Skocz do zawartości

Raytronic C14 - Czy ktoś używa?


darek.3333

Rekomendowane odpowiedzi

To jest pierwsza moja ładowarka z wyświetlaczem i paroma informacjami na nim oraz z możliwością rozładowania. Co do rozładowania to mam pytanie. Czy ładowarka powinna balansować ogniwa podczas rozładowywania? Bo mi rozładowała tak pakiet 3S Li-pol , że dwa ogniwa miały po 3,5V a jedno 2,8V. Grzecznie poinformowała , że jest na jednym zbyt małe napięcie i przestała rozładowywać. Ale ja miałem nadzieję, że mi rozładuje po równo każde ogniwo. Chciałem sprawdzić jaka jest pojemność pakietu skoro mam wreszcie ten wyświetlacz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ładowarka powinna balansować ogniwa podczas rozładowywania?

Nie.

 

dwa ogniwa miały po 3,5V a jedno 2,8V

No to wiadomo, że jedno jest słabsze - unikaj więc głębokiego rozładowania.

 

Chciałem sprawdzić jaka jest pojemność pakietu skoro mam wreszcie ten wyświetlacz. :wink:

Nie polecam takich doświadczeń - szkoda lipoli, które dramatycznie tego nie lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze , że ładowarka skończyła rozładowywanie. Mam nadzieję , że to 2,8 to jeszcze nie gwóźdź do trumny tego Li-pola. Już będę grzeczny ale taka ładowarka z wyświetlaczem to w sumie fajna sprawa i można by z tego zrobić oddzielne hobby. A dziwiłem się kolegom , którzy się zachwycali swymi ładowarkami z wykonywaniem wykresów procesów ładowania/rozładowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.