Skocz do zawartości

Reactor Bipe - relacja z budowy.


Wojtek I

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w trakcie budowy modelu Reactor Bipe z zestawu Great Planes/Electrifly.

 

Dane techniczne modelu:

 

* Rozpiętość skrzydeł: 890 mm

* Długość: 1080 mm

* Powierzchnia nośna: 38,7 dm2

* Obciążenie skrzydeł: 25 - 28 g/dm2

* Masa modelu gotowego do lotu: 970 - 1085 g

 

Zestaw jest bardzo starannie zapakowany i wykonany, trochę schodów zaczyna się przy wyposażaniu modelu jeśli zastosujemy trochę inne części, niż te założone przez producenta.

 

Ja zastosowałem silnik bezszczotkowy EMAX BL2815/09, regulator CX450-10-05 z BEC 50A, serwa TowerPro MG-90S (z metalowymi trybami i jednym łożyskiem0.

 

A składanie w całość wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Do kabiny dodałem tablicę co podniosło atrakcyjność modelu.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Niestety nie mam możliwości latania z betonu i to wspaniałe podwozie musiałem wymienić na koła o większej średnicy do latania z trawy.

 

Na dzisiaj tyle, ale cdn wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

W końcu dokończyłem budowy mojego Reactor'ka i efekt jest taki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A dzisiaj udało się go oblatać. czysta poezja, konstrukcja dopracowana jest w każdym calu, starannie poskładany nie wymaga żadnych poprawek przy oblocie, chodzi za ręką rewelacyjnie.

 

A oto parę fotek z oblotu.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Do oblotu dałem inne koła niż były w zestawie, ale rozbieg i dobieg są tak krótkie, że śmiało nawet na trawie można stosować małe koła z osłonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam.

Właśnie ruszyła "reinkarnacja" bo jest to więcej niż remont mojego Reaktora, a tak dla przypomnienia wyglądał po lądowaniu bez serwa na głębokości (więcej informacji jest tu http://www.pfmrc.eu/viewtopic.php?t=44289 ). Po odbudowie i pewnych przeróbkach dostanie nową nazwę od Reaktor- reinkarnacja rozpiętość 890 mm - czyli RR 89.

 

 

Dołączona grafika

 

Okazuje się, że cały model trzymał się jedynie na bardzo grubym i sztywnym pokryciu.

 

Zacząłem od ustawienia resztek wręgi czołowej i wklejenia pasów kratownicy.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wewnątrz praktycznie "gumowego" kadłuba (bez pokrycia sztywność równa 0,0 nic) wykonałem balsową kratownicę i połączyłem go w całość (mam nadzieję że prostą :D)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A wręga nr 1 została usztywniona bardzo twardą balsą.

 

Dołączona grafika

 

Kadłubik jest już połatany, zostało poprawić żebra (strasznie ich mało i trzeba wykonać nakładki), zaszpachlować i można pokrywać. Po tych zmianach kadłub jest pancerny i taka kraksa (wejście w glebę bez gazu pod kątem 30 stopni) nie powinna mu wiele zrobić poza wyrwaniem podwozia.

 

Dołączona grafika

 

Zastanawiam się czy po "reinkarnacji" i pokryciu dobrą folią nie spadnie masa w stosunku do oryginału, ale to zobaczymy. Dalsze info niebawem. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawiasy powklejane i przyszła pora na walkę z dodatkami, stara maska stała się kopytkiem i mam własna formę na mordkę typu Reactor. Kapcie zostały wzmocnione węglem i szykuję je do malowania.

 

Podwozie zostało poświęcone na wykonanie formy i Reactor 2 dostanie węglowe podwozie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Mam nadzieję, że jutro dopasuję stojaki i górny płat znajdzie się na swoim miejscu. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie zakończyłem reinkarnację Reactor'a i powstał Reactor 2.

Pozostaje jeszcze kwestia czarnego śmigła, lub aluminiowego kołpaka. :?:

Po odbudowie "przytył" jedynie 134g, ale część tej masy to kapcie i inne śmigło. Obci.pow. wyszło 32.97 g/dm2 i jest OK.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

No i teraz tylko pogody do oblotu :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.