Skocz do zawartości

Spadochron w rc


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam

chciałbym sie zapytać czy robiliscie i jak zrobiliście klape do sparochronu w modelach samolotu ... bo ja mam pare pomysłow ale nie wiem czy są dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to oderwanie skrzydła ? :D czegokolwiek :P hieh..a zdaza sie ze by sie pdzydało mieć spadochron..np, jak ktos nei umi lądować :D.. to etedy w góre naciskamy 1 guziczek i już :P cno chyba ze zawieje ;]

 

czasami taki spadochron może być przydatny w innych sytuacjach .......... moderator jak przeczyta to wytłumaczy .. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do takiego spadochronu to chyba widziałem takie coś na filmiku tego żółtego modelu do patrolowania granic ....ten z politechniki Warszawskiej . Może uda mi się go znaleźć to napisze

EDIT

znalazłem :D Film - lądowanie na spadochronie na tej stronce http://miwl.smil.org.pl/konkurs-BSL_2008.html jest link do filmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ktoś klei śmigła ??? .....są na tej ziemi aż tacy idioci?

 

Dziękuję za uznanie :lol: . Ja tylko zgrzewam polówki ( niestety nie uzywam kleju ) ale można to uznac za klejenie.

 

Pozdrwaiam

Bartek

 

...Za spawanie jeśli już. Z klejeniem to nie ma nic wspólnego... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście taniej skleić/zgrzać ...

 

Ale czy zaryzykowałbyś stratę palca albo kalectwo[jak dobrze trafi to może nawet nie przeżyjesz] dla 15zł za nowe śmigło ?

 

Wykluczam śmigła do gumówek wykonywane z balsy ...

 

Byli tacy co wymyślili sobie że odbiją sobie łopatki węglowe i zrobią nowe sami ...

 

Jest to prawie tak samo sprytne jak używanie szpilki zamiast prosiaka przy 8mm gumie do holu ...

 

Samo pomyślenie o tym powinno być karane ... Wiadomo że są ludzie z warsztatem i doświadczeniem którzy takie śmigła robią ale naprawdę niech młodzież porzuci jakiekolwiek zamiary z tym związane i zajmie się podstawami typu zaklinowanie płata bo coraz częściej widzę że chcieli by wyjąć z pudełka gotowy model przy którym nic nie trzeba robić, nawet sterować za wiele a pudełko najlepiej żeby kosztowało 10zł ...itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy śmigle 300 mm i 10000 obr/min końcówka śmigła ma prędkość prawie 600km/h

Ktoś to kiedyś liczył??

Nie wiem czy dobrze policzyłem :?: :?:

Dokładnie wyszło mi 565 km/h

A zmierzam do tego ze siły rozrywajace jakie działaja na śmigło przy takiej predkości sa wielkie. Ja nawet nie staje zboku wirujacego śmigła, (nowego) A co dopiero sklejonego :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podczas docierania silnika rozerwało mi śmigło - zniszczenia na około wskazywały bardziej na jakiegoś szaleńca z toporkiem. Plasticzane śmigło graupnera przebiło na wylot drzwi od szafki w modelarni - sklejka 15mm . Weszło jak w masło .

 

Klejcie sobie co chcecie i jak chcecie .. mi to dało do myślenia . Silnik chodził niewiele więcej ponad 3 tys obr to było pierwsze uruchomienie nowego motorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.