Skocz do zawartości

Wracając do Cesny Spalinowej


szlak18

Rekomendowane odpowiedzi

Aby zakończyć temat wcześniejszego postu chciałem poinformować że w końcu kupiłem Easy Glidera.

 

Jak złoże to dam znać jak poszło latanie.

 

Ale w sklepie wpadł mi głowy pomysł. Czy dałoby się zamiast silnika spalinowego do tej cesny włożyć jakiś silnik elektryczny 3 fazowy?

 

Czy da się obliczyć teoretyczny ciąg tego silnika spalinowego OS Max 46 z konkretnym śmigłem by dobrać jakiś inny napęd elektryczny. Czy ciąg zespołu silnik śmigło się oblicza, czy są tabele czy trzeba to sprawdzać doświadczalnie.

Czy taki pomysł zmiany spalinowego silnika na elektryczny da się przełknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się obliczyć teoretyczny ciąg tego silnika spalinowego OS Max 46 z konkretnym śmigłem by dobrać jakiś inny napęd elektryczny. Czy ciąg zespołu silnik śmigło się oblicza, czy są tabele czy trzeba to sprawdzać doświadczalnie.

Czy taki pomysł zmiany spalinowego silnika na elektryczny da się przełknąć?

Tutaj możesz podejrzeć co, z czym, jak i dlaczego (tak drogo) :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do spalin się przyjmuje, że dla silników wielkości 10cm3 to 1KM daje 3,5 kG ciągu w czasie lotu z maksymalną prędkością, im silnik mniejszy tym sprawność śmigła mniejsza i ciąg też. Ciag statyczny jest zazwyczaj mniejszy niż przy prędkości lotu.

Nie wiem dlaczego tak znienawidziłeś napęd spalinowy, akurat OS46 jest bardzo cichy i spokojny, śmiało możesz na nim latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.