Skocz do zawartości

Tak drogo jeszcze nie bylo


Piotrek2136

Rekomendowane odpowiedzi

pozłacane przewody i wtyczki więc nie ma się co dziwić że taka cena :devil:

 

Po tym, jak widziałem 2m, trzyżyłowy kabel na 230V do zasilania wieży Audio z kontaktu, za skromne 13 tys PLN i jeszcze w "poważnym" magazynie test tego, gdzie testujący pisarzyna-audiofil rozwodził się nad cudowną zmianą jakości dźwięku jaką dawał w porównaniu do przewodu z bazaru za 10zł, to już mnie nic nie zdziwi. :devil:

 

Po prostu komuś się przecinek źle postawił. Jak ktoś nie chce, to niech sobie kupi ten nisko jakościowy 100cm, za 8,90... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już te skoki cen przestały być "śmieszne"- spójrzcie na Juniora w podanym wyżej sklepie podrożał o ponad 100zł :shock: , a jeszcze ostatnio miałem go kupić bo była to fajna okazja, ciekaw jestem czy jak waluty pójdą w dół(oby czym prędzej) to czy sklepy również tak szybko obniża ceny-jak podwyższali? 8) - i to mnie martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zacząłem od nowa robić zakupy w Czechach - tam sprzedawcy są mniej zachłanni.

Życzę zatem szczęścia polskim sklepom, mam nadzieję że kilka z nich upadnie, a wtedy pozostałe pójdą po rozum do głowy i przestaną narzucać tak duże marże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Życzę zatem szczęścia polskim sklepom, mam nadzieję że kilka z nich upadnie, a wtedy pozostałe pójdą po rozum do głowy i przestaną narzucać tak duże marże...

 

To nie sklepy ale rząd powinien pójść po rozum do głowy i zmniejszyć obciążenia przedsiębiorców. Podam może mały przykład. Jako przedsiębiorca znajduję interesujący mnie towar w Chinach. Cena za sztukę 30$, MOQ 10szt. (minimalna ilość w tym przypadku promocyjna bo zwykle jest tak ustawiona że trzeba 2000$ zapłacić). Liczymy - 30x3,7=111zł. Spoko, super cena. No ale teraz: przesyłka z Chin 100$ czyli wartość do oclenia to 400$ czyli 1480zł. Załóżmy że cła nie ma, liczymy sam VAT co daje 325zł. Do tego koszt odprawy celnej (SAD) 190zł (raczej tanio) czyli całość 1995zł. dzielimy przez 10 co daje nam 199zł za sztukę. Wzrost ceny prawie o 100% a gdzie zarobek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dużo racji - liczby nie kłamią.

Nie rozumiem tylko prawie stuprocentowych podwyżek cen produktów modelarskich przy 30-40% osłabieniu złotego do euro...

P.S.

Przy kursie czeskiej korony na poziomie 0,16 np. serwo HS225MG kosztuje w Ostrawie 80zł... u nas ok 110zł...

Kupując towar w sklepie w czechach i sprzedając go w Polsce mamy 30 zł marży brutto - co byłoby gdyby dogadać się z czeską hurtownią...

Marże, marże i jeszcze raz marże!

Sklepikarze mają fajną wymówkę pt. "Kurs euro", a chodzi poprostu o zwykłą zachłanność.

Nawet przy takim kursie Euro opłaca sie nam kupować w austrii czy w niemczech płacąc za przesyłkę - to chore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Liczby które podałem to koszt sprowadzenia towaru ale przedsiębiorca ma również inne koszty. ZUS płacić trzeba niezależnie od tego czy ma sie dochód czy nie a jeśli zatrudnia się pracowników to już w ogóle nie jest wesoło, jeśli pracownik ma zarobić 1500zł na rękę to pracodawcę kosztuje on około 2500zł. DO tego koszty najmu lokalu, internet, telefon itp. itd. Jednym słowem trzeba być głupim żeby w Polsce prowadzić działalność gospodarczą. Lepiej ściągnąć po cichu towar z HK (państwo nie chroni przedsiębiorców, granica celna jest dziurawa jak ser szwajcarski) i pchnąć na Allegro, ludzie i tak kupią od "szaraka" bo taniej. I kto tu jest zachłanny, przedsiębiorca czy państwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko prawie stuprocentowych podwyżek cen produktów modelarskich przy 30-40% osłabieniu złotego do euro...

Prawie się zgadza. Prawie, bo większość sprzętu modelarskiego produkowana jest w strefie dolarowej, a tu zwyżka kursu była zdecydowanie większa (60-80%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemek_pc,

Siedzisz w temacie to sie zapewne orientujesz - i moze w koncu uzyskam odpowiedz na dreczace mnie pytanie:

Dlaczego ceny aparatur w Polsce sa wyzsze niz np. w Angli i roznica ta jest dosc znaczaca :?

Jezeli clo w Polsce jest wyzsze niz w Angli to czemu nie zaopatrywac sie w UK - gdzie clo jest juz zalatwione - polskiej instrukcji i tak w Polsce zazwyczaj doprosic sie nie mozna wiec z tym problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Problemem są m.in. koszty prowadzenia działalności. Jeśli przy jednym pracowniku koszty miesięczne są na poziomie 5 000 to przy marży 10% należy obrócić 50 000zł żeby być na zero. Jeśli działa się samemu to koszty będą mniejsze, gdzieś 2 000zł ale nadal trzeba przerzucić towaru za 25 000zł co daje dzienny obrót na poziomie 1 200zł. A gdzie zysk? A gdzie podatki od zysku (min. 40% bo VAT i dochodowy)? Nie wiem jak w Anglii wyglądają koszty prowadzenia działalności ale jedno jest pewne, ludzie relatywnie zarabiają więcej i więcej mogą przeznaczyć na swoje hobby co przekłada się na większy obrót w sklepie a to z kolei pozwala na obniżenie marży i jeszcze większy obrót. U nas przeszkodą w zwiększeniu obrotu jest:

1. Mniejsza zamożność społeczeństwa

2. Zakupy za granicą i nieszczelna granica co powoduje rozwój pkt. 3

3. Działalność szarej strefy otwarcie handlującej np. na Allegro.

To tak w skrócie.

Co do cen, wiadomo że jak kupisz 100 sztuk aparatur to uzyskasz dużo lepszą cenę niż przy zakupie 5 sztuk, tylko sprzedaj te 100 sztuk w Polsce. W Angli na pewno będzie dużo łatwiej. A tak na koniec to ścigając coś z Chin przez EMS to przesyłka do Polski będzie 2 razy droższa niż do Anglii czy Niemiec, dlaczego? Nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.