Skocz do zawartości

Bec RCConcept 163 - testuję nowy polski produkt


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Dostalem w tym tygodniu od Admina na ep testy bec firmy RcConcept model 163.

Jest to firma polska która od niedawna zajmuje sie modelarskim rynkiem elektronicznym.

Bec daje napiecie na wyjsciu 6v o maxymalnym natezeniu 3A ( jest tez wersja dajace 5v).

Bec jest bardzo estetycnzie i lekko wykonany. Kable sa bardzo dobrej jakosci (musialem kabel miedzy bec-odbiornik przedłużać bo mam za duzo elektroniki upchane aby starczylo orginalnego).

 

Instrukcja jest napisana jak dla malego dziecka ktore nigdy nie mialo do czynienia z elektronika - napisane jest jak podlaczyc i jakie podlaczenie jest nieprawidlowe. Jak uzytkowac aby dlugo posluzyl.

 

Jedyne co mi sie nie podoba to uklad "trójkąta" a nie plytki. W samolocie moze to i ma praktyczne zastosowanie, ale w heli gdzie jest malo miesca raczej sprawdza sie wersja "plasla", ale to jest tylko moje odczucie i upodobanie.

 

Troche o lotach - wykonalem dopiero 3 loty. jeden w normalu dwa w idlu. Na poczatku nie poczulem zadnej roznicy. Serwa pracowaly jak prcowaly(nie latam heli jakis wyczynow). Wiec postawilem sobie pytanie po cholere to?

Zrozumialem gdu przeszedlem w druim locie w idla. Serwa dopiero w idlu pokazaly ze sa silniejsze i ze elektronce nie braknie pradu. Wczniesniej gdy dodalem z zawisu idlu gazu na maxa to potrafila elektronika na milisekundy sie zamrozic, teraz tego nie ma. To samo gdy z pionowego lotu w kerunku ziemi ostro zaciagalem draga wyczuc mozna bylo "zeslizg" przez puszczajace serwa, teraz jest jak kamien.

 

 

Zdjecia :

 

IMG_6401.jpg

 

IMG_6402.jpg

 

IMG_6403.jpg

 

IMG_6404.jpg

 

IMG_6412.jpg

 

IMG_6413.jpg

 

Do zasilania nowego nabytku musialem zastosowac Step-down z diody na + :)

 

IMG_6415.jpg

 

 

AKTUALIZACJA 08.02.2009

 

nowsza wersja - napisy po polsku :)

 

IMG_7056.jpg

 

A tak wyglada instrukcja

 

IMG_7047.jpg

 

IMG_7048.jpg

 

IMG_7049.jpg

 

IMG_7050.jpg

 

IMG_7052.jpg

 

IMG_7053.jpg

 

IMG_7054.jpg

 

BEC jest dalej testowany :) Teraz juz jego nowsza wersja z lepszymi podzespolami.

 

Starsza wersja niestety nie byla dla mnie szczesliwa :( - Ugotowala mi lacznie 7 serw :( - 4 serwa DS929 2 serwa e-sky oraz jedno HS5065mg :( no i nie licze kosztow czesci ktore poszly na naprawe modelu.

No ale nic... tak czasami bywa. Powodem palenia serw bylo napieie wyjsciowe ktore wynosilo 6.4v... niestety okazywalo sie ono zabujcze dla tych serw.

 

Na szczęście chłopaki z RcConcept dostarczyli mi teraz do testów nowe sprawdzone BECe które podają 6v- równe.

Testy wykonywałem w modelu szybowca,motoszybowca oraz jako ostatnie w helikopterze Mini Titan.

 

Lotów było około 20 szybowcem, około 10 motoszybowcem oraz 22 helikopterem.

Mogę z cala uczciwością powiedzieć - POLECAM. Regulatory nie grzeją się, ładnie trzymają napięcie, serwa chodzą na nich jak burza !!

Po co kupować drogie regle za granicy jak nasza polska firma robi równie dobre.

 

Reasumując :

 

PLUSY:

-duża wydajność prądowa ( 3A)

-napięcie 6v

-stosunkowo mały

-kable dobrej jakości

-estetyczny

-doskonała instrukcja, drukowana do dobrym papierze no i opis jak dziecka:)

-cena

 

MINUSY:

-w moim wypadku pierwsza wersja BECa była do "dupy", ale kolejne już są poprawione.

-kształt do helikoptera trochę nie trafiony - trudno go opchać "ładnie". Lada dzień przyjdzie do mnie wersja plaska do testów wiec mam nadzieje ze będzie lepiej.

-innych minusów brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie nie ma sie co cieszyc bo za beca Castla placisz tez 80zl i masz prady 7A ciaglego , 10 w peaku a nie 3A i obsluguje 1-6 cel a nie 1-4. Mnie to nie przekonuje ani troche. Wiem ze te wszystkie dane sa tylko na papierze ale i tak ten Twoj produkt wypada bardzo blado pod wzgledem cenowym i jakosciowym.

 

Starsza wersja niestety nie byla dla mnie szczesliwa :( - Ugotowala mi lacznie 7 serw :( - 4 serwa DS929 2 serwa e-sky oraz jedno HS5065mg :( no i nie licze kosztow czesci ktore poszly na naprawe modelu.

No ale nic... tak czasami bywa. Powodem palenia serw bylo napieie wyjsciowe ktore wynosilo 6.4v... niestety okazywalo sie ono zabujcze dla tych serw.

 

A ta czesc po prostu wymiata.

 

edit - literowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz... ja nie mam nic wspolnego z ta firma po za testowaniem :)

Nie placa mi nie mam tez zadnych korzyści materialnych.

 

Relacjonuje jest jest :)

 

 

A cena nie jest jeszcze ustalona bo produkt dopiero wejdzie na rynej - teraz jest etap testowania i poprawiania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.