Skocz do zawartości

SIG - SOMETHIN' EXTRA


Way

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym proponowal zeby silnik zostal tak jak jest, bo jedno twardsze ladowanie, i cos by sie uszkodzilo, najpewniej gwint mocujacy tlumik, a tak to zawsze troche bezpieczniej, i latwiej sie odpala :) a silnik ladny wiec szkoda go narazac na uszczerbek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
jedno twardsze ladowanie, i cos by sie uszkodzilo

 

Tu się zgadzam, tłumik i silnik jest bezpieczniejszy tak jak jest... chyba że lądujemy na plecach :D .

Jedna rzecz mi się jeszcze tutaj podoba, kołpak, bardzo tu pasuje aluminiowy :) .

 

Jak wykonałeś odciągi na statecznikach, możesz zrobić zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj tak patrze sobie na SIG, patrze i coś mnie dusi w umyśle... Dusi.. dusi... i w końcu zobaczyłem że wykłon silnika mam nie w tę stronę co trzeba. Patrzać z góry wykłon powinien być w.. lewo a mam w prawo :crazy: :crazy: Trzeba to zmienić co zrobie lada moment.

 

Jak wykonałeś odciągi na statecznikach, możesz zrobić zdjęcie?

 

Fotki wkleję później. Jak się zabiore za korektę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że wykłon ma być właśnie w prawo...

 

Wykłon ma być w prawo, tylko zależy od której strony Maciek patrzy. Jeśli z góry stojąc przed modelem to faktycznie jeśli ma w prawo to źle. Natomiast stojąc za modelem wykłon zdecydowanie w prawo. Można sobie to łatwo wyobrazić. (śmigło kręci się w prawo więc od działywuje z taką samą siła na model jak i na powietrze tylko w odwrotną stronę, dlatego też siła działa w lewo, wniosek wykłon w prawo) Tak ja to przynajmniej rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaps, tak jak obiecałem, masz tu fokę odciągów ( czy zastrzałów jak kto woli ).

dscn1045ea2.th.jpg

 

Pręcik gwintowany z obu stron i snapy ( dobrze mówę? Bo skleroza i zapomniałem słowa... ).

 

Zastanawiam się czy nie pierdyknąć mu napis na kadłubie MILICJA. Kolorki ma iście milicyjne :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zamocowany ster kierunku, bo chyba coś mi padło na oczy i zawiasów nie dostrzegam? :shock:

 

:devil: :devil: :devil:

 

Fajne nie? :faja: :faja: Bo nie widać, zawiasy transparentne, plastiki ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to rób relację tutaj ;) A jak lata jeszcze nie sprawdzałem. Raz że brak czasu i dwa że ten czas zabiera mi nowo narodzony syn :D :jupi: :devil:

Ale na pewno jeszcze w tym miesiącu go oblatam. Nie ma siły :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonczku, na początku zawsze jest mniej czasu, Wiadomo, żona zaraz po porodzie nie zacznie funkcjonować jak przed porodem. Trzeba jakieś żarełko jej zrobić itp itd :) Grunt to rodzinka :D Koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem, oblatałem, wylądowałęm :D Samolot lata jak po sznurku. Wykonałem kilka podstawowych akrobacji ( pętla, beczka itp ). Jak na razie był to lot zapoznawczy :D Robiła się szarówka i podchodzę do lądowania. Wszysko pięknie, posadziłem go ładnie na trz punkty i siła rozpędu kołuje sobie po trawie. I nagle się zatrzymał jak na lotniskowcu :shock: Wylączyłem silnik od razu ( odruch ) i pędze do SIG. I jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem że SIG zaliczył.. kreta :| Kopiec kreta znaczy się. I teraz cały silnik rza rozebrać i czyścić :evil: No coż, nie byłem wsciekły bo jeszcze mi się nogi trzesły po locie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Następnym modelem miał być warbird coś około 2 metrów rozpiętości. Tylko z planami problem bo facet nie wie czy mi załatwi. A jak nie to może jakiś następny model ze stajni SIG'a a w najgorszym wypadku to zakupię arf'a z WIMAREXU ( już mam wypatrzony :D :D :D :D :D )

 

Co do filmu to przepraszam za komentarz operatora który przeklnął jak mu uciekłem z obiektywu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.