Skocz do zawartości

DragonFly 4 od Tomka


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich :)

 

Post mial byc wczoraj ale nie mialem jak nagrac filmu..

Powstaje dzisiaj.

Po moich glosnych rozmyslaniach na temat heli Tomek zaproponowal mi pozyczke swojego heli pod warunkiem ze zrobie z niego cos lotnego....

No i chyba mi sie to udalo :jupi: Model narazie bardzo ladnie wisi. Ma opory w lataniu do przodu i do tylu - ale to mankament tego typu helikopterkow.

Helikopter ma juz przygotowane nowe malowanie ( narazie w Photoshopie) okucia aluminiowe ( tak to sie nazywa? ) - Tomek dolozyl. Ma przygotowane ladne stateczniki.

Caly upgrade bedzie we wtorek jak przyjdzie nowe podwozie ( stare troszke polamalem).

 

Po 3 dniach lotow powiem tak - heli nie jest trudnie w lotach pod warunkiem ze :

Ma sie dobry zmysl przestrzenny, latalo sie duzo samolotami(lub cwiczylo na symulatorze), no i ze ma sie czas na trening. Wszystkie te gadania ze heli jest trudny wedlog mnie mozna wywalic do kosza.Wszytko kwiestia treningu! Po 2 dniach latania po 8-10 razy dziennie potrafie juz latac helikiem w kazda strone pod warunkiem ze ogon jest do mnie lub mam heli z boku. Nie potrafie latac jeszcze na siebie ale to kwestia czasu... :D

 

Postanowienia ogolne : Kupuje cos lepszego ino tylko kase dozbieram :D

 

Oto filmik :

 

 

i zdjecia przed tuningiem :

 

DSCI0086.jpg

 

DSCI0087.jpg

Tutaj Tomek miales Flybary odrotnie do kiedunku lotu :? - na zdjeciu juz poprawione

 

DSCI0085.jpg

 

DSCI0088.jpg

 

DSCI0089.jpg

 

Czesci od Tomka :

 

DSCI0091.jpg

 

DSCI0092.jpg

 

Byle do wtorku i bedzie upgrade - nowe malowanie,okucia,steteczniki, weglowe wzmocnienia !! :)

Jeszcze Tomek sie nabawisz tym heli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pierwsza sprawa.

W radiu masz walutowe (wlutowany) rezystor w celu wyłączenia D/R z 100% na 50 .

więc szybko zajrzyj do radia i zdejmij ogranicznik ,powinno pomóc.

Dam sobie głowę ogolić do łysa że przed połamaniem firbirdy były założone o.k. a to co ty dostałeś to na szybko poskładałem w całość , ale i tak zonk że je tak założyłem :oops:

 

Miłej zabawy ,masz moje błogosławieństwo w kwestii robienia z tej stery gratów rasowego helika :D

 

 

edit:

no całkiem zgrabnie Ci to latanie wychodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze za tydzien bede robil podstawowa akrobacje - oczywiscie jak mozna tak mowic o heli bez zmiennego skoku. Ale przeonoszenie rozbych przedmiotow powinno sie udac :)

 

Wrocilem wlasnie z latania i potrafie juz chodzic za modelem gdzie tylko chce :D

 

A rezystor wylutuje bo to koszmar latac do przodu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no normalnie Alan Szabo :lol:

lataj ucz się zachowania heli , i w między czasie zbierać kasę na TERAXA .

Tomek pewnie zaraz zechce szybkiego zwrotu ;) jak zobaczył że heli potrafi latać .

Wywal to radio i podłączaj swoją futabe ustaw EXPO na 30% będzie znacznie lepiej .

Ogólnie wychodzi Ci to całkiem dobrze , a to że ktoś mówił że heli jest trudne w lataniu , to tylko ten co nim nie latał , podctawą jest wyważenie i ustawienie ,po prostu poświęcić mu trochę czasu a na pewno się odwdzięczy posłuszeństwem w locie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i upgrade zrobiony !! :)

Dodalem :

-podpory belki ogonowej

- statecznik poziomy z laminatu oklejony tasma

- statecznik pionowy okejony tasma (na zdjeciach wyglada jak rozowa ale jest czerwona)

-cale nowiutkie podwozie razem z uchwytem baterii

- wzmocnienia podwozia

- wzmocnienia weglowe ramy

- jak dorobie 1 rzecz to beda alu okucia

- dodalem jeszcze ciezarki na fly bary

-nowy wal - stary cos mial odchyly

 

Jak uzbieram kase to bedize jeszcze kabinka pomalowana na czerwono.

 

Co prawda klej (distal) jeszcze konczy swoje schniecie ale juz wzbilem sie w powietrze w celu sprawdzenia czy wszystko ok.... no i kopara mi opadla!!

Ma DUZO lepsza stabilnosc. Nie rzuca nim jak piorkiem na wietrze.

Minus - odrazu trzeba sie wzbic wyzej bo jak jest nisko szybciej dostaje sie w rotory od swoich lopat. Na wys ok 1m jest bajera !! :)

Jutro nagram film i wstawie. Dzisiaj ino zdjecia...

A koszt calej tej "zabawy" to 62 zl razem z przesylka... ale chyba warto bylo bo zapowiada sie ze bedzie latal duzo lepiej :)

 

Zdjecia robione komorka !

 

DSC00202.jpg

 

DSC00203.jpg

 

DSC00204.jpg

 

DSC00193.jpg

 

DSC00194.jpg

 

DSC00195.jpg

 

DSC00196.jpg

 

DSC00197.jpg

 

DSC00198.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po tych zmianach wirnik sam nie pływa ?

U mnie niestety nawet bez ruszania drążkami potrafił się"ułożyć" w dowolna stronę.

Ale najważniejsze pokaż film jak wisi w miejscu helik, w c nie wieże ,że da się tym czymś zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dwa filmiki. Mozecie na nich zauwazyc jak bardzo heli jest nerwowy na niskiej wysokosci ( do ok 40-50cm) a potem juz jest luuz :D:D

Na drugim filmiku troche mi nie wyszlo:D A no i cos po tej naprawie heli krotko lata - 5 min i ogon zaczyna chodzic jak chce( obijaw slabej baterii). Musze chyba dociac lopaty jak radza mi na EPheli.

 

http://video.tinypic.com/player.php?v=4zu5ogy

 

http://video.tinypic.com/player.php?v=6aqef4o

 

I CO TY TOMEK NA TO ? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.