Skocz do zawartości

BLADE NANO S2 + Taranis X-Lite


willyams
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

O jakiegoś czasu zachciało mi się powrócić do tematyki helikopterów które zawsze mnie fascynowały ale nie bardzo mogłem je okiełznać.

Modele jakie miałem to m.inn. Swift, LAMA V3, BELT ,KDS 450 przy czym tego ostatniego bałem się na tyle że nawet go nie uruchomiłem.

Ostatnio temat wrócił jak bumerang jednak doświadczony już lataniem samolotami i dronami wszelkiej maści postanowiłem wrócić do kolejnej próby opanowania tych fascynujących maszyn.

Kupiłem sobie nowego BLADE NANO S2 jednak nie zwróciłem uwagi że nie ma w zestawie nadajnika (DSM), ale że dorobiłem się moim zdaniem świetnego radia jakim jest Taranis X-Lite postanowiłem nie szukać dedykowanego joysticka MLP6DSM do tego modelu ale wykorzystać mojego taranisa - i to chyba był błąd po poległem na całej linii. Oczywiście dokupiłem moduł typu multiprotocol dedykowany do radia jednak sama konfiguracja heli zakrawa mi na magię.

Przestudiowałem sporo zagranicznych forów na temat  konfiguracji i nawet udało mi się znaleźć plik nanoCPS.eepe który miał okazać się gotową konfiguracją bliźniaczego BLADE CPS pod Taranisa.

Niestety okazuje się że plik jest pod X9D+ i nie jest zgodny z X-Lite. Owszem OPEN TX niby go skonwertował jednak pliku nie da się wgrać do mojego nadajnika ponieważ wyskakują jakieś dziwne błędy.

Moja wiedza na temat konfiguracji "Ręcznej " Heli w radiu typu Taranis jest żadna. Oczywiście z konfiguracją samolotów, dronów czy innych nie mam absolutnie żadnych problemów więc nie jestem lamerem, jednak brak wizzarda dla heli w tym radiu kładzie mnie na łopatki.

Czy zatem wracając do sedna problemu jest na forum jakaś bratnia i chętna dusza która pomoże mi uruchomić ten model na tym radiu bym mógł zacząć naukę latania ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.