Skocz do zawartości

Frsky X9D i telemetria


kubek85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Próbowałem przeszukać forum, niestety nie jestem w stanie znaleźć tej informacji. Od jakiegoś czasu próbuję połączyć w zestaw: Matek H743-Wing, FRsky R8 Pro i X9D, w taki sposób żeby wyświetlała mi się telemetria na nadajniku. Czy ktoś z Was ma na tyle doświadczenia żeby mi pomóc?

 

Niestety jestem dość nowy w temacie kontrolerów lotu i nie jestem w stanie zrozumieć instrukcji na stronie Matka 

http://www.mateksys.com/?portfolio=h743-wing#tab-id-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart Port z odbiornika wpinasz do TX4(lub innego wolnego UART-a) w kontrolerze lotu, w inav w zakładce ports na uart4 (lub inny który wybrałeś) w kolumnie telemetry wybierasz "smartport" i ostatnie włączasz telemetrie w zakładce "Configuration"

W aparaturze w ostatniej zakładce telemetry - wyszukujesz nowe czujniki, jak znajdzie ich kilkanaście to znaczy że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

W odbiorniku jest osobne gniazdo z sygnałem "smart port"

R8pro.png.44ce5b16ea78d3a0d9e0bbd3914b5c40.png

i ten sygnał wlutować do TX4

 

Sbus to protokół komunikacyjny, obsługuje sygnały sterujące

 

[edit]

SBUS musisz mieć wpięty by móc sterować modelem i wg diagramu kontrolera lotu ma być wpięty do RX6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.