Skocz do zawartości

Przekładnia 180:1


LukasR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Interesuje mnie zrobienie przekładni o przełożeniu 180:1 (nie wiem czy dobrze napisałem ale chodzi o to, ze mam silnik który robi 3 obr/min, a chce by miał jakiś 1 obr/godz) przekładnia nie będzie pracowała pod dużym obciążeniem. Będzie pracowała z silnikiem 3W 230v.

Znalazłem coś takiego

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=tryb&szukaj_opis=1&pg=3

Może macie jakieś dane techniczne tych trybów

Proszę o podanie rozmiarów trybów i ilości zębów.

Czy te tryby by się do tego nadały by zrobić taka przekładnie?

Jeżeli nie to proszę o nakierowanie mnie na właściwy trop, może być to już

gotowa przekładnia.

chodzi o to aby przekładnia była tania i bezawaryjna.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te 3W wystarczy do krecenia samej przekladni :D

 

Jesli chcesz zrobic przekladnie o takim przelozeniu to w gre wchodzi tylko przekladnia wielostopniowa. W innym przypadku potrzebujesz zebatki odbierajacej o liczbie zebów 3060 co przy module powiedzmy 1,5mm daje Ci srednice kola 4,6m o ile sie nie pomylilem:P Przełożenie całkowite przekładni to iloczyn przełożeń poszczególnych stopni wiec dla przekładni 3 stopniowej potrzebujesz kazdego stopnia o przelozeniu okolo 5,65 czyli liczba zebów kola wiekszego musi byc 5,65 raza wiekszaniz mniejszego. No chyba ze 4 stopniowa to 3,7 raza.. Tak czy inaczej przekladnia bedzie spora... Pamietaj rowniez zeby moduly zebow poszczegolnych zebatek wspolpracujacych ze soba byly takie same.

 

Moglbys napisac cos wiecej o obciazeniu i zastosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma to napędzać "pas transmisyjny" taki jak na budowach tylko ze mniejszy około 10 cm szerokości i 25 cm długości.

Co do przekładni to może być nawet dziesięciostopniowa mi to w niczym nie przeszkadza

tylko chodzi o to z czego ja zrobić (tryby).

jeszcze co do przełożenia jest to max 1obr/h możne być mniej

 

wiesz... kup sobie chinski budzik za 5 pln... masz tam przekladnie 1h :P

Myślę. że nie podoła napędzić tego pasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie widze przeszkod zeby zrobic taka przekladnie z zebatek od serw. a stopnie to sobie policz ile potrzebujesz-mysle ze wmiare jasno wszystko wyzej napisalem;)

Z tym liczeniem to wszystko czaje, tylko ktoś wie ile taka zębatka ma zębów, jakie ma wymiary itd.

i najważniejsze gdzie ja kupić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na Alledrogo nadziałem się na fabryczną przekładnię firmy Tamiya. Była ona wielostopniowa z możliwością wyboru jednego z 4 możliwych przełożeń. Cena około 50 zł o ile mnie pamięć nie myli. Byłby to chyba najlepszy wybór.

 

Edit:

 

Takie cuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na Alledrogo nadziałem się na fabryczną przekładnię firmy Tamiya. Była ona wielostopniowa z możliwością wyboru jednego z 4 możliwych przełożeń. Cena około 50 zł o ile mnie pamięć nie myli. Byłby to chyba najlepszy wybór.

 

Edit:

 

Takie cuś

 

Obawiam się ze takie cus ma za małe przełożenie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.