Skocz do zawartości

jak obliczyc predkosc strumienia pozasmiglowego?


Maciek82

Rekomendowane odpowiedzi

, Przy modelu An-2 można by założyć prędkość w okolicach 1:2 w stosunku do oryginału co by sugerowało prędkości dla modelu ok 125km/h maksymalną, 25km/h przeciągnięcia.

 

Wkradł się błąd ponieważ minimalna to nie 25km/h a 45km/h - przy założeniu na "oko"

 

Z powyższej tabeli wynika że taką prędkość minimalną można uzyskać nawet przy obciążeniu 50-70g/dm2 co wskazuje że właśnie taką podziałkę prędkości można przyjąć dla tego modelu w tej skali. 50g/dm2 może się okazać za trudne do wykonania.

 

Prawidłowo można przyjąć podziałkę jak potrafi się dokładnie liczyć prędkość przeciągnięcia dla danego obciążenia - o czym wcześniej dokładnie pisałem. Podziałka ta nie ma nic w spólnego generalnie ze skalą modelu - jest ona wynikiem kompromisu i jest ona różna dla różnych typów konstrukcji. Model ma latać majestatycznie, wolno - biorąc pod uwagę także ograniczenia konstrukcyjne.

 

Na oko to chłop w szpitalu umarł :P

 

Wiesz dobrze że i ja się tu uczę. Wiele rzeczy nie wiem a chciałbym je wiedzieć. Oczekiwałbym bardziej konstruktywnych poprawek moich wypowiedzi. Czegoś z czego rzeczywiście mógłbym skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.