Skocz do zawartości

Frsky Tandem i Archer gr8 problemy z zasięgiem


pyton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy dobry dział wybrałem bo problem może leży po stronie odbiornika lub aparatury...

 

Będąc na łące chciałem przetestować nowo zakupiony sprzęt (tandem i odbiornik jak w temacie) lecz niestety co chwila miałem informację o utracie sygnału RSSI lub 2 pozostałe komunikaty "sensor lub telemetry lost" dodam że model(szybowcem latałem)był poniżej 80m i w odległości max 130m ode mnie. Antenki odbiornika miałem ustawione poza kadłubem(tak jak zawsze).

Wcześniej latałem leciwym taranisem z odbiornikiem g-rx8(ten sam model) i nie miałem problemów z zasięgiem chyba że odleciałem naprawdę daleko to czasem pojawił się problem z telemetrią ale to rzadko. Model już 3lata ma jedyna zmiana to nowy odbiornik, zastanawiam się co zrobiłem źle że taki mały zasięg miałem, ale bindowanie i ustawienia wykonałem jak w manualu czy filmikach.

 

Chciałem podpytać mądrzejszych czy coś robię źle? choć sprawdziłem juz wiele rzeczy, dodam że zakłócenia raczej odpadają bo teren znany i umieszczenie odbiornika w modelu takie samo jak w starym
g-rx8. Niestety nie wziąłem innego odbiornika na łąkę choć wiem że dobrze było by sprawdzić z innym odbiornikiem.

 

Bardzo niepokoi mnie zasięg bo latanie przy "nodze" szybowcem 3,5m nie sprawia frajdy:( może macie jakieś pomysły ale faktycznie jakieś ustawienia są niewłaściwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki pomysł, że trzeba by sprawdzić jak sprzęt zachowa się po aktualizacji firmware do najnowszych wersji.
Zarówno nadajnik jak i odbiornik.
W tandemie są chyba do aktualizacji 2 firmware - × tak jak w taranisie - Aparatura i moduł radiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiles jedno i drugie razem?

Dawno aktualizowałeś? Może trzeba sprawdzić czy są nowsze wersje.

Swoją drogą, od ok półtora roku, mam dużo zakupionych od-razu-złych nowych odbiorników frsky. Głównie rx8r i rx6r, bo tych biorę najwięcej.
Dobrze, że nie trafiają mi się złe nowe r9mm, bo już ich chyba nie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w marcu odbiornik i tandem-a i od razu wgrałem oprogramowanie, nowszego jeszcze nie ma, dziś pojadę sprawdzę aparaturę z innym odbiornikiem a ten najwyżej będę reklamował. Jeżeli to wina odbiornika będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod post no ale trudno...

Sprawdziłem inny odbiornik, wszystko ok prawdopodobnie nowy odbiornik jest uszkodzony.

Na starym zero niechcianych komunikatów. A na archerze nawet na wysokości 80m i odległości ok 110m RRSI ponizej 35. Szkoda nerwów trzeba reklamować?

Dodam że antenki w taki sam sposób ułożone w obu przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Skończe temat może komuś się przyda. Odbiornik odesłałem, okazało się że faktycznie jest wadliwy - dostałem nowy i już jest ok. 77hobby stanęło na wysokości i nie robiło problemów z reklamacją.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.