Skocz do zawartości

Szukam relacji z budowy akrobata 3D 1,5 m


Misieek31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem nowym użytkownikiem chociaż czytam forum od kilku lat.

 

Jako że lubię budowę od podstaw modeli to szukam jakiś opisów budowy, najlepiej szczegółowej modelu do akrobacji 3D konstrukcyjnego balsowo-sklejkowy o rozpiętości od 1,4 do 1,7 m.

Ponieważ skończył mi się zasięg rozpiętości na depron to wolałbym przejść na balsę.

Prosiłbym was o podanie mi jakiś linki, ewentualnie jakieś namiary na fora gdzie nakierują mnie na budowę najlepiej od podstaw takich modeli jak Extra ,Edge 540, Yak 54 lub podobne.

Proszę o wyrozumiałość i pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Relacja z budowy Madmana napewno mi pomoże w technice budowania modeli konstrukcyjnych.

Jak narazie obserwuje temat "Katana X-lite 1,4 m-(budowa )-wspólny temat."

Jakoś sylwetka Madmana nie przypadła mi do gustu.Chciałbym coś zbudować z modeli typu: Jak 54, Extra, Edge 540 oraz Katana lub podobne.

Jest trochę opisów w necie budowy ale każdy ma jakieś nie szczegułowe etapy a nie chciałbym się zatkać w połowie nie wiedząc co dalej.

Kopie i kopie i nie mogę się zdecydować jaki model 1,4 lub 1,5m a chiałbym się porwać na głęboką wodę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę się zdecydować jaki model 1,4 lub 1,5m a chiałbym się porwać na głęboką wodę.
jak nie masz doświadczenia w budowie takich modeli i lataniu to nie jest to zbyt dobry pomysł........:( niewiem jakimi modelami już latałeś ale na początek lepiej zbuduj coś mniejszego i łatwiejszego

 

PS. zapraszam do powitalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przez 3 lata am już za sobą około dziewięciu modeli zbudowanych łącznie z oblotem.Wszystkie moje modele były budowane z depronu w połączeniu z balsą , sosną oraz sklejka z dużym naciskiem na depron.Jeżeli chodzi o latanie modelami 3D to może profesjonalistą nie jestem i nie znam nazewnictwa figur w powietrzu ale nie mam żadnego problemu z utrzymaniem modelu w powietrzu i wylądowaniem :) .Troszkę treningu na symulatorze.

Akrobaty zbudowałem 3 sztuki.Był to model typu "deska" do nauki ,następnie extre 1.1m z kadłubem przestrzennym i skrzydle już z profilem oraz Fantastica który podpatrzyłem właśnie z tego forum który ma 1.2m.

Myślę że czas zbudować i oblatać coś większego.

 

Mam nadzieję że chyba dojrzałem już do większych modeli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.