Skocz do zawartości

Edge 540T 2.13m


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 miesiące temu...

witam wszystkich na wstepie.

mam takiego edge z mvvs 58 irs ze starym zaplonem z tlumikiem pits .

wazy ponad 9 kg - ciezki

sam model jest ok ale jako naped powinien byc da 50 - tak uwazam.

 

to tak na szybko .- mzsle ze popiszemy sobie troche na temat ten i inne , o silniku w innym dziale.

i odrazu prosba - kto powie mi jak przestawic klawiature na polskie znaki - bo mam niemieckie i bardzo to niewygodne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i coż, poleciał... :D

 

Było dużo stresu przy oblocie no ale jakoś się udało. Jak model lata? Napisze aby, że duży może więcej. REWELACJA! Zdecydowanie najlepiej latający model jaki miałem :D

 

parę fotek:

 

4.JPG

 

5.JPG

 

6.JPG

 

7.JPG

 

 

Teraz zostało ustawić sobie model pod rękę i zacząć coś tworzyć, a jest już czym bo w modelu drzemie olbrzymi potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ZDZ 50ng z tłumikiem puszką, odbiornik Futaba 149dp, zasilanie odbiornika 6v sanyo cadnica 1700mAh, zapłon 4,8v też Sanyo 1700mAh. Serwa: lotki hs 5645, wysokość 2x hs 635, kierunek Futaba s5301, gaz jakiś cyfrowy JR nie pamiętam oznaczeń.

 

Co do pikniku to sie jeszcze zobaczy, jest mała szansa, że będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobra waga, ale bez szalu. Jakbys zrobil skrzydla kontrukcyjne, wyszlo by ok 7200g :) Moj klocuszek superstar wazy bez paliwa 8300g, ale siedzi w nim dodatkowo instalacja do dymu, i dodatkowy pakiet zasilania odbiornika, czyli w sumie z 350-400g wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Witam, ja tak z ciekawosci zapytam: czy to prawda, ze do modeli >5 kg trzeba miec jakies zezwolenie czy tam licencje ,kiedys mi sie o uszy obilo...

 

Zezwolenia jako takiego mieć nie trzeba, ale warto się ubezpieczyć. Ludzie tu na forum pisali, że są ubezpieczeni na wypadek uszkodzeń związanych z modelem do 5 kg. Na większe modele pewnie też można się ubezpieczyć (zapewne z większą składką ;) ). Znaczy sie, że jak rozbijesz model - to nie pokryją Ci strat związanych ze stratą modelu, ale jak rozbijesz modelem komuś okno w aucie, to ubezpieczenie pokrywa naprawy tegoż przykładowego auta do pewnej kwoty. Ogólnie dobra rzecz mieć takie zabezpieczenie, zwłaszcza że 5 kg samolot potrafi nieźle narozrabiać.

 

I coś żeby nie offtopić:

Swoją drogą, wg mnie Edek 540T... a już napewno w takich wymiarach jest prawie najładniejszym modelem jaki widziałem (na fotach i filmach, bo na żywo to ja jeszcze mało widziałem :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.