Skocz do zawartości

Spadochron w rc


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lepiej zapłacić kilka (dziesiąt) złoty niż narażać zdrowie lub życie swoje lub osób trzecich ????
Kolega akurat pokazał węglowe. Zrobiłem wiele śmigieł drewnianych, jestem ich pewny, jak użyjesz odpowiedniego drewna to możesz mieć zaufanie tak samo jak do kupionego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega akurat pokazał węglowe. Zrobiłem wiele śmigieł drewnianych, jestem ich pewny, jak użyjesz odpowiedniego drewna to możesz mieć zaufanie tak samo jak do kupionego.

 

Jeśli ma ktoś wprawę i umie to robić to tak :]

Ale przeczyta to ktoś kto nie ma pojęcia o tym postanowi zrobić i będzie buba :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Ponawiam temat, może ktoś jeszcze ma jakiś patent na widowiskowy wyskok spadochroniarza z samolotu. Jakaś klapa lub coś podobnego?

Nie koniecznie musi spadać spadochroniarz może to też być np. wstążki, słodycze itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dlaczego? Ja widziałem, że zrzucali w ten sposób dwa duże czekoladowe Mikołaje :)

Każdy z nich miał ok 20 cm. Nadlatywali nad taras, balkon, ogródek i robili mikołajkowy desant.

W innym rozwiązaniu widziałem pudło ok 200x100 mm zamykane banalną klapką osadzoną w rogu na trzpieniu serwa. Helik wysypywał dużą garść cukierków.

 

Jednak jeżeli masz na myśli np. skoczka sterowanego drugą apką, to już lepiej zrobić np. zaczep gumowy z zawleczką. Jest zresztą kilka rozwiązań takiego zaczepienia.

Widziałem na pokazach w Anglii jak gościu to robił z modelu Cessna Skyline. Miał jednak przewidzianą wnękę pod spodem. Wkładał tam skoczka i blokował takim prościutkim patentem na dwie gumy i zawleczki. Serwo wyciągało zawleczki, gumy odskakiwały i uwalniały skoczka.

 

Drugi pilot sterował swobodnym spadaniem (ręce osobno + otwarcie = 3 mikroserwa)

 

Po otwarciu sterował rękoma jak klasycznym spadakiem prostokątnym. Ten zresztą był uszyty z cienkiej tkaniny paralotniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny pomysł z tym obrotowym walcem ale nawet z otwieraną klapą z mini serwem nie będzie ono obciążone ładunkiem , wystarczy że ustawisz orczyk serwa że w pozycji zamkniętej będzie prostopadle do klapy .

Tu masz mój filmik z desantu RWD skazo

 

W prototypie były zabawki z kinder niespodzianek ale część odlatywała i ginęła w akcji :lol: , później to były zwykłe nakrętki trochę nitki i spadochron z reklamówki jednorazowej .

 

Jednorazowo mieściło się 3 skoczków do rwd-skazo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.