Skocz do zawartości

Dział giełda-zostałem oszukany!!!


Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod
Wystarczy wyróżnienie na czerwono, jak ktoś zobaczy czerwony nick na giełdzie odrazu da sobie spokój.

Lista na górze giełdy (przyklejona): "Uwaga na tych kontrahentów", "Czarna lista" lub coś podobnego.

 

Edit

Też mam jednego kandydata :evil:

 

Masz rację, porozmawiam potem z Kubą na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za utworzeniem czegoś na kształt "Czarnej listy" jako przyklejony temat w giełdzie i/lub wyróżnienie nicków na czerwono.Co do ochrony danych osobowych,gdyby nie to najchętniej podałbym na forum wszystkie dane tego usera,by już nikt więcej się nie dał złapać.Uważajcie na użytkownika KAMIL15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starcza dane niekompletne. Miejcowosc, ulica (bez numeru domu), imie, skrot nazwiska.

 

My juz bedziemy wiedziec a nikt sie rzucal nie bedzie. Oczywiscie mozna dodac jeszcze ostatnie 10 cyfr z numeru konta - to na pewno nie jest zabronione poniewaz w akcji promocyjnej mbanku sa widoczne te numerki.

 

Konto na czerwono nie ma sensu bo mozna zalozyc nowe w ciagu 5min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ostrzeżenie, dzień później na policję. To wyłudzenie więc ścigane bez względu na wartość. Zdziwisz się mocno gdy zobaczysz jak szybko policja zadziała. Takie przypadki to dla policji proste sprawy a poprawiają im statystyki.

Sam miałem podobną przygodę. W trzecim dniu po zgłoszeniu sprawa była rozwiązana, po tygodniu towar wrócił wraz z błagalnym listem o wycofanie zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu obserwowałem, że wielu nowych userów rejestruje się na forum chyba jedynie po to, aby skorzystac z giełdy (dziś rejestracja, jutro oferta w dziale giełda). Z takimi osobami nigdy bym nie zaryzykował przeprowadzenia transakcji na zasadach koleżeńskich. Niektórzy jednak to robią. Aby ustrzec się przed przypadkami wyłudzenia na naszej giełdzie, proponuję dawać dostęp do tego działu po np. półrocznym stażu na forum. Sądzę, że to będzie najskuteczniejszy sposób na pozbycie się wszelkiej maści cwaniaczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku pewnie większym procenicie to Ci młodzi (nowi) robią takie rzeczy, ale ja np. kupowałem od kolegi który jest tutaj od ponad dwóch lat zarejestrowany i ma sporą ilość postów na swiom koncie. Tak więc wszystko wskazywało że bedzie to udana transakcja, a niestety tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś mi się udaje do tej pory . Staram się sprawdzać kontrahentów - od kiedy istnieją czy się udzielają itd....

 

ale raz sam zawaliłem na innym forum - kupiłem od kolegi coś i napisałem sms-a że zapłacę jak wrócę z pracy bo zarobiony jestem ....wróciłem do domu i zwyczajnie zapomniałem... biedak po 3 tygodniach się nieśmiało spytał czy wysłałem kase......( bo podobno nie wypadało moda poganiać ) Ale okazało się ze i ja mogę mu w czymś innym pomóc i wszytko się sklarowało szybko

 

Zrobić wpadkę można zawsze - nikt nie jest nieomylny .. trzeba tylko umieć z twarzą z tego wybrnąć . Unikanie kontaktu to już jest jednak dzwonek alarmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej było by pomóc mu i niech ktoś z tego miasta pójdzie do niego do domu i osobiście przedstawi sprawę jeżeli to jest w Gdyni to ja spokojnie mogę to załatwić Myślę że jest ktoś z tego miasta co ten cwaniaczek ja sam to nie wiem czy bym mu nie oklepał tej miski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.