Skocz do zawartości

Piszczy silnik WLToys


noel841106
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jestem świeżak w RC i chciałbym zasięgnąć rady/pomocy.

Kupiłem dla syna autko WLtoys 14402a. Ogólnie uważam, że za tą cenę super maszyna. Jeździ jak dzik, żadnej awarii jak na razie. Ale jak jeździmy powoli i spokojnie po domu (nie zawsze jest ładna pogoda przecież) to przy niskich wypełnieniach pwm z silnika wydobywa się nieprzyjemny pisk. Sprawdziłem oscyloskopem i nośna ma 2kHz. No to nie dziwne, że piszczy.

Mamy też taką ciężarówkę 6x6 1:16. ogólnie badziewie. Ale przerabiam ją. Założyłem jej metalowe mosty, metalowe wały, zakładam serwo 996, metalową przekładnię, zamówiłem silnik 540 i mam esc 60A oznaczone "KYRC", z Alli.

Te esc ma 1kHz nośną. Jeszcze gorzej piszczy.

To norma? Wszystkie silniki w RC piszczą? Są takie esc do szczotek, które mają pwm przynajmniej na poziomie 14kHz? A może te esc da się jakoś przerobić by tak nie piszczał silnik?

Bezszczotki też tak piszczą? Złożyliśmy z młodym cessnę 1200mm wiosną. Wsadziliśmy tam silnik 2212 i esc 30A i tam też tak piszczy. Ale tam to nie przeszkadza, bo i tak śmigło jest głośniejsze, a na niskiej mocy samolotu się nie używa. A i pomaga to znaleźć model :P

Jest na to rada?

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.