Skocz do zawartości

zlamana plastikowa czesc podozia - klejenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu na HK zakupilem offroad petrol car najtańszy rtr. Po dotarciu silnika i dyferencjalow pojezdzilem troche bardziej extrem i niestety skonczylo się to lądowaniem na przednim lewym kole i jedna część się zlamala.

Podesle zdjęcie wieczorem aby zobrazowac co to jest dokladnie.

Ale mam pytanie czym mogę to skleić jest to dość mala i ruchoma czesc i zawieszeniu.

Z góry dziekuje ze podpowiedzi

Pozdrawian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nie ma szans. Użyte materiały to najczęściej kompozyty. Nie baaaardzo chce sie tego łapać zwykły klej. Miałem taki problem z jakimś plastikiem w aucie przy siedzeniu. Mały ruchliwy element bo za każdym razem jak ktoś zmieniał ustawienia siedzenia to był obciążany. Po którejś tam nieudanej próbie sklejenia pojechałem do hurtowni klejów i pan sprzedawca obejrzał, pokiwał głową, potem dociął kawałek cienkiej siatki stalowej, dobrał klej i trzyma do dziś. Jakiś dwuskładnikowy długo schnący. Spoina po wyschnięciu ma twardość kamienia. Trzeba by oddać do obejrzenia komuś co się zna.

2 opcja to dorobić element z aluminium.  Bardzo często można troszkę uprościć kształt. Chyba że jakiś wygibas straszny. Pytanie czy ma wyglądać czy spełniać funkcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za zwloke ale sa niestety tez obowiazki..

to co widac bylo klejone uhu por. niestety jest zaslaby.. 

pomysle nad zywica. moze zda egzamin.

 

a ma spelniac swoja funkcje a nie wygladac. :)

 

zastanawialem sie nad aluminium. niestety nie mam dostepu ani umiejetnosci aby cos takiego wykonac zbyt skomplikowane.


.

a jest to dokladnie ten model

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__42724__Turnigy_1_16_4WD_Nitro_Racing_Buggy_w_Upgraded_07_Engine_Ready_to_Run_.html

.

.

post-12990-0-68901900-1417131022_thumb.jpg

post-12990-0-13644100-1417131046_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klejenie podstawy zwrotnicy (jesli dobrze widze na zdjeciu) mozesz raczej zapomniec. Szukaj zamiennika.

Nawet jesli to nawiercisz i wkleisz stalowy pret, spoina i tak dlugo nie wytrzyma.

Generalnie wszelkich zlaman elementow zawieszenia nie powinno sie naprawiac. Twoje Auto wprawdzie nie jest wielkie, ale przy pelnej predkosci gromadzi wystarczajaco duzo energii kinetycznej, by jakiemu dziecku noge zlamac, jesli naprawiany element ulegnie ponownemu uszkodzeniu.

 

Nie ma czesci zamiennych w HK, czy funduszy brak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HK jest bałagan...

E tam, zaraz balagan. Chinski porzadek!

 

Choc musze przyznac, ze kiedys mile mnie zaskoczyli dobrym serwisem. Pewnego razu kupilem tam przyzad do ciecia balsowych listewek. Chinski byl, wiec nic dziwnego, ze sruby nie pasowaly do gwintu w otworach (a moze bylo odwrotnie). Minimalnie za duze byly, a poniewaz bardzo maly rozmiar a ja juz nie najmlodszy jestem, nie dojrzalem tego i wkrecilem pierwsza srubke. Nawet lekko to szlo, ale sruba (moze tez z lichego materialu) w koncu pekla. Napisalem krotki mail reklamacyjny i po pewnym czasie, bez zadnych ceregieli przyslali drugi przyrzad jako zamiennik. Ten tez mial za duze sruby, ale tym razem okazalem sie cwanszy od chinczykow i przegwintowalem otworki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.