Skocz do zawartości

Dron do zadań specjalnych


rgblot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy w zaprojektowaniu drona  do zadań specjalnych 😉 do samodzielnej budowy.

 

Jestem z wykształcenia elektronikiem i mam kilkunastoletnie doświadczenie w budowie zdalnie sterowanych modeli jachtów żaglowych budowanych od podstaw. Drewno, włókno szklane i węglowe. Zbudowałem też kilka modeli szybowców i motoszybowców RC. Zbudowałem modulator ZBIG do nadajnika. Ogarniam Arduino. Latałem też dronem syna ;-)

Dron będzie służył do inspekcji i ew. oczyszczania strumieniem powietrza z butli elementów zainstalowanych pod sufitem w zamkniętych halach wysokiego składowania. Hale wykonane są z metalu więc może być problem z odbiorem sygnałów GPS. Loty z widzialnością drona w pomieszczeniu zamkniętym.

 

Oto moje założenia

1.      Elementy do oczyszczania (butla z gazem, rurki, serwo) będą ważyły max 400g.

2.      Quadrocopter z osłoną śmigieł

3.      Kamera do obserwacji sprawdzanych elementów i kontroli oczyszczania strumieniem powietrza.

4.      3 kamery 120 stopni do obserwacji otoczenia (wykrywanie pobliskich przeszkód)

 

Pytania:

1.      Z jakich dostępnych na rynku podzespołów (gotowych modułów) mogę zbudować qadrocoptera o udźwigu 400g?

2.      Czy 3 kamery do obserwacji otoczenia to dobre rozwiązanie?

3.      Jaka transmisja obrazów z kamer?

4.      Na czym wyświetlać obrazy z kamer (tablet, monitor)?

 

Z góry dziękuję za inspiracje, linki, itp…

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.