Skocz do zawartości

Wicherek 10 RC - depronowy spaliniak


Capriman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Malker nie przesadzasz czasem? Przyznam się że nie raz na koła zebate mówiłem zębatki :oops:

 

Wracając do wicherka to jedzie już do mnie corona 929MG 2.2kg. Dalej pozostaje problem zubożania się mieszanki z czasem obniżania się poziomu paliwa w baku.

 

Ma ktoś jakiś pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Profil skrzydla zmieniłem na clark-y, zmieniłem też cięciwę z 15 na 16cm i kąty ustawiłem tak że dolna płaska krawędz skrzydła jest równoległa do statecznika poziomego.... Wyszedł naprawdę zwinny i szybki model. Jak na razie wicherek jest moim najlepiej latającym modelem :) Może uda się nakręcić filmik to wrzucę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem pod wrażeniem remontu silnika. Teraz nawet doświadczeni modelarze nie odpalają z palucha, a tu proszę. Aż miło popatrzeć jak pracuje silnik, który dla wielu byłby kupą złomu! Wicherek też śmiga jak się patrzy, zmiany w projekcie okazały się trafione.

Gratuluję, świetna robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

Do wicherka trafił os 15LA i na początku nie było zbyt wesoło, bo totalnie zapomniałem o SC :) Skutek był taki że po dodaniu gazu model robił 3 beczki w sekundę i bardzo ciężko było go kontrolować :rotfl: .

 

Zmniejszyłem kąt natarcia podkładając kliny pod spływ(teraz kąta zaklinowania jest prawie równy zero), zwiększyłem skłon i dołożyłem 20 gramów ołowiu na ogon i dodatkowo wzmocniłem cały ogon listewkami sosnowymi bo jednak mocy teraz jest trochę wiecej a i tak brakowało wagi na ogonie:). Po tych wszystkich regulacjach da się w końcu kontrolować model a właściwie lata jak po sznurku i z jeszcze wiekszą prędkościa pionowo w górę jak poprzednio poziomo :) .Waży tylko 780gramów z paliwem :rotfl:

 

Fotki po wylataniu 6 litrów paliwa i jak widać specjalnych oznak zużycia nie widać. :rotfl:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.