Skocz do zawartości

Frsky Tandem i Archer gr8 problemy z zasięgiem


pyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy dobry dział wybrałem bo problem może leży po stronie odbiornika lub aparatury...

 

Będąc na łące chciałem przetestować nowo zakupiony sprzęt (tandem i odbiornik jak w temacie) lecz niestety co chwila miałem informację o utracie sygnału RSSI lub 2 pozostałe komunikaty "sensor lub telemetry lost" dodam że model(szybowcem latałem)był poniżej 80m i w odległości max 130m ode mnie. Antenki odbiornika miałem ustawione poza kadłubem(tak jak zawsze).

Wcześniej latałem leciwym taranisem z odbiornikiem g-rx8(ten sam model) i nie miałem problemów z zasięgiem chyba że odleciałem naprawdę daleko to czasem pojawił się problem z telemetrią ale to rzadko. Model już 3lata ma jedyna zmiana to nowy odbiornik, zastanawiam się co zrobiłem źle że taki mały zasięg miałem, ale bindowanie i ustawienia wykonałem jak w manualu czy filmikach.

 

Chciałem podpytać mądrzejszych czy coś robię źle? choć sprawdziłem juz wiele rzeczy, dodam że zakłócenia raczej odpadają bo teren znany i umieszczenie odbiornika w modelu takie samo jak w starym
g-rx8. Niestety nie wziąłem innego odbiornika na łąkę choć wiem że dobrze było by sprawdzić z innym odbiornikiem.

 

Bardzo niepokoi mnie zasięg bo latanie przy "nodze" szybowcem 3,5m nie sprawia frajdy:( może macie jakieś pomysły ale faktycznie jakieś ustawienia są niewłaściwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki pomysł, że trzeba by sprawdzić jak sprzęt zachowa się po aktualizacji firmware do najnowszych wersji.
Zarówno nadajnik jak i odbiornik.
W tandemie są chyba do aktualizacji 2 firmware - × tak jak w taranisie - Aparatura i moduł radiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiles jedno i drugie razem?

Dawno aktualizowałeś? Może trzeba sprawdzić czy są nowsze wersje.

Swoją drogą, od ok półtora roku, mam dużo zakupionych od-razu-złych nowych odbiorników frsky. Głównie rx8r i rx6r, bo tych biorę najwięcej.
Dobrze, że nie trafiają mi się złe nowe r9mm, bo już ich chyba nie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w marcu odbiornik i tandem-a i od razu wgrałem oprogramowanie, nowszego jeszcze nie ma, dziś pojadę sprawdzę aparaturę z innym odbiornikiem a ten najwyżej będę reklamował. Jeżeli to wina odbiornika będzie😵

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod post no ale trudno...

Sprawdziłem inny odbiornik, wszystko ok prawdopodobnie nowy odbiornik jest uszkodzony.

Na starym zero niechcianych komunikatów. A na archerze nawet na wysokości 80m i odległości ok 110m RRSI ponizej 35. Szkoda nerwów trzeba reklamować😤

Dodam że antenki w taki sam sposób ułożone w obu przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Skończe temat może komuś się przyda. Odbiornik odesłałem, okazało się że faktycznie jest wadliwy - dostałem nowy i już jest ok. 77hobby stanęło na wysokości i nie robiło problemów z reklamacją.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.