Jump to content

zipp

Modelarz
 • Content Count

  740
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

zipp last won the day on April 29

zipp had the most liked content!

Community Reputation

69 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gliwice
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

393 profile views
 1. Uszkodzenie nie wyglądają krytycznie. To wygryzienie skrzydła w ogóle nie ma znaczenia a urwana lotka przyklejona taśmą klejącą będzie lepiej funkcjonować niż nowa Pytanie, czy problemem było złe ustawienie modelu czy całkowity brak wprawy na drążkach, czy też może próba latania w zbyt mocnym wietrze(to, że wylądował na drzewie to by sugerowało)? Jeśli brak wprawy, to proponowałbym posiedzieć trochę w symulatorze, by się oswoić przed kolejnymi próbami. Najprościej w symulatorze lotu Multiplexa który ma bezpłatną okrojoną wersję, ale dobrze spełniającą swe zadanie. Do symulatora trzeba kabelka łączącego aparaturę z komputerem, by ćwiczyć na fizycznych drążkach na których będzie się latać. Inna metodą jest nabycie modelu z stabilizatorem lotu, który pozwala na oswojenie się z lataniem na żywo bez uszkadzania modelu..(to niestety jest stosunkowo droga metoda, ale bardzo skuteczna przy braku pomocy kogoś doświadczonego) Model przed rozpoczęciem latania musi mieć dobrze ustawiony ŚĆ, tak by wyrzucony(bez włączonego silnika) całkiem płasko, dość silnie, pod lekki wiaterek przelatywał ok. 10m lotem swobodnym i łagodnie lądował na brzuchu No i latanie na początek tylko i wyłącznie przy bardzo lekkim wiaterku, tylko przed sobą(a nie dookoła głowy) Ważne też by nie ustawić za dużych wychyleń na lotkach i na sterze wysokości, bo jest to śmiertelne dla początkujących..
 2. Rzeczywiście lepiej kupować markowe pakiety, bo służą dłużej. Do tego koniecznie low voltage alarm, by nie rozładować zbyt głęboko żadnej celi bo od tego puchną nawet dobre pakiety.. Niestety jeśli to pierwszy model do nauki, to bez znaczenia dobry czy tani pakiet zostanie równie skutecznie zmasakrowany przy większym krecie.. Apropos masakrowania, to koniecznie odbiornik umieść za baterią w modelu.. Jeśli masz ładowarkę z balanserem to na początek starczy. Oczywiście ładowarka typu imax jest wygodniejsza, umożliwia precyzyjne ustawianie prądu ładowania i dodatkowo wyświetla ile władowała mAh do pakietu, co się przydaje.. Wszystko zależy od budżetu i perspektyw pozostania w hobby na dłużej Jeśli ta zabawa Ci się nie spodoba to nie ma sensu inwestować za dużo.. Ta ładowarka z linku na allegro wygląda identycznie jak moja, przy czym moja ma jeszcze hologram SKYRC od spodu. Nie wiem czy w tej chwili nie ma już hologramów czy to bardzo dobra podróbka Imaxa.
 3. kolego, na stronie sklepu z modelem, którą zacytowałeś piszą: Polecane części (brak w zestawie):Bateria: 3 s 1500-2200 mah Ja bym kupił 3s 1300mAh, ewentualnie 3s 1500mAh. Środek ciężkości: (te wyliczenie to troszkę przerost formy nad treścią..) zacząć z ustawieniem na dźwigarze i zrobić kilka prób płaskich wyrzutów(bez włączania silnika, przy wysokości na zero) w wysokiej trawie która złagodzi ewentualne skutki złego doboru.. Gdy szybko przyziemia, przesunąć pakiet trochę do tyłu, aż do uzyskania szybowania ~10m po płaskim mocnym wyrzucie. Takie zabawy dobrze robić z drugą osobą wyrzucającą płasko model by można korygować sterem wysokości zbyt szybkie przyziemianie Broń boże nie wyrzucać w górę! Tylko i wyłącznie płasko i dość silnie!
