Skocz do zawartości

Ładowarka + pakiet Lipol


krzepson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje zakupić pierwszy pakiet lipol wraz z ładowarką.

Pakiety:

:arrow: http://www.emodel.pl/esklep/zippy-2100mah-p-470.html

lub

:arrow: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=387

 

Ładowarka

:arrow: http://www.emodel.pl/esklep/esky-ek20851-ladowarka-balancerem-p-105.html

 

W związku z tym moje pytania.

Jest jakaś znacząca różnica między tymi pakietami? Czy powyższa ładowarka będzie odpowiednia?

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka ok i bierz pakiet z pierwszego linka (większa wydajnośc)

1. Jasnowidz :?: Przecież krzepson nie napisał w czym chce zastosować ten pakiet.

2. Mam nadzieję krzepson, że wiesz o tym że aby używać tej ładowarki trzeba posiadać żródło prądu stałego o napięciu 11,5 - 13,5V (akumulator lub zasilacz).

3. Ładowarka ta ładuje pakiety prądem ok. 0,75A i czas ładowania pakietu 2,2Ah będzie znacznie przekraczał 3godziny :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duże natężenie zasilacza jest wymagane? Myśle, że w tym przedziale cenowym nic lepszego nie znajdę :)
Zasilacz dający 1,5A w zupełności wystarczy. Za ok.60zł można kupić taką ładowarkę z zasilaczem. Nadal nie napisałeś do czego zamierzasz zastosować ten pakiet. Jeżeli do zasilania szczotkowej 400 6V to pakiet 2200mAh 10C w zupełności Ci wystarczy. Natomiast dla silnika pobierającego 30A będzie miał za małą wydajność prądową.
Przecież ślepy nie jest i czytać też umie pisze jakie zasilanie. Jasnowidziem nie jestem. I po co lądować pakiet większym prądem żeby szybciej wyrzucić?
Pakiety LiPo można bez żadnych ujemnych konsekwencji ładować prądem 1C co dla pakietu 2200mAh przekłada się na 2,2A. Nie wyobrażam sobie czekania na lotnisku ponad 3h na naładowanie się mojego jedynego pakietu w celu wykonania drugiego lotu, a jak pisze krzepson będzie to jego pierwszy, więc jak na razie jedyny pakiet.
Napisałem żeby brał pierwszy pakiet bo pojemniejszy i lepsza wydajność.
Nie zawsze potrzebny jest nam pakiet o większej pojemności i wydajności, a co za tym idzie cięższy i droższy. Ale o tym już napisałem wcześniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam zasilacz 12V, 1A. Skoro było o minimum to może jaki jest maksymalny dopuszczlany prąd zasilania? Pakiet będzie zasilał 2 silniki szczotkoowe graupner 400 7,2V przez ok 10 min.

1. Każdy zasilacz, który będzie w stanie podać prąd powyżej 1,5A będzie odpowiedni.

2. Czy przez 10 minut czy krócej, to się jeszcze okaże. Zależy jak bardzo obciążone będą te silniki. Proponuję użycie programu Drive Calculator. Dowiesz się też z niego jaki pakiet dobrać do Twoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.