Skocz do zawartości

Dział giełda-zostałem oszukany!!!


Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie tylko w DHL, wszedzie 2zl. Zawsze ubezpieczam z nawiązką.

Na szczescie jestem w dobrej sytuacji bo firma w ktorej pracuje ma podpisana umowe z kurierem. Paczka bez wzgledu na wielkosc kosztuje mnie max 20zl. Zamawiam telefonicznie kuriera rowniez do odebrania paczek (kilku kolegow z forum mialo sie okazje przekonac :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem bo nigdy nie wysylalem a ceny po rabatach widze dopiero na fakturze gdy sie z nich rozliczam :) Wszystko jest obliczane wg. ilosci wyslanych paczek, w szczytowych momentach gdy wysylanych jest kilkadzisiat paczek dziennie cena jest chyba z 13-15zl za krajowa.

 

edit: bez wzgledu na wielkosc znaczy sie - nie moze miec wiecej niz 330cm obietosci bodajze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

to nic że były tam 3 serwa za 30zł sztuka..........kto stwierdzi ich wartość i fakt że było tylko to ?

 

 

Pogodziłem się że te serwa są już stracone, nie wnikam w to już.Nie chcę żeby Grzesiek był stratny na tym interesie i wyślę nowe serwa ale już nie pocztą.Nie będę prowadził dalszej dyskusji na ten temat i uważam z mojej strony sprawę za zamkniętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diem,

podałeś cenę przesyłki dla klienta masowego który śle kilka paczek dziennie

niestety zwykły zjadacz chleba zapłaci normalnie wg cennika wagowego czasem to i 3-4 x więcej jeśli przesyłka ciężka .

 

olo, poczta każe sobie zdrowo płacić za ubezpieczenie i ja PP nie polecam .

Pozatym zwyczajny klient nawet z ubezpieczoną paczką na pp może miec kłopot z dochodzeniem swoich roszczeń . Jak na moje jest to firma która toleruje kradzieże i tyle . Jakby tego nie próbowali nazywać jest to zwyczajna kradzież i to dokonywana przez jej własnych pracowników

 

slawekmod, Ufajmy że się odnajdzie ta przesyłka.

 

Cóż ja wybrałem firmy kurierskie pomimo że PP mam klatkę obok . Płacę nie tylko za przesyłkę ale też za dobre własne imię , spokój i pewność że odbiorca otrzyma to co wysłałem . W przypadku "zagubienia" takiej przesyłki jest jak rozwiązać problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu dlatego napisalem ze "Na szczescie jestem w dobrej sytuacji" :)

 

Kurierom tez zdarza sie wpadka, raz nasza paczke znaleziono na srodku autostrady (z tym juz zreszta skonczylismy wspolprace). Standardowe ubezpieczenie bez placenia dodatkowych 2zl to bodajze 600zl na przesylke kurierska - oczywiscie zalezy od firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek postąpił szlachetnie biorąc całą stratę na siebie. Ale się tak zastanawiam przy normalnej transakcji w naszym dziale giełda czy straty z powodu zagubienia paczki powinien ponosić jedynie nadawca a może odbiorca? A może powinni się dzielić stratą po połowie? Jak na razie wykonałem przelew za ładowarkę i nic. Na domiar złego 30-go grudnia 2008 oddałem swoją ładowarkę multiplexa do sklepu art-hobby w ramach reklamacji i do dziś czekam. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku niestety ale za przesylke odpowiedzialna jest osoba wysylajaca dlatego nie ma co kombinowac zeby wyslac jak najtaniej. Tranzakcja zostaje zakonczona gdy dana osoba odbierze paczke - pokwituje odbior.

Wg. tego co mowisz - kupuje sobie w sklepie online sprzet za kilka tysiecy i po miesiacu mowia mi ze oddaja mi polowe bo sie paczka zgubila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

No i paczka się odnalazła.Grzesiek odebrał ję dziś z poczty.A teraz najciekawsze: paczka doszła do Wałbrzycha w dwa dni tylko jakiś walnięty listonosz chyba zagubił awizo i Grzesiek dostał dziś je dziś powtórnie!!!!.Skandal normalnie.Z Grześkiem to nie był handel tylko wzajemna pomoc na zasadzie grzecznościowej.Tak czy owak to wysłałbym mu jeszcze raz te serwa.Dobrze że skończyło się tak jak sie skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się nie odzywałem gdyż nie miałem dostępu do internetu.Widzę że temat pięknie się rozwinął ale teraz najważniejsze :!: :wink: chłopak tak się wystraszył policji i tematu na ofrum że po 2-óch dniach paczuszka była u mnie :D ....co innego że silnik jest w troszkę innym stanie niż to było widoczne na zdjęciu które mi wysłał...no ale ważne że jest....komprecha jest....uff-pali...ale gwinty trzymające gaźnik trzymają się na słowo honoru i silnik jest ostro upaprany olejem zapieczonym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Chyba muszą być awizowane przesyłki, które nie mieszczą się w euroskrzynki?

 

Chyba tak jak napisałeś Grzegorz, podejrzewam że paczka nie zmieściła się do skrzynki a listonosz nie zostawił awiza i z tąd się wziął cały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstałem swoje na poczcie ale nic nie wskórałem. Dowiedziałem się tylko , że nadawca może złożyć reklamacje a po prawie trzech tygodniach to nawet powinien. No i wszyscy wiemy co taka reklamacja może znaczyć. Napisałem do kolegi , który mi wysłał ładowarkę co i jak. Zaproponowałem poczekać do pełnego miesiąca i anulować transakcję. Co Wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy każdą przesyłkę wysyłać z taką żółtą karteczką na której pisze ZA POTWIERDZENIEM ODBIORU, wtedy na pewno dojdzie i nie zginie. Ja tak robię albo wysyłam jako paczke i wpisuje wartość gwarantowana 100 zł no chyba że coś jest bardziej wartościowego to podnoszę wartość zawsze 2 krotnie niż zawartość przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem do Wawy akumulator tyle ze listem poleconym . Po jakimś czasie dowiedziałem się ze poczta przesyłki nie dostarczyła . Po 2 tygodniach złozyłem reklamacje i dostałem po miesiącu zwrot chyba 135 zł . Jest to jakiś przelicznik z wartości opłaty wysyłke . Ale byl to list polecony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.