Jump to content

zipp

Modelarz
 • Content Count

  822
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

zipp last won the day on September 23 2020

zipp had the most liked content!

Community Reputation

83 Excellent

About zipp

 • Birthday 07/20/1967

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gliwice
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

809 profile views
 1. Zdecydowanie słaby pomysł by bez sensownej przyczyny (np. ultra lekka waga) dawać do sterowania lotek jedno serwo.. coś kiepski ten plan. Do podwozia dwa serwa a do lotek jedno Coś chyba się planiście pomyliło..
 2. Ze stałym ta makieta traci swój urok - wygląda strasznie, na prawdę (choć oczywiście ona ma się tobie podobać i opinie innych są drugorzędne) Próbowałeś składane dobrej jakości? Porównywałeś doskonałość w obu przypadkach? Takie stałe śmigło gdy wyłączasz napęd działa jak hamulec. Śmigło i ogólnie napęd służy w szybowcu do wyciągnięcia na pułap a zabawa zaczyna się od wyłączenia tego napędu
 3. To jest nieporozumienie, ten model się nie nadaje do takiego obciążenia.. to jest pianka do nauki latania a nie model pod fpv Jak chcesz długo latać z dużym akumulatorem i dodatkowym osprzętem, musisz kupić większy model który temu podoła. Bixler będzie latał jak cegła przy takiej wadze
 4. podoba mi się to podejście: wiem jak powinno wyglądać wejście w naukę latania i nie mam żadnego doświadczenia w budowie i pilotowaniu, ale koledzy jednak utwierdźcie mnie, że tak jak ja uważam jest lepiej i mój nielot z planów będzie latał cudownie. Na filmach tak to pięknie składają i trwa to dosłownie chwilkę a lata to przecież samo i w ogóle się nie rozbija w drobny mak.. Bardzo chętnie przeczytam o tym, że nielot z planów ma się świetnie i pilotowany przez żółtodzioba wykonał lot dłuższy niż 30sek przed rozbiciem.
 5. Nie bardzo to możliwe. Początek latania nie jest tak prosty jak to wygląda na filmach.. By było prosto zacząć samemu latanie, samolot-model powinien zawierać elektronikę wspomagającą lot (stabilizator/żyroskop). Sam model powinien mieć napęd pchający jak to wskazał @robertus Coś mi wygląda, że z takimi wymaganiami będzie ciężko i pasja się szybko znudzi.. choć życzę powodzenia.
 6. Fajny projekt. Kibicuję i czekam na film z oblotu
 7. Jaka była technika budowy modelu? Nie żebym się czepiał, ale trochę mi napis KFOR nie pasuje (tz. technika wykonania) - wydaje mi się, że można by to zrobić bardziej podobne do oryginału: No chyba, że na polskich pojazdach te napisy były robione odręcznie..
 8. idea fajna(z dociążaniem skrzydeł w piance), ale ja wsadziłbym pręt stalowy w miejsce rurki/pręta węglowego zamiast ciężarków..
 9. 100% racji, prócz 90% sprzedawców-naciągaczy/oszustów ali bryluje w prymitywnym automatycznym tłumaczeniu na polski Biada Polakowi bez znajomości j.angielskiego który chce coś tam kupić .. bo są np "serwa pozytywne i odwrócone" a przecież miało być "pozytywnie zakręcone".. Mimo wszystko dalej tam kupuję, choć jest zdecydowanie gorzej i trudniej niż kilka lat temu(jeśli chodzi o sprzedawców naciągaczy)
 10. zipp

  Vendetta f3f

  hmm, obrazków z ostatniego posta nie widać..
 11. zasadniczą różnicą jest podpięcie się pod telemetrię frsky z wykorzystaniem openXsensor co zwiększa funkcjonalność o 100%
 12. Chciałem uprzejmie donieść, że opentx wprowadziło funkcję regulacji podświetlania ekranu potencjometrem w nowej wersji 2.3.10 z 6/10/2020 w funkcjach specjalnych Dotyczy to radii z kolorowym wyświetlaczem. Sprawdziłem i działa
 13. mógłbyś się rozpisać bardziej szczegółowo nt projektu oraz jak się sprawuje..(oraz czy zrobiłeś wersję z gps)
 14. hmm, ja tam(GB) widzę za taki zestaw za 977pln+99pln przesyłka..
 15. chłopak jest niesamowity.. rzeczywiście mistrzowskie opanowanie modelu - wygląda, że nie podlega grawitacji
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.