Jump to content

Zasilanie serw i odbiornika

Colin
 Share

Recommended Posts

Witam buduje sobie model TS-11 iskry i tak do mnie dotarło że muszę jakoś zasilić 13 serw w tym 3 mechanizmy podwozia oczywiście wszystko elektryczne i wątpię żeby jedno esc z BEC 5V/5A dało radę a na odbiorniku nie mam już wolnych portów na dodatkowy BEC. Widziałem na youtube coś takiego jak central box od jeti ale, cóż cena jest dosyć duża i stąd też moje pytanie czy są jakieś tańsze odpowiedniki takiego central box'a na jakieś 16 kanałów? (max 16 kanałów)

(Dodam tylko że nigdy nie musiałem się martwić zasilaniem serw i jest to mój pierwszy taki model z taką ilością serw)

Trochę poszperałem i znalazłem na internecie FrSky Redundancy Bus 20 wydaje mi się być dosyć dobrą opcją jednak nigdzie nie jest dostępny więc może ktoś chciałby go odsprzedać?

Tylko że z tego co wiem UBEC podpina się do odbiornika a na odbiorniku nie mam wolnych portów chyba że jestem w błędzie i nie trzeba go podłączyć do odbiornika.

Kable do odbiornika spinasz na kablu "Y" (wypinając "+" z regulatora) a kable zasilające np. równolegle do pakietu lub dwa osobne pakiety.

Coś w ten deseń:

elektryka.jpg

To jest oczywiście jeden ze sposobów.

Okej dziękuje tylko czy muszę wypinać + z esc skoro ono też dostarcza zasilanie? Czy takie połączenie zasilania z esc i UBEC spowodowało by jakieś zwarcie ?

Czyli można ale nie trzeba tego + wyciągać jednak zawsze warto słuchać rad więc dziękuje bardzo 🙂

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.