Skocz do zawartości

WOW-RC


Linux

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem, podłączyłem ładowarkę WOW-RC (pierwsze użycie) do zasilacza :

Input: 230V~50Hz 130mA

Outpunt: 12V --- 1.0A

Na ładowarce jest napisane:

Input: DC 11V-14V/1A

Podłączyłem ładowarkę i li-pola (też jego pierwsze ładowanie) i czuję zapach spalenizny, czekam chwilę a tu z ładowarki malutki dym leci,szybko wszystko z sieci wyłączyłem.

Co dziwne, przed ładowaniem pakiet miał 3,81V ; 3,82V ; 3,81V na celach. Po odłączeniu go po tym incydencie ma 3,79V ; 3,80V ; 3,79V na celach.

Zaglądam do ładowarki przez jej wywietrzniki, a tam na czymś co przypomina to http://pl.wikipedia.org/wiki/Transformator_toroidalny tak jakby zabezpieczająca folia jest tylko na kawałku tego (podejrzewam, że to właśnie to się stopiło (ta folia na zewnątrz)).

 

Podłączam ładowarkę do tego zasilacza i czekam i pali się jedna dioda (tak jak powinna) i nic nie śmierdzi ani nie dymi (pakietu nie podłączyłem).

Czy spróbować podłączyć pakiet? Boję się, że coś się uszkodziło i może go przeładować czy jakieś inne historie. Nie wiem czy to jest stopione na tym transformatorze czy to tylko na kawałku powinno być. Teraz już nic nie śmierdzi (jednak pakiet nie jest podłączony). Co robić, reklamować czy spróbować ładować ?

 

Oto ta ładowarka: http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=29&products_id=71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne zasilacz podał za duży prąd.... nie wiem czy Ci zareklamują jak mówisz że ci już folia na transformatorze się przetopiła a po za tym ta ładowarka nie jest jakiejś wielkiej jakości mogli popełnić błąd ci którzy ją robili a na przykład inna będzie hulała bez zarzutów... Reklamuj ..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegunowość na 100% odpowiednia w zasilaczu, widocznie jakaś wada fabryczna... Bardzo dziękuję za pomoc.

Musze przyjąć na gwarancję, do rozbierania nawet się nie brałem, pakiet tej samej firmy, a zasilacz o idealnych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem na myśli kabelek Ładziaka :D

 

Witam!

Miałem dokładnie ten sam numer z tą ładowarką. Ja kupowałem RC sklepie http://rcsklep.pl/index.php

Z reklamacją nie miałem żadnych problemów, po tygodniu dotarła do mnie nowa ładowarka.

 

I to jest wiadomość dnia.

A jak już ją wymienią to przed podłączeniem sprawdź dwa razy biegunowość zasilania tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po pierwsze nie Pan luke :wink: Spokojnie możesz pisać na ty.

Ładowarki nie używałem po wymianie już długo - jedynie kilka bezproblemowych już ładowań.Potem kupiłem sobie X Chargera B6, a Wow RC poszeł dalej do ludzi. Zasilacz stosowałem bardzo podobny jak ten Twój.

Zdaje się, że te proste ładowarki Wow RC nie są zbyt udane. Z tego co się orientuję, to modelarze bardziej sobie chwalą podobną ładowarkę E-Sky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc ładowarka przyszła z gwarancji, i jeszcze dla 100% pewności zapytam się czy mogę pod nią podpiąć taki zasilacz:

h4u43ciuh4lh6j1jsn8_thumb.jpg

A to naklejka na ładowarce:

u6j6k6iookopvs61uu3r_thumb.jpg

 

Nic się nie spali i wszystko będzie, OK ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.