Skocz do zawartości

Trójnik. Raptor 50


Gość miszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu zacząłem bawić się w heli. Kupiłem Raptora 50, trochę polatałem, zawisy każdą stroną jako tak ćwiczę. I zauważyłem, że silikon przy iglicy zrobił się luźny. Myślę, że od zdejmowania (zdejmowałem go do tankowania). Więc kupiłem trójnik i teraz mam lekki dylemat jak go zamocować.

 

helik3niktk1.jpg

w640.png

 

Oto jak to wygląda. Moje pytanie brzmi: Czy ten trójnik może tak "wisieć" (oczywiście silikony zabezpieczę opaskami)? Jeśli nie to może jakiś pomysł jak go zamocować(na tej blaszce na której jest wyprowadzone żarzenie nie da się zbytnio).

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Po pierwsze trójnik powinien być przed filtrem a nie za bo przy tankowaniu wszelki syf zostanie po stronie "czystej"i silnik zassie sobie wszystko na raz ...

2. Czy takim wielkim problemem jest zrobienie z kawalka blaszki mocowania dla tego elementu np obok gniazda rozruchowego świecy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 masz racje.

2 tak, jest to wielki problem(pisałem że się nie da zbytnio)... Nie ma jak doprowadzić wężyka od zbiornika ponieważ zagiąby się niebezpiecznie(wlot do trójnika jest pod kątem 45 stopni i koliduje z ramą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, że wężyki od nitro parcieją i stają się rozpływające. Najczęściej kończy się to wyłączeniem silnika podczas lotu. Jesli zauważysz objaw, że w głównym zbiorniku jest 1/3 paliwa a zbiornik wyrównawczy nie jest dopełniony to oznacza, że wężyk w głównym jest dziurawy co zazwyczaj idzie w parze z tym iż się rozpadł od nitro

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wybrałeś najgorsze rozwiązanie z możliwych. ten po twojemu trójnik to zawór tankowania z odcinaniem. Lepiej było zastosować najzwyklejszy trójnik i do tego zawór tankowania jednoprzewodowy.

 

Te zawory mają tą wadę że po jakimś czasie zaczynają się zacinać i albo nie podają wcale paliwa albo znacznie zmniejszają przepływ paliwa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.