Skocz do zawartości

bixler 2 KIT - dla żółtodziba - jakie elementy dokupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem totalnie zieony i dopiero rozpoczynam przygodę z modelarstwem RC.

Chciałem prosić o poradę, co dokupić do tego Bixler`a 2 ?

http://www.hobbyking...Warehouse_.html

 

Includes:

Instructions

Screwdriver

7x5E Propeller

2 x Y-Lead

Hook & Loop

Horns, Control Rods and Clevise

Glue

 

Specs:

Material: EPO Foam

Wingspan: 1500mm

Length: 963mm

Flying Weight: 760g

 

Required:

1 x 26~28 Size 1300kv Brushless Motor

1 x 20~30A ESC

4~5 Channel Transmitter and Reciever

1800mAh~2200mAh 3s Lipoly Battery

4 x 9g Servo for Ailerons, Elevator and Rudder

2 x 9g Servo For Flaps (Optional)

1 x Servo Reverser if using optional flaps with non-computer radio

 

 

 

 

 

Jaki regulator do niego? np taki Hobby King 20A ESC 3A UBEC ?

 

Silnik zalecany to "26~28 Size 1300kv Brushless Motor". Czyli jaki silnik wziąć?

 

Serwa zalecane :4 x 9g Servo for Ailerons, Elevator and Rudder. Czyli jakie serwa kupić?

2 x 9g Servo For Flaps (Optional)

Czy serwa do klap moga być te same, jak do lotek i statecznika? np serwo HXT900 9g / 1.6kg / .12sec Micro Servo?

 

Do tego pakiet LiPo Turnigy 2200mAh 3S 25C Lipo Pack x3

 

Czy brać części zamienne jak zapasowy statecznik, itp?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

To serwa brać metalowe?

 

A o co chodzi z tymi patykami z szaszłyków?

 

ładowarkę, nadajnik + moduł + odbiornik to kupuje w Polskim sklepie. Wybrałem turnigy 9x.

 

Zamówie ten sprzęt w przyszłym tygodniu.

 

Czy jest gdzieś opisane, jak zaprogramować nadajnik Turnigy 9x ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyki do szaszłyków służą za wzmocnienie skrzydeł, gdy kleisz je po połamaniu. Można też kupić pręt węglowy fi 2mm. Wówczas jest profi :D Wykałaczki też są fajne.

 

Serwa z metalowymi trybami.

 

Na zdjęciach nie widać galanterii do klap. Będziesz musiał dorobić popychacze zawiasy itp.

 

W Turnigy wybierasz odpowiedni program i programujesz - tutaj krok po kroku http://ok-rimr.com/en/how-to-do-it/turnigy-t9x/19-7-modelove-situace-a-mixy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Required:

4 x 9g Servo for Ailerons, Elevator and Rudder

2 x 9g Servo For Flaps (Optional)

1 x Servo Reverser if using optional flaps with non-computer radio

 

Mam pytanie odnośnie serw.

Czy ktoś mi może powiedzieć do czego służą następujące serwa:

2 x 9g Servo For Flaps (Optional)

1 x Servo Reverser if using optional flaps with non-computer radio

 

Do latania niezbędne są 4 x 9g Servo for Ailerons, Elevator and Rudder a do czego jest powyższa opcja?

Składam właśnie zamówienie w HK i tak się zastanawiam czy (jeśli sie przydadzą) zamawiać dodatkowe serwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 x 9g Servo For Flaps (Optional)

1 x Servo Reverser if using optional flaps with non-computer radio

Czyli jeśli planujesz uruchomić klapy (które są opcjonalne) to dokupujesz dodatkowe dwa serwa

i jeśli nie masz radia "komputerowego" to dodatkowo servo-reversa.

A zapasowe serwa przydadzą się tak czy siak (choćby na zapas do tych czterech które są obowiązkowe, by model dało się sterować).

Jeśli masz aparaturę Turnigy 9x lub inną rozbudowaną to servo-revers ci niepotrzebny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli planujesz uruchomić klapy (które są opcjonalne) to dokupujesz dodatkowe dwa serwa

 

Rozumiem ze chodzi o klapy na skrzydłach? Wydawało mi się ze te 4 serwa są m.in. na skrzydła.

