Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 miesiące temu...

witam

ten dzień nie mógł skończyć się inaczej jak tylko szampanem

b9579af8c1ef42b0.jpg

korzystając z wiosennej pogody udało mi się w końcu oblatać RAVENA model był ukończony już w listopadzie ale jakoś nie mogłem trafić z wolnym czasem w ładną pogode .

no i co można powiedzieć na temat tego cacka , zaskoczenia nie było firma ARTEX z Lubartowa jeszcze raz udowodniła że potrafi robić modele , byłem pełen obaw no bo to w końcu prototyp , model lata perfekcyjnie , prosto jak po sznurku , do startu potrzebował chyba ze 2 metry , a lądowanie wyglądało tak że poprostu zdjąłem gaz i nakierowałem model na lotnisko reszta dokonała się bez mojego udziału :) krótki filmik pokazuje start i lądowanie niestety nie było kamery tylko aparat fotograficzny dlatego jakość nagrania taka sobie oblot

9fb1af24226cc01f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku , pokręcić to ja zabardzo nie pokręciłem , było 2stopnie na plusie i nieźle wiało , łapki szybko marzły, starałem się tylko sprawdzić jak model zachowuje się we wszystkich płaszczyznach , a co do żyletki to rewelacja na małym gazie na dużym natarciu z minimalną prędkością , żadnym modelem do tej pory nie udało mi się tego zrobić ale to chyba zasługa rozmiaru modelu ( duży może więcej) , do tej pory latałem max 2,2m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

RAVEN odstał swoje więc w długi weekend postanowiłem że troche nim polatam no i udało się,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, :evil: :evil: :evil: wykonać dwa loty oba przerwane deszczem , nawet nie dałem rady wstepnie poustawiać, zmieniłem śmigło na 26/10 no i muszę przyznać że zapas mocy potężny, czekamy na pogode

e097c47b9bc79fba.jpg

d3efbdce7ed1fb6b.jpg

1b27021439cccba4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.