Skocz do zawartości

Miniszlifierka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

 

Wczoraj udało mi się zakupic w Praktikerze miniszlifierkę firmy Budget za 99 zł. Moim zdaniem jest to cena b. przyzwoita, tym bardziej że szlifierka identyczna firmy Eichell w plastikowym opakowaniu kosztowała 139 zł.

 

Co dostaniemy za 99zł:

 

-miniszlifierkę o mocy 135 Watt,

-metalową walizkę na cały sprzęt

-wałek giętki,

-statyw do wieszania maszyny

-40 różnych końcówek i akcesoriów,

-2 tuleje zaciskowe (3.2mm, 2.4mm).

 

 

Nie wiem jak się sprzęt sprawuje bo jeszcze nie próbowałem. Później postaram się wrzucic fotki.

 

 

Na całośc są 2 lata gwarancji na podstawie paragonu w sklepie w którym zakupiliśmy (mi troche nie pasuje, bo mieszkam na lubelszczyźnie, a sprzet kupiłem na śląsku :twisted: )

 

 

 

Pozdrawiam, Bartek.

 

 

EDIT: Nic nie wyjdzie ze zdjęc :evil: , ale każdy kto widział Einchella 135 watowego to będzie wiedział jak wygląda ta szlifierka bo jest identyczna.

 

EDIT2: Czy ktoś wie czy trzeba jakoś docierac silnik takich szlifierek? Bo po 1st uruchomieniu i po kilku innych zaczal byc odczuwany taki dziwni zapach metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o jaka Ci chodzi, sam kupilem kiedys taka:

 

http://www.allegro.pl/item167710639_multiszlifierka_ferm_fct_160f_faktura_vat.html

 

na allegro, tyle ze za 60zl z wysylka, tez nowka i rok gwarancji, teraz nie moglem takiej znalezc, wiem ze wtedy sporo osob je bralo, nie mecze jej i jeszcze chodzi

 

co do firm budget, topex, to mialem kiedys dwie takie szlifierki 115, i obydwie nie pochodzily dluzej jak 5 minut, robily sie gorace w rekach i leza gdzies teraz na smieciach. Mozna bylo nimi noz przy kosiarce naostrzyc:) i nic wiecej, dlatego uwazam ze jak juz cos kupowac to jednak firmowe, black-decker gora:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesada z tymi dobrymi firmami mam nupower ewolution i niemam zastrzeżeń tne, szlifuje ,ostrze, wierce i niema zadnego grzania sie szlifierki.Miałem onego czasu wiertarke black-deckera rozsypała sie a nasza stara celma wierci do dziś tak ze niema reguły jesli chodzi o firme

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy opiera sie na wlasnych doswiadzczeniach. Wiem tyle ze kupienie szlifkierki w markecie w cenie do 50zl= wyrzucenie pieniedzy w bloto, a tylko topex i budget mieszcza sie w tej granicy, obydwie mialem i nie polecam, chyba ze trafilem na jakies z odrzutu. lepiej kupic jedna a porzadna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w posiadaniu kilka mikrowiertarek. Pierwsza z nich byla taka francuska (nie pamietam nazwy firmy) i do dzisiaj pracuje. Plusem jest, ze jest bardzo lekka-gora 200g. Niestety nie ma regulacji obrotow.

Druga byla Toya za 30zl i jest naprawde swietna jako wol roboczy. Zero problemow po prostu i godna polecenia. Zero problemow. Bardzo podobna do podstawowej wersji dremela.

Ostatnio wzbogacilem sie o 2 dremele: Multipro i professional. Nie mialem ich jeszcze w rekach (sa w Gdyni), ale maja kilka fajnych cech. Wersja proffesional ma regulacje obrotow co tysiac i w przeciwienstwie do wszystkich wymienionych minimalne obroty juz od 5, a nie 10tysiecy obrotow na minute.

 

Z tych wszystkich przy niskim budzecie polecam czerwona Toye, przy wybieraniu lepszego sprzetu prawdopodobnie dremela professional, ale to jeszcze zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PROXONY, rok zakupu chyba 1993, chodzą do tej pory bez zarzutu

 

to samo dotyczy dużych elktronarzędzi: kupiłem w tym samym czasie niebieskie Bosche (czyli

te profesjonalne)

 

do tej pory ani jednej awarii, jedynie w jednej wiertarce wymiana szczotek w silniku

 

rewelacją jest szlifierka kątowa: w ciągu tych lat ciąłem nią chyba wszystko - chodzi do tej pory bez problemu

 

jednym słowem: gdy chodzi o narzędzia sprzęt profesjonalny zawsze się opłaca kupić

 

PS.zapomniałem napisać, że zdecydowanie najczęściej używam papieru ściernego przypiętego pineskami do bukowego klocka :mrgreen:

 

pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za wasze uwagi co do mojej szlifierki to:

1. Po kilku minutach pracy trochę się nagrzewa i trzyma taką temeraturę.

 

2. U mnie na minimalnych obrotach jak ktoś ma dobre oko to może policzyć ile razy się obraca. Naprawde!

 

Co do Dremela: najwyższa półka, szczególnie fajne są te akumulatorowe. Ale to kategoria 4-3:1 cenowo w porównaniu z Eichelem i Budgetem.

 

Pozdrawiam, Bartek.

 

P.S. Co do tych za 30zł jaką mają moc? Mój kolega kiedyś kupił Topexa jak takie wychodziły to ma moc 18W 8) :lol: (moja 135W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.