Jump to content

zipp

Modelarz
 • Content Count

  487
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

zipp last won the day on August 17 2019

zipp had the most liked content!

Community Reputation

33 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gliwice
 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

197 profile views
 1. zipp

  Koronawirus

  Ja już nie będę. Wydaje się, że stanowiska obu stron zostały przedstawione i nie ma nic do dodania.
 2. zipp

  Koronawirus

  Nie ma potrzeby do zadęcia. Napisałeś, że doktor usunął niewygodnego posta na swoim blogu, więc kreuje rzeczywistość i dla mnie jest to oszustwo, koniec kropka. To ocena jego działalności na blogu i tylko to. Chyba, że tylko Ci się wydawało, że usunął tego posta, a jego wcale nie było? Sam nie wiem, ale skoro tak dokładnie zapamiętałeś ten usunięty wpis to chyba musiał być?
 3. zipp

  Koronawirus

  kolega się unosi niepotrzebnie: to, że doktor jest oszustem napisałem od siebie: to MÓJ wniosek i ocena tego, że usuwa niepasujące do jego fałszywych teorii wpisy czytelników "Warto czytać ze zrozumieniem" to dotyczy każdego.
 4. zipp

  Koronawirus

  jakie to szczęście , że jest w naszej społeczności ktoś kto wszędzie był, ma pamięć jak słoń, wszystko tak dokładnie analizuje i nam tu tak pięknie wykłada kawa na ławę i rozbiera te wszystkie fake newsy na drobne.. Jak precyzyjnie zdemaskował tego lekarza oszusta co zarzuca władzy najukochańszej fałszowanie statystyk..
 5. Nie powinny - jeśli będziesz latał jak napisałem wcześniej - wyciąg na pułap przez 15-20sek i następnie szybowanie. Co do zalecanego śmigła, zwróć uwagę, że to 10x5 jest do silnika G3 a notka którą zamieściłem jest do G2..(więc coś między G2 i G3 się zmieniło) Może G3 ma ulepszone chłodzenie, albo lepsze materiały umożliwiające wytrzymanie wyższej temperatury(drut w lepszej izolacji/lepsze magnesy)? W ogóle to może Ty masz wersję np G1 dla którego max to jednak 9x5 dla 3s Na pewno można spróbować z tym co masz robiąc na początek częste kontrolę temperatury silnika/regulatora (30A może być za mało dla 10x6)
 6. nie istnieje pojęcie za dużej mocy silnika może być co najwyżej za ciężki do danego latadła.. Sprawa wydaje się prosta- powinien się nadać, a na pewno nie jest za mocny (jedynie śmigło za duże - powinno być 9x5, albo większy regulator i praca wyłącznie w trybie wyciąg 15-20sek i szybowanie kilka minut, by miał czas ostygnąć) - wystarczy sięgnąć do notki producenta(za nastik): G2 RAY C3530-1400 [G2C3530-1400] 75,90zł Kliknij aby powiększyć Silnik przeznaczony do napędu bezpośredniego modeli samolotów o wadze do 900g i szybowców o wadze do 950g zasilanych z baterii lipo złożonej z 2 do 4 ogniw. Oś silnika zamocowana jest na dwóch łożyskach kulkowych. Silnik jest fabrycznie przygotowany do montażu "za wręgą", jednak za pomocą opcjonalnego zestawu elementów można go zamontować rotorem do przodu. Podstawowe dane: wymiary: fi 35 x 30mm średnica ośki: 4mm zasilanie: 2-4 ogniw Li-xxx waga: 73g KV: 1400 obr/V zalecane śmigła: 3S Li-pol 9x5, 4S Li-pol 7x6 moc max: do 360W (3S) obiążenie max: 33A/30s zalecany regulator: 40A zastosowanie: modele trenerków do 900g, szybowców do 950g, akrobatów do 800g, akrobatów 3D do 700g
 7. zipp

  Koronawirus

  jest to jakaś metoda na sukces statystyczny(zresztą z tydzień temu już to napisałem): nie róbmy testów to nie będziemy mieć pandemii, a tych co umarli bez przeprowadzonych testów (bo ich prewencyjnie nie robimy) uznajmy, że zmarli z innych powodów..
 8. tak, trochę zaczyna to przypominać ten projekt budowy szybowca z napędem jet.. choć przyznaję, że nie jest tak ambitny..
 9. zipp

  Koronawirus

  kolego, roztropni ludzie nie oglądają reżimówki (a najlepiej w ogóle TV) i się nie denerwują bez potrzeby , czego każdemu życzę
 10. Latanie na symulatorze często nie przekłada się na rzeczywistość. Model fizyczny RC nie chce tak ładnie latać jak ten z symulatora i często po pierwszym, drugim locie trzeba go lepić z małych kawałków.. Ten model, który proponuje tytan będzie dobry na początek(jeśli w cenie jest to kitowe radio to brać i nie zastanawiać się. Żadne toto - jeśli chcesz sam zacząć latać to tylko gotowa pianka typu Pionier. Chyba, że chcesz poznawać tajniki budowy modeli to toto jak najbardziej się nadaje. Musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz zacząć budować czy zacząć latać, po to dwie oddzielne sprawy (chyba, że masz bardzo dużo cierpliwości).
 11. anteny odbiornika z dala od baterii - bateria ma cudowną zdolność do niszczenia wszystkiego w zasięgu.. przy takim ułożeniu pewne jest wyrwanie anten z odbiornika..
 12. ta rurka musi być wklejona - bez niej będzie bardzo wiotki ogon (z nią będzie jedynie wiotki )
 13. zipp

  Koronawirus

  nie znam dokładnie wadliwego modelu, ale chodzi o to ten z dotykiem oporowym(a nie pojemnościowym jak w obecnych smartfonach) - był drogi w piguły a dość szybko dotyk zaczął szwankować i ustawienie parametrów stawało się katorgą (można to zrobić guziczkami ale jak na renomowaną firmę to jednak słabo) Prawdopodobnie musiał to być model wcześniejszy.. (t14mz?)
 14. zipp

  Koronawirus

  czy to jest ta futaba w której ekran dotykowy jest taki wadliwy?
 15. może i nie potrzeba, ale różnica w cenie jest bez znaczenia (jaka różnica czy na hobbistyczny projekt wydasz 5pln czy 0,5pln?) a arduino daje elastyczność w modyfikacjach..
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.