Skocz do zawartości

Witam Was !


Corel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

witam wszystkich Forumowiczów.

Po przeczytaniu wielu Waszych postów postanowiłem dołączyć jako uczestnik świata RC.

W świat RC wszedłem dopiero w grudniu zeszłego roku ('22) i zacząłem skromnie, od dwóch pojazdów crawlingowych "hobby grade" w skali 1:16.

Plan zakładał zakup jeżdżącej platformy o dużej nośności, do głębokiej modyfikacji

oraz zakup zwykłego crawlera, który pozostaje fabryczny, niemodyfikowany.

W ten sposób mogę naraz modyfikować jeden pojazd, a drugim po prostu śmigać, tak jak chińska fabryka dała.

 

To co mnie głównie zainteresowało na starcie w RC to:

1. wspinaczka ciężką, specjalistyczną ciężarówką na trudne, strome zbocza. I wjazd tamże z sukcesem.

2. dodawanie poszczególnych interaktywnych komplikacji do pojazdu specjalistycznego

3. tworzenie plansz do crawlingu.

 

Na początku zbudowałem jedną planszę ze zboczem o wymiarach 60 cm x 140 cm i zapamiętałem jak fabryczna ciężarówka wdrapuje się po tej planszy.

Następnie, w miarę dodawania nowych komplikacji, mam punkt odniesienia, jak wdrapuje się pojazd z każdą nową komplikacją

oraz odniesienie do fabrycznego, lekkiego crawlera. Dzięki temu widzę, kiedy jakaś komplikacja działa, a kiedy zamula.

 

Moja wiedza o elektryce zamyka się w świadomości istnienia "+" i "-" oraz przełączników.

Natomiast elektronika jest dla mnie, na razie, kompletnie nieznanym lądem, widocznym jedynie na mapie.

Wiem, że są płytki PCB oraz, podobno, istnieją jeszcze jakieś rezystory.

Ale nauczam się lutowania i lepię ze sobą różne elementy.

 

Kiedy ciężarówka specjalistyczna będzie już wyglądać na ukończoną to chętnie przedstawię jej koncepcję, bo jest już teraz dziwna i na swój sposób skuteczna w dawaniu frajdy.

 

Pozdrawiam Wszystkich!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.