Skocz do zawartości

RWD-5 bis 1:6 relacja z budowy.


Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz.

 

Pod balsą w przedniej części skrywa się podłużnica ze sklejki 5mm co powinno wystarczyć do zamocowania silnika, a co do S.C. to silnik, regulator i aku (5000 mAh) umieszczone w samym przodzie powinno dać wyważenie bez dokładania masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

(przewidywana masa gotowego to około 2500 g). Myślę, że amortyzacja na oponach wystarczy

Obawiam się, że raczej nie wystarczy. Nawet przy teoretycznie idealnym lądowaniu, same kółka to za mało. Pamiętaj też o nierównościach lądowiska, prędkości modelu i jego masie. Byłoby szkoda modelu, bo przy takim rozwiązaniu to jest raczej jednorazówka. Może jednak przemyślisz temat. Naprawdę szkoda modelu i pracy jaką w niego włożyłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Makieta trzeba przyznać piękna.

Ja właśnie też przymierzam się do budowy takiego RWD i zastanawiam się jaki dać profil płata. Schier w swojej ostatniej książce pt. "Najsłynniejsze polskie samoloty sportowe" jak i w poprzedniej serii pt. "Samoloty w historii i miniaturze" napisał że profil u nasady płata był Bartel 37-IIA 18% a na końcu płata Bartel 37-IIA 9%.

A. Glass w "Polskich konstukcjach lotniczych" pisze tylko że profil Bartel i wszystko by się zgadzało gdyby nie to że w książce stowarzyszenia Lotnictwa Eksperymentalnego(czyli tych, którzy zbudowali rekonstrukcję RWD-5) pt."RWD-5 Histaria i współczesność" napisane jest, cytuje: W części prostokątnej skrzydła był to profil IAW-334 20%, a w części trapezowej przechodził w profil 5% na końcu skrzydła"- odnosi się to oczywiści do historycznego samolotu, a nie do rekonstrukcji. Jaki profil Pan zastosował w swojej makiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak zawracam głowę, ale troche boje się sam dobierać materiały, że mi sie samolot w locie rozleci, dlatego pytam.

Jaką grubość maja Pana żeberka w skrzydłach i z jakiej są balsy miękiej, twardej??

Pisze Pan, że zmodyfikowałby Pan kadłub, a konkretniej o jakie modyfikacje chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj Jacku, pakiet daję tak jak widać na fotkach, łoże jest z samby, a boczne maski będą zdejmowane (mocowanie na magnesy) co daje bardzo wygodny załadunek pakietu.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ostatnio jeszcze dokończyłem spływy.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Przy mojej skali zdecydowałem się dać napędy lotek pod skrzydłem. :?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za ciązki bedzie na przodzie?, Ja buduje RWD z depronu. DO balsy musze dorosnąć :( . i zastanawiam sie gdzie pakiet umieścić a w którym miejscu wychodzi u Ciebie SC bez wyposazenia ?

Wielki szacunek. Model pierwsza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek I,

Lepiej byłoby, gdybyś dźwignię lotki przesunął kilka milimetrów do przodu, tak, żeby otwory w dźwigience były na wysokości osi zawiasów.

Na razie zrobisz to bez problemu; zakołkujesz na klej stare otwory i po przeszlifowaniu śladu nie będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.