Skocz do zawartości

Mój nowy projekt - Górnopłat


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Są 2 powody:

1:Nie miałem depronu 3mm i zrobiłem z 6mm a on sie nie chce tak dobrze giąć ( stąd moje pytanie o klej, bo mój chwytał dobrze po okolo 6h i musiałem sztukować i szlifować wtedy łatwiej przylkeić)

2: Miałem już wycięte elementy i szkoda było zmarnować

Jak będzie żle latać to można dorobić nowe(tymbardziej że nie ma lotek i bedzie mocowane na gumki więc nic nie bedzie trzeba odrywać).

A takie natarcie sztukowane coś szkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie profil dość kontrowersyjny, proponowałbym go dobrze przeszlifować i nakleić taśmę żeby zamaskować te dziury. Inne rozwiązanie to jakaś lekka szpachlówka. Ja sam stosuję ostatnio do klejenia depronu kleju SOUDA D4B4, klej ten bardzo fajnie wypełnia wszelkie dziury pieniąc się dodatkowo. Spoina po wyschnięciu bardzo fajnie się szlifuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że depron sie ładnie gnie to wiem.

Wyginałem skrzydło do NOW-7 i latające skrzydło PRONTO.

Problem tutaj tkwi w tym że po wygięciu na ciepło poszycie niedokładnie przylegało do żeber (były fale) i do tego klej łapał tak dosyć dobrze po okolo 6h ( wcześniej wszystko jeżdziło). jak docisłem w jednym miejscu to w drugim puszczał :evil: Dlatego zrobiłem jak widać. Dziury są już uzupełnione klejem. Jutro wkleje centralną część oszlifuje i okleje taśmą także nic nie bedzie widać.

Dorobiłem jeszcze ster kierunku. Musze jeszcze pomyśleć w kturym miejscu zamontować serwa i można składać w całość.jak okleje skrzydło to wstawie Foty żeby pokazać jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz 5 sekundowego kleju do depronu to zwykły Dragon smarujesz obie części ,łączysz ,rozłączasz na 30 sekund i łączysz ponownie.Czasu na poprawe za wiele ci nie zostanie,czasami dział ten patenet błyskawcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku czy to chodzi o ten klej polimerowy dragon co jest na pierwszym zdjęciu w tym temacie?

 

Nie do mnie, ale odpowiem za Tomka :wink: Wychodzi, że ten. Twój problem polega na tym, że nie czytasz tego co na butelce :wink: A tam wszystko pisze. Posmarować obie części - odczekać - przyłożyć. Działa szybko i pewnie. Daje też możliwość korekty położenia klejonych elementów. W ograniczonym co prawda zakresie i czasie, ale daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje :oops: Trzeba było najpierw przeczytać.

Oto wyniki dzisiejszego grzebania przy modelu:

dsc00961ea5.jpg

dsc00962kd2.jpg

dsc00963tj4.jpg

Oklejeniem nie ma co sie przejmować zostanie jeszcze poprawione.

Od spodu skrzydła (tam gdzie jest tak brzydko oklejone na środku) dojdzie jeszcze 6cm pas depronu żeby skrzydło po zamocowaniu siedziało na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest bardzo cenna uwaga. Jutro postaram sie to zmienić. Szczerze mówiąc to nigdy nie wiedziałem jak te orczyki sie wkleja :oops: Dobrze że jeszcze nie wkleiłem orczyka do steru wysokości. No i jest jedna zmiana. Musiałem ster kierunku przyciąć od dołu pod kątem bo ster wysokości wadziłby podczas podnoszenia o kierunek. Jutro planuje jeszcze przykręcić silnik (pod warunkiem że dostane dłuższe śrubki do mocowania silnika) i zamontować podwozie. Jak ktoś ma jeszcze jakieś cenne uwagi co do modelu to prosze pisać. Każda rada sie przyda, bo niechciał bym żeby ten model skończył jak Fokker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i model skończony.

Wygląda narazie tak:

dsc00968yi9.jpg

dsc00975dt6.jpg

dsc00974kw0.jpg

Dane:

rozpiętość: 97 cm

długość: 81 cm

masa: jeszcze nieznana( uzupełnie jak zważe)

Sterowanie: kierunek i wysokość

zasilanie li-pol 7,4V 1000mAh

2x serwo mini conrad

regiel dynam 25A

Silnik bezszczotkowy TowerPro Bm2408-21 Outrunner

śmigło 8x6

Odbiornik hitec mikro HFS-05MS

SC 47-60 mm od krawędzi natarcia

 

Koła narazie prowizoryczne do oblotu ( właśnie robie koła z pianki do ocieplania rur)

Zostanie poprawione oklejenie, dodam imitacje kabiny itp.

 

No i był oblot zgodnie z zaleceniami motyla czyli wolno i wysoko, pare okrążeń i lądowanie.

Model już wytrymowany. Po wyłączeniu silnika i puszczeniu drążków model leci prosto i delikatnie opada.

 

Postaram sie niedługo nakręcić jakiś filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z kilku powodów model uległ przebudowie. Wygląda teraz tak:

grnopatjq1.jpg

Została usunięta kabina i kadłub uległ obniżeniu. Lata szybciej i jest bardziej zwrotny.

I jest problem.

Jak była kabina to model po puszczeniu sterów i wyłączeniu silnika powoli opadał.

Po przeróbkach opada szybciej można by powidzieć że nurkuje.

W obu wersjach SC jest w tym samym miejscu a model jest wyważony jak trzeba.

Jest też inny problem . W obu wersjach ster wysokości musi być lekko uniesiony( widać na zdjęciu) bo inaczej zamiast lecieć prosto model opada, a jak dam gaz na maxa to leci pionowo w góre i musze trymerem kontrować. Nie wiem o co tu chodzi?

 

PS. Na oklejenie nie ma co patrzeć.Model jest do nauki budowy i doskonalenia sztuki latania. Niedługo bede robił akrobata to sie postaram żeby wyglądał jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kąt zaklinowania ma chyba dobry ( napewno dodatni widać na poprzednich zdjęciach).

Może coś źle opisałem.

Więc jest tak:

Ster wysokości poziomo tzn bez uniesienia + pełen gaz model leci prosto i lekko sie wznosi jak trzeba.

Ok 3/4 gazu model zachowuje się poprawnie leci równo ale traci wysokość i wtedy trymerem podciągne w góre i jest ok. Tylko jak dam wtedy gaz na max to pionowo w góre leci.

I jak teraz dam skłon silnika w dół to całkiem bede musiał wysokością kombinować bo bedzie w dól ciągło.

Chyba że coś źle zrozumiałem.

A jak tak to jaki kąt zaklinowania dać (jeszcze większy?)

Chyba że coś z SC namieszałem ( bo przed modyfikacją szybował normalnie) i dlatego przy szybowaniu nurkuje (opada około 45° w dół) ale według programu wyszło że ma być między 46 a 59 mm i tak zrobiłem (musiałem dać 60g ołowiu na dzióB). Jak zmieniłem kadłób to SC nie ruszałem bo wymiary sie nie zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.