Skocz do zawartości

AFPD vs RFG4


patryk134

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem AFPD jest wystarczający... Panuje opinia, że AFPD jest jednak lepszy :)

Wiadomo w RF jest efekt wiatru czy na wodzie jakieś fale ale moim zdaniem jest to tylko taki bzdurny dodatek za który Great Planes zbija kase :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem na jednym i drugim i stwierdzam że RFG4 jest lepszy. Realny bardziej, może mniej wizualnie ale bardziej fizycznie. I tak przyjemniejszy dla oka XD Można edytować profile skrzydeł skłony wykłony silnika i testować różne rzeczy które naturalnie w samolocie można robić :) Ogólnie fajniejszy i bardziej realny symulator to rfg4 moim skromnym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Latałem na dwóch symulatorach i moge z czystym sumieniem ci bardziej polecić realflighta bo:

° na aeroflyu jest gorzej odwzorowana fizyka,

° Teraz jak masz realflighta 4 to możesz za darmo ściągnąć ze strony producenta rozszerzenie do 4.5, przez co jest lepsza grafika niż w rywalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malker AFPD lepszy . W nim to praktycznie kazdym samolotem robisz zawis ledwo co wezmiesz aparature w ręce. Wlacz smiglowiec i ocen czy AFPD jest realny :)

 

Co do RF g4 to wedlug mnie duuuuuuuuuuuuuuuzo lepszy, bardziej realny. Samoloty i helikoptery reaguja "poprawnie" na ruchy drazka itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ALE rg4 ma takie wymagania, że musiałbym wpierw sobie kupić nowy komputer aby móc na nim latać. Ja jestem za AFPD bo ma mniejsze wymagania.

 

 

 

W nim to praktycznie kazdym samolotem robisz zawis ledwo co wezmiesz aparature w ręce.

 

 

 

:shock: no chyba, że dla ciebie zawis trwa 5 sec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filipowicz napisał/a:

W nim to praktycznie kazdym samolotem robisz zawis ledwo co wezmiesz aparature w ręce.

 

 

 

 

:shock: no chyba, że dla ciebie zawis trwa 5 sec.

 

Albo jeśli lot w góre dziobem to jest dla niego zawis no to wiesz ;D Każdym da sie zrobić :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

P.S: Zapodaj filmik jak robisz zawis a na końcu filmiku daj napis:

Specjalnie dla pfmrc.eu czy tam PL :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagania RFG4 nie są wielkie, nie przesadzaj. U mnie chodził z geforce 440mx, 256ramu i procesorem 1.6ghz :] Zero jakiś tam shaderów wymaganych, procesora też bardzo nie obciąża, więc z wymaganiami nie jest źle :D Jeśli chodzi o zawis w AFPD jest łatwiejszy niż w RFG4, ale nie mówmy tu o pierwszym styku z nadajnikiem, czy też paru lotach, pomijając już ćwiczenie zawisu. Efekt negatywny, gwarantowany :!: Bez ćwiczeń się nie uda nawet w AFPD a co dopiero w rzeczywistości.

Co do kłótni o zawis, ona jest chyba niepotrzebna. Więc zakończmy ją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to ja widziałem większe minimalne wymagania na których na moim kompie na pewno rf by nie poszedł.

 

Jeśli chodzi o zawis w AFPD jest łatwiejszy niż w RFG4, ale nie mówmy tu o pierwszym styku z nadajnikiem, czy też paru lotach, pomijając już ćwiczenie zawisu. Efekt negatywny, gwarantowany :!: Bez ćwiczeń się nie uda nawet w AFPD a co dopiero w rzeczywistości.

Co do kłótni o zawis, ona jest chyba niepotrzebna. Więc zakończmy ją...

 

jest sporo modeli do afpd i w niektórych jak się ustawi gaz w odpowiednim położeniu to sam wisi, są też takie modele co wiszenie nimi nie jest takie proste. Co do trudności zawisu w AFPD a w RFG4 nie będę porównywał bo na RFG4 nie latałem, ale myślę, że w RFG4 w niektórych modelach jest tak samo łatwo wisieć jak w AFPD a w innych już nie tak prosto.

 

Moim zdaniem porównywanie symulatorów tej samej "klasy" jest jak porównywanie Mercedesa SLR z Porche Carrera GT. Każde ma swoje wady i zalety i nie można powiedzieć co jest lepsze bo wszystko działa inaczej kiedy za kółkiem siedzi Sebastian Loeb a kiedy siedzi blondynka :lol: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam phoenixa co prawda ja mam go głównie do helików ale uważam że jest o niebo bardziej realistyczny od rf4

 

http://www.rcuniverse.com/magazine/article_display.cfm?article_id=835

 

http://www.phoenix-sim.com/purchase.htm ( tu zamawiałem)

 

co prawda kupowałem jak jeszcze euro stało normalnie miałem go w domku po 5 dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Panowie mam pytanko. Podczas uruchamiania G4 pojawia mi się taki komunikat:

No Authorized InterLink found. Kame sure you InterLink Elite is plugged in and try again

Możecie mi powiedzieć co jest nie tak z tym InterLinkiem i gdzie go w ogóle szukać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.