Jump to content

zipp

Modelarz
 • Content Count

  412
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

zipp last won the day on August 17 2019

zipp had the most liked content!

Community Reputation

30 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gliwice
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

123 profile views
 1. na początek spróbuj tego , a nóż-widelec zadziała.. programowanie hamulca prostych kontrolerów jest w czasie drugiej muzyczki najczęściej (tak przynajmniej mi się zdaje
 2. śmietnik, tz. że prawdopodobnie do wyrzucenia.. Jeśli ładowarka nie chce ładować na programie Li-ion/Li-po to oznacza, że jedna(lub więcej) cela jest zbyt głęboko rozładowana a to znowu oznacza jej śmierć(najczęściej). Ogniwa li-ion i lipo są bardzo wrażliwe na nadmierne rozładowanie (poniżej 3,0V/celę) gdyż zachodzą w nich destrukcyjne i najczęściej nieodwracalne procesy chemiczne.. Można próbować ładować tę nadmiernie rozładowaną celę przez port balansera lub jak napisał bubu2 cały pakiet przez chwilę(kilkanaście minut) programem ni-mh lub pb ustawiając mały prąd - 100-200mA. W ten sposób można próbować podnieść napięcie na tej nadmiernie rozładowanej celi dzięki czemu będzie można uruchomić ładowanie programem Li-Ion.
 3. bardzo ciekawe, ale obrazek tego R8 chyba przeczy że jedna z anten miałaby być nastrojona na 900MHz - różnica powinna być widoczna..
 4. i tu jest dylemat: dać się wydymać (czyli zapłacić za wymianę antenek w serwisie jeti te 50% odbiornika) ale mieć święty spokój, albo zaryzykować i założyć dwie nowe antenki po $ za sztukę we własnym zakresie.. Jeśli jeti nie stosuje jakiegoś dziwnego złącza to bym wymieniał Wymiana antenek to nie jest operacja neurochirurgiczna, nie róbmy z siebie kompletnych niemot koledzy..
 5. Też tak mi się wydaje. Uwielbiają przeloty 10-20m nad głową. Stoję sam na polu, dookoła setki metrów wolnej przestrzeni a kutas przelatuje dokładnie nad moją głową wyjąc silnikiem. Przyznaje, że w takich chwilach myślę, że fajnie by mieć jakąś porządną procę w kieszeni, by s.syna strącić.. Na szczęście po powrocie do domu zapominam i gdy następnym razem jakiś lata nad głową, to poza morderczymi myślami nie mam nic do ich realizacji
 6. Z mojego doświadczenia wynika, że motolotniarze to wyjątkowe syny. Wydaje się, że znajdują przyjemność w utrudnianiu życia modelarzom, wykorzystując swoją uprzywilejowaną pozycję. Na lotnisku w Gliwicach mimo, że teren był dość obszerny dość często przelatywali bezpośrednio nad pasem modelarskim (100x20m) przy płycie lotniska wielkości ~700x1000m i miejscu swojego startu oddalonym o około 600m.
 7. Też wydaje mi się, że to co w komunikacie Frsky to ściema i próba utrudnienia życia naśladowcom typu juper. Cóż sami urośli na kopiowaniu innych więc wiedzą gdzie uderzyć by zaszkodzić idącej ich śladem konkurencji..
 8. zipp

  pakiet zasilajacy

  kolega żartuje, prawda? Chyba, że ten silnik u kowala montował..
 9. zipp

  pakiet zasilajacy

  Stawiam na 5s ale oczywiście to jest na zasadzie zgaduj zgadula. Nie wiem czy można jakoś inaczej niż doświadczalnie rozwikłać sprawę. Można pomierzyć rozmiary silnika i próbować dopasować go do któregoś z HK bo to jest chyba jest jeden z modeli Turnigy SK3. Do doświadczeń dobrze by mieć łopaty z którymi ten silnik latał.. Swoją drogą ten silnik wygląda na bardzo zmęczony życiem. Nie wiem co musiał przejść biedaczek... Mam nadzieję, że nie zmęczył się tak w tym modelu
 10. ta latająca czerwona łódka była sterowana taranisem i to zdjęcie jest dowodem jaki ten taranis jest niebezpieczny, czy to jest tylko zwykły trolling?
 11. tylko te teksty na forum powtarza kilka(3-4) osób Widziałeś gdzieś na poważnym forum by ludzie narzekali na jakość linku frsky? Jeśli tak z chęcią bym poczytał.. Co do popularności to dość fajnie widać to na rcgroups forum-radia: kolejność wdł ilości wyświetleń podforów: FrSky Taranis - 5,977mln Spektrum - 5,772mln Taranis Howto - 3,335mln Jeti - 3,090mln Hitec Aurora 9 - 2,661mln FlySky/Turnigy - 2,515mln FrSky Horus X12 - 1,761mln OpenLRS - 1,710mln FrSky Horus X10 - 1,587mln FrSky Taranis Hardware Hacks - 1,322mln FrSky na amerykańskim forum zainteresowaniem nokautuje Spektrum, a inne firmy na tle frsky praktycznie nie istnieją !
 12. zastanawiam się co to oznacza w przeliczeniu na godziny włączenia nadajnika? Swojego Taranisa mam trochę ponad 2lata i wydaje mi się, że może mieć ok.400h pracy(z 250-300h w powietrzu) - w statystykach jest pokazany czas włączenia, ale to chyba czas od ostatniej aktualizacji firmware? Tam wyświetla mi 225h. Jak te powiedzmy ~400h ma się do 2lat intensywnej eksploatacji gdy zasięg spada 2-3x ? Czy w ogóle mam sobie tym zawracać głowę skoro ostatnimi czasy latam góra 300-400m od siebie?
 13. dosyć ryzykowne stwierdzenie.. co byś powiedział na takie, że chyba w większości posiadaczy Aurory to kupują ją by zaimponować kolegą co mają radia z zestawów RTF i "posiadacze" tych Auror nie wykorzystują nawet połowy możliwości?
 14. tak, miałem na mysli slidery i dwa dodatkowe przełączniki.
 15. to zależy od posiadanych odbiorników, najlepiej jednak wersję EU - taka powinna być używana w EU, jak sama nazwa wskazuje. W razie czego można przeprogramować(bo różnica tkwi w oprogramowaniu) nadajnik lub odbiornik bo muszą być z jednej drużyny by chciały działać ze sobą. Wersja Int może mieć dziwną wtyczkę do ładowarki baterii. Zasadniczą sprawą jest jednak to, że wersję Int kupisz tylko z magazynu w HK, a EU również z magazynu europejskiego(choć w tej chwili nie ma). Kupując z HK można się liczyć z naliczeniem VAT przez UC i dodatkowym kosztem przesyłki (przy zamówieniu poniżej 250$) Warto może zaczekać na uzupełnienie stanów magazynowych w EU lub UK, jeśli Ci się bardzo nie spieszy.. ps1: Ewentualnie kupić w PL - trochę drożej (529pln w 77) ale gwarancja bardziej realna i jest od ręki:-) ps2: Jeśli aparatura ma być do (moto)szybowców to chyba jednak wersja X9D+ będzie odpowiedniejsza..
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.