Skocz do zawartości

SIG - SOMETHIN' EXTRA


Way

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam po dłuższej przerwie ;)

 

Wczoraj okleiłem skrzydełka i nawet całkiem dobrze do wygląda :jupi:

dsc01648ci6.th.jpg

 

Potem zabrałem sie za kadłub ( gdyż tylko o mi pozostało ). Najpierw spróbowałem okleić garb modelu. Nie za bardzo to wyglądało więc musiałem zerwać... Drugie podejście też nie wyszło. Ma ktoś jakiś patent na oklejanie takiej krzywizny jakim jest garb modelu? Nie chciałbym bezsensownie folii psuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Musisz z brystolu, ew z jakiegos inego w miare sztywnego papieru, zrobic dokladny szablon tej czesci, ktory nachodzi ok 8mm na strone. Nastepnie przykleic juz gotowa folie do boku jednego i drugiego, na temperaturze takiej, aby tylko lekko go przykleic, nie przejmowac sie zmarszczkami na tym etapie, ale usunac maksymalnie duzo ich poprzez naciaganie folii. Przyleic tez poprzez zelazko na pierwszej i ostatniej wredze. Ostatecznie podwyzszyc temperature, aby zaczela sie folia kurczyc i po miejscach wczesniejszych najpierw przejechac, a potem resza konstrukcji. Mozna zastosowac opalarke z regulacja, ale jest to dosc ryzykowne, trzeba miec wprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze z brystolu to wiem ;) Tylko widzicie... zupełnie nie wpadłem na to że folia pod wpływem wyzszej temperatury... ładnie się kurczy :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

A ja ze sklrzydlami się męczyłem, coby to ladnie wyszło i bez fałd....

 

Zastosowałem opalarke samochową, wypróbowałem na folii i poszło. Więc naciągnąłem folie na skrzydłach, lotkach, statecznikach itp itd. Zupełnie inaczej teraz to wygląda :mrgreen: :jupi:

 

Garb zrobiony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzicie... zupełnie nie wpadłem na to że folia pod wpływem wyzszej temperatury... ładnie się kurczy

A ja ze sklrzydlami się męczyłem, coby to ladnie wyszło i bez fałd....

No to się pośmiałem :D.

Ale każdy z nas pewnie niejednokrotnie gorsze babole sadził. Za to okazało się, że Ty potrafisz pokrywać model tak, że napinanie jest jedynie formalnością, podczas gdy dla większości stanowi ratunek :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzicie... zupełnie nie wpadłem na to że folia pod wpływem wyzszej temperatury... ładnie się kurczy

A ja ze sklrzydlami się męczyłem, coby to ladnie wyszło i bez fałd....

No to się pośmiałem :D.

Ale każdy z nas pewnie niejednokrotnie gorsze babole sadził. Za to okazało się, że Ty potrafisz pokrywać model tak, że napinanie jest jedynie formalnością, podczas gdy dla większości stanowi ratunek :D.

 

Spotkalem sie z przypadkami, gdy ludzie pokrywali folia wraz z ta folia zabezpieczajaca. Ciekawe co zrobiliby z oracoverem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładziak, też się śmiałem sam z siebie :D Zanim do oklejania przystąpiłem to oczywiśćie przeczytałem co i jak operować żelazkiem, jakie temp itp. Ale nie doczytałem się o naciąganiu :rotfl: :rotfl:

 

 

Wiem armand, zauważyłem już po fakcie.... Następnym razem się to nie powtórzy.

 

Jak czas mi pozwoli to dzisiaj pokleję kadłub.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witojta po jakiejś tam przerwie :D Model zrobiony w 99,7%. Pozosdtało tylko wsadzić silnik, elektronikę i jakieś dekoracje dać w postaci pasków itp itd oraz oczywiście naklejkę z nazwą modelu :D Zamieszczam zdjęcia obecnego stanu. Nastęne zrobię w jakimś plenerze na zielonej trawce :jupi:

 

dsc01747dr5.th.jpg

 

dsc01748kv9.th.jpg

 

dsc01749kn1.th.jpg

Tak wiem, okleić jeszcze miejsce gdzie silnik jest ale to niedługo.

 

Teraz mam dylemat. Jaki silnik. Czy wsadzic mu OS AX 7,5 ccm czy kupić drugi tyci wiekszej pojemności.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No, jutro doleci do mnie silnik ASP FS61AR plus śmigiełko i będzie można go niedługo oblatać :mrgreen: A teraz to szykuję sie do wyjazdu szturmować Niemców i wydrzeć im zakupiony tamsamochód :mrgreen: :mrgreen: Więc odezwę się w czwartek rano :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Model skończony ( od poniedziałku ). Dzisiaj dorwałem aparat który wrócił z serwisu i wklejam fotki 8)

 

dscn1039ad1.th.jpg

 

dscn1038nk1.th.jpg

 

dscn1041xu3.th.jpg

 

Pozostał tylko oblot :D Mógłbym dzisiaj ale wiecie.. "piuntek czynastego" dzisiaj :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie:

Skrzydła - serwa JR cyfrowe ( standardy )

Wysokość - jak wyżej.

Kierunek - Standard HITEC z karbonowymi prxzekladniami

Gaz - HITEC standard.

Pakiet - SANYO 2700 mAh - cztery cele

silnik - 4 takt ASP FS61AR ( Fokker, dzięki za pomoc :) )

Odbiornik - JRPRS10DS synteza

 

Model waży dokładnie 2130 gram. Bez paliwa oczywiście.

 

Janie, mnie się podoba takie ustawienie :) No ale o gustach się nie dyskutuje :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.