Skocz do zawartości

Silnik Multiplex Permax klasy 600


Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie,interesują mnie osiągi w/w silniczka,jaki MAKSYMALNY ciąg statyczny mozna uzyskać?.Oraz gdzie najtaniej kupić można regulator do tego typu silnika??Przypuszczam że bedzie to coś koło 40A-50A??Niestety niewiele udało mi się znaleźć poprzez google oraz forumowe "szukaj".Nie zależy mi na danych producenta tylko na opiniach użytkowników :) .Jeśli stosować przekładnie to jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka 600 nie zniesie śmigła większego do 8 cali przy napięciu 7-8xNixx lub 2S Lixx pracując bez przekładni. Nie masz przekładni i nie masz regulatora, stąd moja rada jest taka: odłóż Permaxa na półkę, a w kosztach tych elementów kup outrunnera 3F, który będzie ważył połowę tego, będzie sprawniejszy, da więcej mocy.

Pomyśl też o tym, że maksymalny ciąg statyczny to jedno, a prędkość strumienia zaśmigłowego to drugie. Można tak zmaksymalizować ciąg, że wyniesie więcej od masy modelu, a model nie poleci, bo napęd nie rozpędzi go ponad prędkość przeciągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zamierzałeś sześćsetką napędzić. Bez przekładni nie osiągnie kilograma, wg teoretycznych wyliczeń na śmigle 8x4 8xNixx w granicach 600g przy prądzie prawie 30A. Z przekładnią np. 3:1 może dać ponad kilo. Ogólnie to mało zachęcający napęd w tych czasach, silnik+przekładnia pewnie około 250g masy. Ja bym dał sobie z nim spokój, nie widzę sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,to ja o żadnej sześćsetce nigdy nic nie wspominałem jakby co :mrgreen: .Niestety na elektrykach słabo sie znam(co innego spaliny 8) ).No to dobra,przyznam się co zamierzałem ze względów oszczędnościowych uczynić....model Ferrat II z giełdy....i tak sobie pomyślałem że silnik powinien się zmieścic w kadłubie jakoś,to i dla tego założyłem ten temat aby czegoś o osiągach się dowiedzieć :lol: .To tak-potrzebuję BARDZO taniego napędu 3F,jakiś outrunner,tak aby silnik,regiel i akumulator zmieściły się w kwocie maxymalnie 300zł,z tym że nie mam Pay Pal i sprowadzenie z Chin nie wchodzi w grę(hobbycity odpada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że mógłbym zmieścić się z wagą do lotu 1800g
tak aby silnik,regiel i akumulator zmieściły się w kwocie maxymalnie 300z

z tym 300 będzie ciężko :/

starałem się wybrać najtańsze

przykładowy zestaw:

http://www.nastik.pl/ray-c354205-p-1575.html

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=23_63&products_id=491

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=21_61_41&products_id=64

może ktoś znajdzie jeszcze jakiś lepszy i tańszy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.