Skocz do zawartości

Jak wygodniej? jaki układ?


bojler

Rekomendowane odpowiedzi

No jeszcze kwestia czy się da w SANWA RDS 8000 ustawić mode 4.

 

Z instrukcji wynika że da się ustawić wszystkie opcje ciekaw tylko jestem czy Bartoszu miałeś już tą aparaturę w użyciu skoro wydajesz takie opinie.

Wcześniej napisałem cytuję "Myślę że Armand i Darek najbardziej mnie przekonali do układu drążków" i to jest moja odpowiedź za czym optuję więc Marcinie uważniej czytaj posty i przyjmuj to z pewnym dystansem a nie że jesteś tu najmądrzejszy i myślisz że jak coś napiszesz to jest najważniejsze.

Olo dzięki Twój głos jako trzeci jest decydujący gaz ze sterem kierunku a lotki ze sterem wysokości.

Pozdrawiam

Roman

SANWA RDS 8000 2,4GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie tu masz opinie?

 

Bojler wie lepiej od Ciebie co miałeś na myśli... On wie nawet co Ty myślisz :devil: ... w moim przypadku na pewno wie .... :lol2: no ale podobno grunt... to czytać tekst ze zrozumieniem.

Wcześniej napisałem cytuję "Myślę że Armand i Darek najbardziej mnie przekonali do układu drążków" i to jest moja odpowiedź za czym optuję więc Marcinie uważniej czytaj posty i przyjmuj to z pewnym dystansem a nie że jesteś tu najmądrzejszy i myślisz że jak coś napiszesz to jest najważniejsze. Olo dzięki Twój głos jako trzeci jest decydujący gaz ze sterem kierunku a lotki ze sterem wysokości.

 

:shock: Armand i Darek pisali o innych układach drążków z różnicą dość istotną... najwyraźniej nie nadążam za GURU :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam serdecznie.

 

Niedawno rozpocząłem swoją przygodę z modelarstwem RC. Jako pierwszy do oblatania wybrałem model motoszybowca ASW-28. Model bardzo ładny tylko trochę ciężko się nim lata bez doświadczenia, ale nie o tym chciałem porozmawiać. Chciałem porozmawiać o aparaturze a w sumie to o aparaturach ogólnie.

Po paru lotach doszedłem do pewnych wniosków.

 

1. Tryby pracy: MODE 1 i MODE 2. Wyczytałem na naszym forum, że każdy powinien wybrać sobie taki tryb jaki jest dla niego wygodniejszy. Zgadzam się z tym bo ergonomia to niesłychanie ważna rzecz. Jednakże czy nie powinno się wybrać takiego trybu, w którym dominująca ręka odpowiedzialna jest za te "trudniejsze" ruchy (jak dla mnie wysokość + kierunek)? A propos steru wysokości i kierunku:

 

2. Dlaczego jednym (nie wiem czy dobra nazwa) joystick'iem realizuje się ruchy właśnie sterów wysokości i kierunku skoro w prawdziwych samolotach wolantem realizowane są ruchy steru wysokości i lotek a sterem kierunku poruszamy wciskając pedały? Do tej pory latałem wiele na symulatorze (MS Flight Simulator) i wiem, że łatwiej by mi było mieć pod jedną, dominującą ręką ster wysokości i lotek a pod drugą, recesywną ster kierunku i "gaz". W związku z powyższym kolejne pytanie brzmi:

 

3. Czy możliwe jest podłączenie do odbiornika serw i regulatora w sposób inny niż podany przez producenta? Wiele razy czytałem, że kanał 3 jest dla silnika itd., ale czy to jest reguła/wymóg? Czy też mogę sobie dowolnie pozamieniać serwa, żeby zrealizować sterowanie o którym mówiłem w punkcie drugim?

 

Niedługo zamierzam zakupić aparaturę GRAUPNER - MX-12. Czy ktoś z forumowiczów posiada taką i mógłby odpowiedzieć na pytanie czy na tej aparaturze można zrealizować to o czym napisałem wcześniej?

 

Mam nadzieję, że nie kombinuję za bardzo na początku. Niestety my perfekcjoniści tak już mamy. :) Chciałbym po prostu ustawić wszystko "pod siebie", tak, żeby później cieszyć się już tylko lataniem a nie myśleć o tym, że jednak trochę mi niewygodnie.

 

Aha, jeszcze jedno. Może jednak nie powinno się łączyć tych funkcji w sposób przedstawiony przeze mnie? W końcu ktoś kiedyś wymyślił, że jest to teraz tak jak jest i pewnie miał ku temu powody. Wiecie może jakie?

 

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.

 

Pozdrawiam,

Tomek Kubiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo - znajdź i poczytaj sobie o Mode 1, 2, 3 i 4.

 

Ad 1. Latasz jak Ci wygodnie. Wygląda mi na to, że wygodniej Ci w Mode 2. W czym problem ?

Ad 2. Latasz jak Ci wygodnie. Model to nie samolot a Twoja :ass: zostaje na Ziemi.

Ad 3. Zmienić można tylko Mode nadajnika (a i to nie zawsze). Kolejności kanałów najczęściej zmienić się nie da, ale to akurat nie ma nic wspólnego z modem nadajnika.

 

MX-12 działa w Mode 1-4, o ile pamiętam. Do wyboru, do koloru. Ale wyjścia odbiornika ma przypisane na stałe. Np. silnik na pierwszym. Ściągnij instrukcję, sam przeczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jest ankiety ... ?

Czy dominującą ręką sterujesz:

lotkami i ciągiem

sterem kierunku i wysokości

inna opcja

 

 

jak pisze poprzednik MODE jest tylko 4 i AŻ 4 wiec po co kombinować i co znaczy "opcja inna"

 

chyba że....

ja dominującą reką sterują domem i własną firmą :) (łapie się na odpowiedź inna opcja)

 

:lol2:

 

 

PS. poza tym musisz mieć dwie dominujące ręce bo dżoje są dwa i kilka innych kanałów też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak pisze poprzednik MODE jest tylko 4 i AŻ 4 wiec po co kombinować i co znaczy "opcja inna"

 

 

No i widzicie Panowie, już się czegoś nauczyłem. Myślałem, że jest tylko MODE 1 i 2. A tu proszę, mamy jeszcze 3 i 4. Stąd ta trzecia, głupia opcja w ankiecie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SANWA RDS 8000 nie da sie ustawic mode 4 .Kupujac apke trzeba napisac jakie mode 1 czy 2.

ja latam w mode 4 i mam zamiar kupic ten model sanwy, czy naprawde nie da się ustawic jej na 4-ke? :roll:

 

NIe znam tej aparatury ale może być problem jak masz dwa serwa na lotkach i lewy drąg może nie obsługiwać dwóch serw. No ew. można coś zmiksować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.