Skocz do zawartości

Odbiornik radiomaster R168


Józef 21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiornik radiomaster R168.

Nabyłem takie odbiorniki w liczbie 2szt od banggood, czas realizacji był bardzo długi bo prawie cztery miesiące. Nawet chcieli mi zwrócić pieniądze, uparłem się aby czekać. Kwota 98,62 była bardzo niska.

Trzeba pobrać i zaktualizować firmware w odbiorniku, ponoć pasują od FrSky ale nie próbowałem. Przecież jest to kopia FrSky.

Jest na stronie https://radiomasterrc.com/articleb-139.html

Proces aktualizacji jest prosty, pobrałem na swoją kartę SD do folderu FIRMWARE plik o nazwie

R168_V2 (EU) LBT.rfk oczywiście wersję europejską. Nadajnik mój to radiomaster TX16S.

Dalsze czynności wykonywałem tak jak na stronie

https://radiomasterrc.freshdesk.com/support/solutions/articles/64000257762-r168-r161-receiver-firmware-update-procedures

Po aktualizacji jak zwykle nie mogłem zblindować odbiornika ale po co jest internet. Przeszukiwałem strony internetowe, dowiedziałem się jaki popełniałem błąd, trzeba w pozycji MODEL SETUP dalej MODE wybierać „MULTI FrSkyX2 LBT(EU)” w opcji trybu radia.

Po aktualizacji firmware odbiornika plik R168 V2 (EU)LBT.

Ja wybierałem „MULTI FrSkyX LBT(EU)” właśnie do tego X trzeba było dodać jeszcze cyfrę 2 wersję firmware.

W ustawienie nadajnika musi być włączony Zewnętrzny moduł RF w pozycji Tryb na PPM w MODEL SETUP.

Odbiornik powiązał się z nadajnikiem bez problemów, zobaczymy jak będzie się spisywał w modelu, wykonałem takiego explorera jaki jest na youtube.

Niestety muszę czekać na sprzyjającą pogodę ostatnio jest bardzo wietrznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.