Skocz do zawartości

RWD-5 bis 1:6 relacja z budowy.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam, Kapitanie ten połysk jest jaki jest, ale doczytałem się u Glass'a ("Polskie konstrukcje lotnicze 1893-1938" str. 294), że RWD 5 bis był kremowy i to mi bardziej doskwiera.

 

A na dzień dzisiejszy tak wyglądam z robotą:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Masa tego co na fotkach to 1600g, akumulator 470g, czyli pozostaje jeszcze 500g na pozostałe rzeczy (planowane do 2500g jest realne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kapitanie ten połysk jest jaki jest, ale doczytałem się u Glass'a ("Polskie konstrukcje lotnicze 1893-1938" str. 294), że RWD 5 bis był kremowy i to mi bardziej doskwiera.

 

Zwróc jednak uwagę, że książka, którą cytujesz ma ponad 30 lat. W najnowszym wydaniu, opartym na pewniejszych źródłach, Andrzej Glass pisze, że RWD-5 bis był jednak srebrny (Polskie konstrukcje lotnicze do 1939 roku, T.II, str. 36).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Naprawdę piękna maszyna Wojtku . Gratulacje !!!

 

Ja zaczynam pomału dopiero budowę RWD 5 z planów pana Schiera i w tym wątku znalazłem wzór do naśladowania ;)

Zastanawiam się tylko czy mocowanie podwozia robić z planów czy coś takiego jak tu :

http://pfmrc.eu/inde...lacja-z-budowy/

silnik chcę włożyć spalinowy , G-51 od super tigre, więc pewnie cięższy i nie wiem które rozwiązanie lepiej się sprawdzi .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie moja RWD'da wyszła dzisiaj pierwszy raz na trawę i w powietrze, lata rewelacyjnie, oblot bez poprawek :o)))))))

 

A oto parę fotek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

No to pozostała inwentura w materiałach, porządek w narzędziach i można odpalać następny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.