowa zreszta pokazywałem ją kiedyś ale gwoli przypomnienia .Używamy tej szlifierki również do szlifowania listew spływu po zastosowaniu dodatkowego stolika katowego.Zresta na fotce widać resztki zdjętego (źle) stolika

Wałek też jest oklejony papierem tej firmy ale dużo gorszym i już nie kupuję go używam wyłącznie niebieskiego

szlifowanie2sx5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się patent ze szlifierką grubościową i metodą na listwy spływu.

 

Ja korzystam troszkę z innych patentów. :)

Do grubszego ścierania balsy używam takiej małej ręcznej heblarki ślimakowej.

 

szlif1.jpg

 

Do ręcznego szlifowania mam takie oto klocki.

Jeden to typowy klocek korkowy oklejony papierem ściernym.

Do tego dwa klocki aluminiowe o dwóch długościach firmy Perma-Grit Tools.

Na każdym jest coś w rodzaju papieru ściernego ale bardzo wytrzymałego.

Naniesiony jest na każdą stronę w dwóch rodzajach grubości.

 

szlif2.jpg

 

A z maszyn taka mała uniwersalna szlifierka.

 

szlif3.jpg

 

szlif4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.