Skocz do zawartości

rura renzo do 45i


grzes766

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem a mianowicie chce dobrac rure rezonansowa do benzyniaka (45cm,4,2KM,max obroty to 9000) rezonans chcialbym uzyskac przy ok 7000 obrotow mam programik do obliczania takich rur ale sa tylko ze stozkami a mnie interesuje prosta bez kontow z wylotem w dol 90 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytlumacz o co Ci chodzi w sensie ze rura ma byc bez stozkow?? prosta?? wiesz jakie zjawiska zachodza w rurze rezonansowej?? i jak skutkuje to na prace silnika?? jezeli z tymi stozkami to chodzi Ci ze stopniowo zwieksza sie srednica rury, to to jest podstawa funkcjonowania rury rezonansowej. Na skutek zmiany srednicy gazy sa rozprezane, zwiekszana jest ich predkosc przelotowa, dzieki czemu lepiej oprozniana jest komora spalania, plaskie denko z drugiej strony powoduje odbicie spalin (fali) i zapobiega wysysaniu swiezej mieszanki z komory spalania. Jezeli chcesz zrobic prosta, to bedziesz mial po prostu rure!:) ale nie rezonansowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.