 4. Takie założenie to mim zdaniem błąd. Oczywiście , że rower może pełnić funkcje jedynie użytkowe, ale największym jego atutem jest rekreacja. Oczywiście, że na początek nie można się rzucać na długie trasy, ale stopniowo budować kondycję. Taki rower umożliwia wycieczki rzędu 100km bez żadnych problemów, przy założeniu, że do tych 100km dochodzi się stopniowo. Takie rekreacyjne wyjazdy nie wymagają żadnej wielkiej tężyzny fizycznej, jedynie systematyczność. W zamian super spędzanie wolnego czasu(szczególnie gdy znajdzie się rowerowe towarzystwo), satysfakcja z przejechanych o własnych siłach kilometrów i poprawa stanu zdrowia i kondycji.
 5. nie wiedziałem, że we współczesnych rowerach(obecnie sprzedawanych) jeszcze się wolnobiegu używa.. wygląda, że tak w takim razie kolega musi dbać o łańcuch i wolnobieg a nie kasetę.. a rowerek będzie służył i dawał przyjemność z jazdy..
 6. Jeśli się fajnie jeździ to znaczy, że dobre. Koledze na szosówce nie dasz rady dotrzymać kroku, ale chyba nie do tego ma służyć? Ważne regularne jeżdżenie i wtedy całkiem spore odległości można na takim rowerku robić. Zdecydowanie jedna z lepszych form rekreacji i praktycznie dla każdego. Trzeba też regularnie dbać o napęd(łańcuch, kaseta) - z zewnątrz ma być całkiem sucho i czysto jedynie łańcuch nasmarowany(ale łańcuch na zewnątrz też koniecznie wytarty do sucha) Panie, tylko lać paliwo i jeździć.(+ łańcuch smarować)
 7. Rzeczywiście, mea culpa. Płeć ma znaczenie
 8. trzeba obejrzeć do końca, w 39sek następuje degustacja (pan jest pod nadzorem czujnej małżonki, więc wcześniej robi teatrzyk)
 9. Dziwne wymagania Napisz może do czego chcesz to użyć, bo są przetwornice step-up, które niższe napięcie podbijają do wyższego czyli możesz mieć na wejściu np 4-12V a na wyjściu stabilne 6V.. Jeśli chcesz chronić baterię przed nadmiernym rozładowaniem to najprościej zastosować telemetrię lub wręcz sygnalizator zbyt niskiego napięcia(low voltage alarm). Odłączanie ot tak zasilania od sterowanej elektroniki nie wydaje się rozwiązaniem optymalnym(ale pewnie to zależy od zastosowania..)
 10. https://www.banggood.com/ToolkitRC-M6-DC-150W-10A-LCD-2-6S-Lipo-Battery-Smart-Balance-Charger-Discharger-With-Voltage-Servo-Checker-Receiver-Signal-Tester-Quick-Charger-Function-p-1512836.html
 11. link nie działa. 100,32 - to jest cena na BG +10,04 wysyłka z Chin z trackingiem.. OK, ta wersja za 102,25 jak dla mnie wygląda jak oryginał..
 12. linki poproszę Te chińskie ładowarki (ToolkitRC, ISDT) często robione są dla innych i mogą się inaczej nazywać, mimo, że mają identyczne wnętrze. ToolkitRC M6 nie ma nalepki Wersja sprzedawana na BG jest 100% oryginalna i za 124zł masz z wysyłką z magazynu w Hiszpanii..(czyli szybka dostawa) Na aliexpress za bardzo oszukują z cenami ostatnimi czasy i jakoś mniej chętnie tam kupuję..
 13. no nie, podróby Toolkit M6? Nie sądzę, prawdę mówiąc. Obawiasz się, że Chińczycy podrabiają Chińczyków? Nie słyszałem o takim procederze no ale w sumie, czemu nie..
 14. Wtyk Molex 51005 (Syma, Walkera)
 15. Oczywiście, że będzie. Jednak jeśli będziesz ładował dużo pakietów powyżej 4s warto użyć zasilacz o wyższym napięciu niż 12V - gdy zasilasz ładowarkę niższym napięciem musi ona przetwornicą podnieść to napięcie do potrzebnego i niepotrzebnie się grzeje i hałasuje wentylatorkiem..(dodatkowo, nie uzyska się prawdopodobnie max. prądu ładowania=10A przy potrzebie podbijania napięcia przetwornicą ładowarki, tak jest na pewno w przypadku ładowarki ISDT Q6) Ja swoją M6 kupiłem na BG, przy czym dopiero druga sztuka dotarła , pierwsza zaginęła w transporcie.. (warto ewentualnie dopłacić te kilka złotych do gwarancji dostawy, ja miałem i zadziałało. Innym sposobem jest płatność kartą(np. virtualną VISA) z opcją chargeback, ale osobiście nie używałem)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.