Chyba że coś pomieszałem jako świeżak w tej dziedzinie ;-)

 

~wysłane z LG p760 przy użyciu Tapatalk~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze chodzi o klapy na skrzydłach? Wydawało mi się ze te 4 serwa są m.in. na skrzydła.

na skrzydłach są dwa serwa do lotek pozostałe dwa serwa to kierunek i wysokość. Na siłę pewnie można latać na trzech serwach - dwa na lotki i jedno na wysokość...

Klapy zmieniają właściwości aerodynamiczne skrzydła(siłę nośną skrzydła) - umożliwiają lot (a szczególnie start i lądowanie) z mniejszą prędkością.

Istnieje też wersja klapolotek - czyli lotki sterowane dodatkowo jako klapy:-)

Zresztą co ja tu będę wymyślał teorię, google wie na temat klap i klapolotek wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 x Servo Reverser if using optional flaps with non-computer radio

 

Bixler2 ma "żle" zaprojektowane gniazda serw dla klap. Gniazda lotek zwyczajowo (i logicznie) wykonuje się jako lustrzane. Wówczas pracują naprzemiennie i mogą być sterowane jednym sygnałem - tzn przy tym samym sygnale jedna lotka wychiyla się w dół, a druga do góry. Klapy mają działać w tą samą stronę, a gniazda zostały wykonane tak samo jak dla lotek. Powinny zostać wykonane nie symetrycznie, a tak samo. Spowodowało to konieczność zastosowania rewersu (modułu odwracającego sygnał) na jednej z klap. Akurat w tym modelu jest to irytujące, gdyż jak będziesz chciał go zrobić pod FPV to klapy staną się konieczne, a kanałów w aparaturze będzie brakowało... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki @bart07 za wytłumaczenie. :)

Na razie nie planuję bawić się z FPV.

 

W gwoli wyjaśnienia i doprecyzowania

HF28cWN.gif

1 - klapy - hamulec aerodynamiczny, czy do czegoś jeszcze?

2 - lotki - przechył samolotu prawo/lewo (również do zmiany kierunku lotu)

3 - ster wysokości - zmiany lotu góra/dół

4 - ster kierunku - zmiana kierunku lotu prawo/lewo

 

poprawcie mnie jeśli coś pomieszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szybkie pytanko

Jeśli przyjąłem ze skrzydła będą zdejmowane to pręt węglowy mam wkleić w jedno skrzydło czy w oba może wchodzić luźno? Czy trzeba dorabiać jakieś jego mocowanie?

Generalnie przyjąłem ze skrzydła będą mocowane na fabryczne śruby, tylko się zastanawiam czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam luźno wkładaną rurę węglową i mocowanie skrzydeł tak w tym linku http://rc-miruuu.wee...m/bixler-2.html gdyż jest to właśnie model odkupiony od mikra:) i jestem zadowolony szybko i sprawnie się mocuje skrzydła, choć zastanawiam się czy nie przerobić tego na tzw trzymaczki wieszaczki AGD i guma modelarska gdyż po uruchomieniu klap jest więcej przewodów do spięcia i trochę gorzej zaczęło się to składać ale nie narzekam :) I co do klap to na forum można znaleźć temat z Programowaniem tgY9x choć chyba powszechnie panuje przeświadczenie ze się nie da zrobić na dwóch serwach (osobno) klap i trzeba przerabiać gniazda na SERW, a na pewno się da jak będzie trzeba to poszukam linka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

U mnie w planach też będzie luźno, natomiast skrzydła mam w planach przytwierdzać na oryginalne śruby + rzep. Coś na wzór z rcgroups http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=25113213&postcount=3407

 

Odnośnie klap to mam na 2 serwach przy czym jedno odwróciłem + Y-kabel i bez problemu zaprogramowałem TGY9X na 3 pozycyjnym przełączniku wg instrukcji w forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.