Jump to content

a2j

Modelarz
 • Content Count

  205
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

a2j last won the day on February 5 2019

a2j had the most liked content!

Community Reputation

30 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jastrzębie-Zdrój
 • Imię
  Adam

Recent Profile Visitors

402 profile views
 1. Tak już wszystko działa jak trzeba, oblotu jeszcze nie było ale OSD działa. Zrobiłem na szybko filmik z problemem i jego rozwiązaniem, tak to wyglądało u mnie.
 2. Dzięki Wojtek za pomoc, tak mam format video na AUTO. Szukałem wczoraj dość intensywnie i znalazłem set display_force_sw_blink = ON ten parametr pomaga z problemem niewidocznych ikon, chyba chodzi o częstotliwość migania a odświeżanie obrazu.
 3. Zbudowałem latające skrzydło a teraz uzbrajam je w kontroler lotu i FPV. Kontroler: Matek F411-WSE (inav 2.5.1) VTX: Eachine TX526 Kamera: Caddx Turbo S1 Wszystko właściwie skonfigurowane i podłączone ale mam dziwny problem z OSD. Przy konfiguracji kontrolera w INAV (podłączone USB) w goglach widzę całe OSD, gdy zrobię restart znikają mi dwie ikony: ilość satelit i strzałka wskazująca miejsce startu. Wgrywałem na nowo czcionki, flash-owałem (z full chip erase) kontroler lotu - i nic. Co ciekawe ikona z ilością satelit pojawia się gdy GPS łapie fix (pow. 6 satelit) ale strzałka się nie pojawia. Wydaje mi się że właśnie te dwie ikony migają gdy GPS nie ma fix-a i tak jakby był problem z ich wyświetleniem w tym momencie. Macie jakieś sugestie?
 4. To filmik z instrukcją kalibracji raczej. A jest dokładnie jak mówi Przemek, nie trzeba kalibrować jest już skalibrowana przez producenta. Jak by było coś nie tak masz taką możliwość. Moje przyszły z różnych zamówień, zakupione z odstępem miesiąca obie skalibrowane poprawnie. Zresztą do samej kalibracji trzeba mieć dobry multimetr z 3 miejscami po przecinku.
 5. Ja przesiadłem się z SkyRC imax B6 mini na ToolkitRC m6 a że chciałem coś dwu kanałowego to kupiłem 2 szt. Świetna, niezwykle mobilna ładowarka, ze sporą ilością funkcji dodatkowych. TU polska recenzja. Nie jest bez wad, pierwsze wersje oprogramowania miały błędy ale producent udostępnia aktualizację. Do jej zasilenia używam zasilacza serwerowego takiego jak TU, mała przeróbka + dorobienie kabelków i zasila obie ładowarki. Dobrą i polecaną firmą jest wspomniany ISDT w tym przedziale cenowym jest Q6.
 6. Fajne radyjko i ma suwaki po bokach. Andrew Newton już modyfikacje w tym radiu robił, właśnie slider-y za lekko chodziły. Dopiero co (okazało że we wrześniu 2018, czas leci ) kupiłem X9D+SE, dziś kupił bym właśnie to radio.
 7. Obcinasz końcówkę i lutujesz XT60 (z zachowaniem poprawnej polaryzacji) albo jakaś przejściówka. Sam zasilacz też nie byle jaki bo dla 12V musiał by mieć wydajność prądową ponad 18A Ja do swojej ładowarki mam zrobiony zasilacz z zasilacza serwerowego.
 8. Jeśli ładowarka to imax b6 lite to nie podłączaj jej do 220V. Zasila się ją prądem stałym 7-32 V czyli musisz mieć dodatkowy zasilacz np z laptopa.
 9. darmowy PicaSim - polecam LINK trochę upierdliwy w konfiguracji samego kontrolera ale to naprawdę dobry symulator. Dostępny także jako aplikacja na telefon.
 10. Zaproponowany gimbal to tylko rama z silnikami musisz jeszcze dokupić sterownik. Zobacz całą serie filmów od Joshua Bardwell gdzie buduje drona Eachine Tyro119 (6 cali) - budżetowy dron za ok. 540 zł. Co ciekawe z prostym GPS (funkcja RTH Return to home - powrót nad miejsce startu) ale w ostatnich filmach serii wymienia GPS na taki z kompasem i barometrem oraz będzie konfigurował w nim inav. Inav to oprogramowanie obsługujące kontroler lotu z wieloma funkcjami autonomicznymi. Droniarze FPV używają Betaflight. Link do całej serii filmów jest ich 20, seria jeszcze nie skończona. Link gdzie można kupić drona To chyba jedyne rozwiązanie które może pokryć choć część Twoich założeń. O gimbal musisz jeszcze dopytać innych.
 11. Jakie masz C w posiadanych pakietach? Do tego typu dronów potrzeba pakietów z wysokim prądem rozładowania. Jedno ESC w Wizzardzie ma 20A a jest ich 4. Łatwo policzyć że może być potrzeby prąd ok 80A Powiedz czy miałeś możliwość latania dronem FPV?
 12. Sebastian chcesz czegoś z dwóch różnych światów, dronów fpv i dronów do filmowania. Dron z filmiku to typowy racer fpv a dokładniej Wizard x220 z gimbalem Quanum FY Mini 3D PROS. Jak chcesz polatać fpv zbuduj lub kup racera, chcesz nagrać film ze swoich lotów przyklej mu kamerę. Natomiast jeśli chcesz spełnić założenie z punktu 3 i 4, dron musi być z: GPS, barometrem i kompasem więc lepiej coś ala DJI mavic mini. Pewnie powiesz że zaproponowany dron to spory koszt ale w miarę dobry racer to koszt ok 1k zł, do tego jeszcze trzeba doliczyć koszt gogli, aparatury, ładowarki, akumulatorów co w sumie da podobną kwotę jak nie większą.
 13. Udało się zejść z wagi do 129g gotowy do lotu - 5g zawsze coś. Zastosowałem pakiet 2S 220mah (16g) bezpośrednio zasila odbiornik a micro Ubec firmy Matec konwertuje napięcie do 5V dla serw.
 14. Patryku, też posiadam Tyro79 i BF 4.1, w regle wgrane JESC - mogę też skorzystać z Twojej wiedzy by dron latał lepiej?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.