Skocz do zawartości

aparatura RADIOMASTER TX16


piotr11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów . Czy jest tutaj mądra głowa która wytłumaczyła by krok po kroku staremu człowiekowi który opanował już wiele rzeczy (sam się sobie dziwię) w tym skomplikowanym urządzeniu , a nadal nie potrafi sobie poradzić z wyborem widzetów (filmików na ten temat obejrzałem setki ) .Ale od początku- wciskam dolny przycisk z napisem :TELE: otwiera się okno widzetów z wyborem układu jakim chciałbym mieć ,i tuta zaczyna się  problem ! jak ma wybrać podział na więcej niż trzy ramki , bo zawsze otwiera się wybór na trzy działki a , ja chciałbym na cztery lub więcej. niestety nie udaje mi się ponieważ jak mi podświetla dany wybór to nie mogę go wybrać ponieważ nie mogę zejść do wyboru (setup widgets) , to jest tzw. guzikuwka którą trzeba wiedzieć i opanować w każdej aparaturze , jeżeli więc ktoś to potrafi  mi wytłumaczyć będę bardzo wdzięczny ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niestety dla mnie są tak proste sprawy, nie potrafię skojarzyć co masz na myśli opisując to. Musiałbym zobaczyć jak to wykonujesz wówczas załapał bym o co chodzi.

Film z telefonu nie najlepszej jakości.

Piotr jak jesteś na emeryturze przyjedz do mnie na naukę w weekend opanujesz radio. Potem powiesz kurcze jakie to proste.

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę , przesyłam filmik o co mnie chodzi . tak jak pisałem wcześniej po wejściu  w widzety podświetla się obszar z trzema podziałami a na końcu po prawej stronie jest z czterema i nie wiem jak do niego przejść bo żeby on zadziałał to razem  z nim musi  się podświetlić setup widzet  a tutaj podświetla razem się tylko z trzema podziałami , z pewnością jest to tylko sprawa przyciśnięcia odpowiedniego guzika ,tylko trzeba wiedzieć jakiego ,bo jak widać na filmie kręcenie rolką nic nie daje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Józef 21 napisał:

Jak naciskasz setup widgets to winna się ustawiać ramka w okół widźetu który wybrałeś wówczas naciskasz setup widgets.

bardzo dziękuję o to właśnie chodziło , ta aparatura jest dla starego człowieka  skomplikowana, wystarczy przytrzymać dłużej jakiś przycisk i wszystko się zmienia, trzeba więc wiedzieć który przycisk przytrzymać i kiedy puścić ,jeszcze raz dziękuję za radę i pomoc w tak prozaicznej sprawie .

Godzinę temu, janekP napisał:

@piotr11 Jeśli dobrze rozumiem o co chodzi to wystarczy tylko nacisnąć rolkę w momencie kiedy wybór układu widżetów (layout) jest zaznaczony i wtedy użyć rolki prawo lewo żeby wybrać żądany układ i nacisnąć znowu rolkę żeby potwierdzić.

bardzo dziękuję o to właśnie chodziło , ta aparatura jest dla starego człowieka  skomplikowana, wystarczy przytrzymać dłużej jakiś przycisk i wszystko się zmienia, trzeba więc wiedzieć który przycisk przytrzymać i kiedy puścić ,jeszcze raz dziękuję za radę i pomoc w tak prozaicznej sprawie

4 minuty temu, Józef 21 napisał:

Tak, tutaj w tym systemie opentx jest  takie można powiedzieć zagmatwane. Dlatego proponuję przejście na edgetx.

tak jak pisałem wcześniej poczekam na kolegę dużo młodszego i w tej dziedzinie mądrzejszego , ja do takich operacji jestem za słaby , nie mniej za poprzednie bezcenne  rady i filmy bardzo dziękuje , napewno będą bardzo pomocne nawet dla mojego młodszego kolegi ,pozdrawiam-piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Józef 21 napisał:

Tak, tutaj w tym systemie opentx jest  takie można powiedzieć zagmatwane. Dlatego proponuję przejście na edgetx.

Przeszedłem ostatnio na EdgeTX i z mojego doświadczenia migracja nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza dla osób, które nie za bardzo lubią się bawić w grzebanie w folderach. Jednak muszę zaznaczyć że obiektywnie EdgeTX ma więcej funkcjonalności a przede wszystkim jest rozwijany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.