Jump to content

wiktoreksz

Modelarz
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Good

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Wszystko co ma skrzydła
 • Imię
  Wiktor

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Świetny model, niech lata tak dobrze jak wygląda!
 2. I ja zauważyłem ten problem. Myślę że wyszukiwarka gubi się w totalnym bałaganie sprzedawców oferujących, zgodnie z najlepszą chińska tradycją, praktycznie wszystko, natomiast nie przykładających wagi do czytelnego kategoryzowania oferowanych produktów. To samo zaczyna dziać się na Allegro, od kiedy pojawili się chińscy sprzedawcy. Standardem jest oferowanie w kategorii "zdalnie sterowane/lotnicze" kolczyków, drabinek dla papug albo zabawek dla kotów. Zgłaszam administracji tego typu oferty, ale nie przeszkadza to w pojawianiu się nowych...
 3. wiktoreksz

  Halifax

  Pięknie lata! Szkoda tylko że tak szybko. Halifax to bardzo niedoceniany modelarsko samolot (jeszcze mniej doceniany jest pionierski Stirling), ale chyba to specyfika brytyjskich bombowców z każdej praktycznie ery, bo na przykład z bardziej współczesnej trójki Vulcan/Victor/Vaillant (od najnowszego do najstarszego) modeli tego pierwszego jest w bród, środkowego parę widziałem, a ostatniego tylko jeden czy dwa... Sorki za dygresję i gratulacje za super model!
 4. Owszem, nie jest, ale w wielu dziedzinach, między innymi tej najbardziej nas interesującej, przyjmuje przepisy europejskie.
 5. Czyli jednak można, tylko trzeba mieć trochę pomyślunku: https://www.aerobuzz.fr/breves-aviation-generale/les-suisses-ne-confondent-pas-aeromodelisme-et-drone/ W Szwajcarii europejskie przepisy dotyczące dronów nie będą aplikowane do modelarstwa. Po prostu, bez żadnych wytrychów typu stowarzyszenia...
 6. Jak ktoś potrafi projektować, budować i latać, co w przypadku Roberta wszyscy na tym forum bezapelacyjnie potwierdzają, to nie potrzebuje pisać pseudoreferatów, albo nagrywać audycji, bazujących na analizach poklatkowych... Takich ludzi szanuję.
 7. Nie, nie masakra, tylko wyzwanie. Z którym pilot sobie poradził. I w miarę treningu będzie radził sobie coraz lepiej. Nieprawdaż?
 8. Fantastyczny model, fantastycznie latający, ze świetnym pilotem któremu prawidłowe lądowanie na 3 nie straszne. Wielkie brawa!
 9. No ale Vario nie zbiera danych osobowych raczej a przepis mówi o danych osobowych.
 10. Żenua jest przeświadczenie, że doświadczenie z PC symulatora daje prawo do negowania wszystkiego innego. To do AKocjana było...
 11. Oj tam, nie znacie się wszystcy. Obserwujcie mistrza w akcji: I czego ten film dowodzi? Pilot dał ciała. A czego dowodzą filmy przytoczone przez Kolegę? Piloci dali ciała. Popełnili błąd. Żeby wsiąść do samolotu za państwowe (w czasie wojny, albo, generalnie, w wojsku) lub prywatne (obecnie) pieniądze, musieli wcześniej wykazać się umiejętnością pilotażu, wliczając w to lądowanie na 3 punkty, które było WYMAGANE jako najbardziej prawidłowe, nie tylko na lotniskowcach, czego dowodzą filmy INSTRUKTAŻOWE, które załączyłem kilka stron wcześniej, a które Kolega zbył komentażem: "forsowany" przez "beton, który latał na lekkich dwupłatach". Żenua! A wymaganie wykazywania umiejetnosci filmikami z youtuba jest jeszcze bardziej żenua, do kwadratu. A czy Kolega AKocjan latał "na ciężkich samolotach wyposażonych w klapy i podwozie chowane, napędzanych silnikami o mocy większej niż 1500 KM ? Jeśli tak to zwracam honor i przepraszam." Jeżeli nie to żenua do sześcianu.
 12. No to oczywiste jest, choć nie sądzę, żeby w przyrodzie występowały wystarczająco duże butelki na owiewki modeli w skali 1:4
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.