Skocz do zawartości

problem z wydrukiem w autocad 2009


mar11

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to podzielić i zapisać w PDF

 

Aby wydruk był w PDFie , to należy posiadać programik który stworzy w systemie wirtualną drukarkę PDF (np. PDFFactoryPro czy inny) i wówczas ją wybrać w miejsce drukarki "fizycznej"

 

Oczywiście.

 

Ale jak plany podzielić na kilka arkuszów A4?

To na pewno jest dziecinnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podziału, to ja miałem metodę "trochę pod górę" ale się sprawdzała, a mianowicie:

1. Sprawdzałem na jakim formacie jest rysunek mierząc maksymalne rozmiary ramki wokół głównej treści lub dodając samodzielnie takową ramkę

2. Wiedząc już jaki mam format "dzieliłem" go liniami pomocniczymi na formatki A4 (np. A3 - to jedna pionowa linia po środku dłuższego boku = 2xA4 itp dla każdego większego formatu)

 

po czym

3. Drukowałem rysunek po kolei wybierając w opcjach drukowania (w sekcji obszar drukowania) okno i zaznaczając każdą z tak stworzonej części A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wolę lecieć do drukarni

 

A ja na szczęście nie muszę :-P

 

Rodzice mają ploter A1 w swoim domu, więc drukuję u nich obecnie co chcę na jednym arkuszu i po bólu...

 

Ale kiedyś drukowałem na zwykłej drukarce, tak jak napisałem powyżej i dawało radę.

Chociaż myślę, że są prostsze metody na tzw. dzielone wydruki, tylko ja nie jestem na tyle biegły z AutoCADa żeby je znać. Ewentualnie jutro mogę zapytać tatę, może będzie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma prostszych metod

AutoCAD domyślnie drukuje na ploterze, i jeśli chcesz podzielić wydruk na małe arkusze musisz to zrobić ręcznie, czyli pokratkować obszar rysunku odpowiednio poskalowanymi podziałami, ew. mozna zrobić to liniami na warstwie niedrukowalnej co by ich nie było widać.

żeby wyplotować do pdfa, trzeba zainstalować np. pdf creator jako wirtualną drukarkę, ale z podziałem na małe formatki robi się tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W autocadzie jest funkcja drukowania do pliku DWF. Zamiast naszej drukarki wybieramy DWF6 ePlot.pc3. Nalezy ustawic format wydruku. Jak nie ma odpowiadajacej wielkosci nalezy ustawic recznie rozmiar kartki. Pozniej zapisac jako plik DWF i otworzyc poprzez DWF Viewer lub Design Review , programy te drukuja rysunki z podzialem na kartki. Sa takze zaznaczone kreseczki okleslajace jak ma byc to wszystko sklejone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.