Skocz do zawartości

[K], [P] Najlżejszy aku Li-pol 11.1


Marshall

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, szukam, jak najlżejszego pakietu akumulatorów litowo-polimerowych lub innych, jeśli są lżejsze . Potrzebuję ich do zasilania robota mini-sumo, silniki na 12V, więc wydajność prądowa do 5A( spokojnie starczy 10C w przypadku tej pojemności) - a nawet mniej spokojnie starczy . Pojemność to 800-1200, oczywiście najlepiej jak największa . Masa na pewno poniżej 90g, jedna liczę na coś koło 60-70g . Nigdzie nie mogę znaleźć żadnego rankingu, więc może ktoś mi pomoże, może spotkał się z atrakcyjną dla mnie ofertą ?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc .

Żeby nie było, że jestem leniwy i nie szukałem, to moim zdaniem najlżejsze są pakiety :

3E model, Dualsky, SharkPOWER, i noname z Allegro . -

http://www.allegro.pl/item555598542_pakiet_akumulatorow_we_800_3s_20c_mgm_compro.html

Wracając, może Ktoś gdzieś widział np na Allegro, lub ma do sprzedania 2 sztuki ultra-lekkich Aku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem po co ci jakieś super lekkie akumulatory w robocie?? Przeciez tam nie ma problemu z waga do lotu itp. Ja raczej szukałbym albo najbardziej wytrzymalych albo najtanszych(zalezy od funduszy). Ale jesli na prawde chcesz lekkie to moze jakies Flightpower Evolite?? Choć tak na prawde to waga lipoli zalezy głównie od pojemności i ilości ogniw. Różnice między różnymi producentami to w zasadzie długość kabla i ew. wtyczka. Za (minimalnie) mniejszą wage ogniw trzeba płacic(przy okazji dostaje sie tez lepsza jakość i wydajność :wink: ) -poszukaj czegoś z wyższej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają być lekkie, bo to mini-sumo jest na konkurs mini-sumo organizowany przed bydgoskie UTP - www.roboty.utp.edu.pl . Ograniczenie co do wielkości to 10x10cm , wysokość nieograniczona + waga do 500g . Moja konstrukcja, silniki , koła itp wymagają jak najlżejszego zasilania, bo chciałbym jeszcze zamontować coś "sprytnego" w tym robocie, (czyt . klapki, ruszające się spychacze itp .. ) . Na razie, razem z płytką sterującą to waży 400g . ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.