Skocz do zawartości

Serwa XQ Power S4020D 20Kg - prośba o opinię


r0n4ld1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jestem na etapie zbierania wyposażenia do 40% extry 260 (3m) AirTrade zastanawiam się nad zakupem do niej Serw XQ Power S4020D 20Kg (2x na jedną lotkę, 2x na jedną wysokość i 3x na kierunek) jako znacznie tańszej alternatywy dla serw HiTec HS-7955TG. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia/opinie dot. serw XQ Power S4020D bardzo proszę o informacje w temacie. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Coś tam mogę Ci Piotrze napisać bo mam te serwa od ok 2 lat ,mają też i koledzy.

Ogólnie ściągnięte z sds hobby wychodziły po ok 100 zl i wg mnie to świetna cena.

Serwo wizualnie jest extra,aluminiowy radiator ,oczywiście jakieś tam metalowo- karbonowo-tytanowe ;)

Są wystarczająco szybkie,zajeb,iscie mocne i jak na razie żadne z moich i kolegów serw nie zawiodło.

Jeśli chodzi o luzy to fabrycznie są minimalne -(nie znam serw bez luzów) .U mnie po 2 latach intensywnego użytkowania na kierunku jest wyczuwalny większy luz jak np. na lotkach czy wysokości ale w granicach rozsądku.Porządnie centrują,trochę popiskują po chwili cichnąc jak znajdą neutrum.

Osobiście nie namawiam ale polecam ,po pierwsze moc,po drugie cena,po trzecie sensowna jakość ,po czwarte brak awarii /drgań/spaleń na kilkanaście użytkowanych serw przez różne osoby.

 

4hxu.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za info. Właśnie sobie uświadomiłem, że te serwa nie są programowalne - chyba nie ma do nich, żadnych programatorów?? :( Wrzucenie ich do trzy-metrówki będzie wiązało się z koniecznością zakupu power boxa z programowaniem serw - a to spory koszt, więc z oszczędności chyba nici? a może da się to jakoś obejść? nigdy nie stosowałem wcześniej dwóch i więcej serw na jeden ster więc średnio czuje temat, ale coś mi się wydaje, że bez programatora mogę mieć spory problem z ustawieniem 2 serw na jednym sterze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, przecież tutaj http://pfmrc.eu/index.php?/topic/33656-yak-54-pilot-rc/ masz podwójne serwa na sterze wysokości. W takim wypadku u mnie sprawę załatwia nadajnik, który może w podstawowej konfiguracji modelu może obsługiwać podwójne serwo. W przypadku podwójnego na kierunku (jak ciągnik siodłowy z przyczepą ;) ) -> aktualnie sprzedawane nowe serwo Hs w takiej, fabrycznej konfiguracji z dźwigniami, albo trzeba użyć Y kabla lub zmiksowania dwóch serw. Czy potrzebne jest ich programowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,wszystko się zgadza w przypadku 2 serw sprawę załatwia aparatura,ale tu chyba chodzi o 2 sztuki serw na połówkę np.na lotkę czy wysokość czyli tak naprawdę zgranie 4 szt. z lotek czy wysokości i tu już chyba najpraktyczniej coś w stylu power box :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 11 serwami programowanie tylko z odbiornika - to jest problem. Ja ma 9 serw na sterach i obsuguje to radio 10 kanałów. Dla 11 serw rozwiązaniem jest tak jak napisałeś powerbox. Alemożesz też zamiast powerboxa wykorzystać Matchboxy: np:

http://www.chiefairc...x/jr-pa901.html obsługują do 4 serw na kanał.

 

Powinno Ci się udać zrobić to na 2 machboxach. Skrzydła po dwa serwa na lotkę - sychronizacja z nadajnika. Wysokości przez "pudełka", kierunek powinieneś zestroić mechanicznie bez "ulepszaczy", a jeżeli nie to jeszcze jeden (trzeci matchbox).

 

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuję te serwa z powerboxem. Na razie robię rekonesans w jednym z chińskich rcmarketów (sdshobby), w którym wcześniej nic nie zamawiałem. Jestem Ciekawy czy wpisują na paczce faktyczną kwotę zamówienia (bo przy zamówieniu nie można samemu jej zadeklarować jak w hobbyking, dlatego zrobiłem zamówienie testowe) Jeżeli przejdzie bez kwoty zamówienia i nie dojdzie mi vat, zacznę ściągać XQ powery. Dzięki za Wasze odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak idzie to w tydzień DHL-em i raczej wszystko większe lub cięższe jest "ovatowane".

 

Mogę jedynie potwierdzić. Kupowałem identyczne serwa w himodel. Jedyną sensowną (tracking) przesyłką był Fedex. Zanim jeszcze paczka pojawiła się na terytorium Polski, to nasz lokalny oddział Fedex-a poprosił o dokładne opisanie przesyłki i podanie jej wartości. Pisma opatrzona oczywiście groźnie brzmiącymi klauzulami o odpowiedzialności karnej w przypadku niezgodności ze stanem faktycznym. Była przez chwilę mała konsternacja, bo wartość na dokumencie sprzedaży ze sklepu (oczywiście 'poczarowana') drastycznie różniła się od tej, którą musiałem podać na dokumentach wspomnianych wyżej. Ale afery z tego nie było. Ostatecznie wrąbali mi oczywiście wszystkie mozliwe opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie idzie airmailem więc bedzie szło jakieś 3 tyg. Co do kwoty to jeżeli na pudełku kwota jest niższa to i tak jest super (oby nie była faktyczna). Pojedyńcze artykuły nie wejdą na wat, jeżeli nie są ciężkie i jednocześnie nie mają wpisanej kwoty > 30 usd (sprawdzone w drodze doświadczeń z "drobnicą" - a głównie taką zamawiam). Oczywiście są otwierane na cle, ale przychodzą bez watu.

Cóż, będzie trzeba zamawiać serwa max 3 w paczce (aby była mała) i zrobić kilka zamówień w odstępach czasowych (na szczęście do wiosny daleko więc będą 4 paczki i gotowe). Trochę z tym zabawy, ale co tam... Na przesyłce nie stracę, bo w sdshobby jej koszt jest to uzależniony bardziej od ilości produktów w zamówieniu a nie jak w hobbyking od widełek wagowych paczki. Jeżeli się uda i przyjdzie bez watu, dam znać.

 

Dodatkowo dla zainteresowanych serwa pojawiły się też na hobbyking pod nazwą HobbyKing S4020D, jeżeli ufać zdjęciom na HK to na aluminiowej obudowie serwa widnieje napis: XQ Power, jednak górna pokrywa serwa nie ma wytłoczonego napisu XQ, jak w tych z SDSHobby. Generalnie wygląda, że to te same serwa, ale jakoś nie bardzo ufam HK jeżeli chodzi o serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.