Jump to content

ziaja

Modelarz
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Księżyno
 • Zainteresowania
  Elektronika ,modele latające rc, raczej szybowce, motoszybowce,
 • Imię
  Mirek

Recent Profile Visitors

133 profile views
 1. Udało mi się zainstalować Phoenix RC wersja 5,5 i upgrade do wersji 6 .Zainstalowałem też emulator aparatury , więc z powodzeniem mogę sterować swoją aparaturą FlySky , poprzez dokupiony wcześniej do MultiFlight interfejs USB .Wszystko to śmiga na Windows 10.Poznaję możliwości tego symulatora a są one całkiem spore .Bardzo dobra grafika i możliwość edycji modeli .Sterownik widziany jest w Windows i Phoenix RC jako PPM.Obyło się więc bez zakupu, za free.Mogę to rozwiązanie polecić zainteresowanym .
 2. Dzięki za informację .Rozumiem,że będę mógł sterować moją FlySky .
 3. Dzięki .Kolega nosi się z zakupem RF9.5 i wtedy będę mógł mieć starszą wersję (RF 7,5). Pewnie masz rację,że interfejs z aparaturą sterującą stanowi klucz sprzętowy .Chodziło mi o możliwość trenowania na symulatorze sterując posiadaną aparaturą .Pewnie można znaleźć jakiś chiński interfejs ...ale jeśli dostanę oryginał ......będę chyba musiał wziąć na wstrzymanie i poczekać..Latanie na MultiFlight już nie wystarcza .Póki co mam chęć na Phoenix RC 5,5.Dostępne są w necie instalki .Może coś z tego będzie.
 4. Witam kolegów. Chodzi o symulator RF 7,5 który mogę mieć od znajomego .Czy da się go sterować sterownikiem widzianym w Windows jako kontroler gier PPM ? Jest to aparatura FlySky FS i6x z interfejsem usb których używam obecnie w symulatorze MultiFlight Multiplexa . Czy RF7,5 ma możliwość wyboru sterownika radia i wskazania do wyboru ? Proszę o jakieś wskazówki w temacie .
 5. Na razie zmodyfikowałem oryginalną piastę , tj. poszerzyłem mocowanie łopat z 6 mm do 8 mm . Próba na ziemi , przy maksymalnych obrotach wypadła pomyślnie . Mam nadzieję, że w locie nie będzie niespodzianek . Poniżej zdjęcie z modyfikacji tj .starego kołpaka i piasty z nowymi łopatkami Graupnera .
 6. Widzisz, wał gwintowany (M5) jest zamocowany do piasty i przykręcony 4 wkrętami do wirnika silnika ,jak na zdjęciu .Jak mam wymienić wał na inny ?
 7. Mam mieć od jednego z kolegów z forum silnik REELY R25 ,1000kV , 220 W .Mam nadzieję, że może pociągnąć śmigło 10 x6 . Na Allegro są też niedrogie silniki np. Redox Brushless 650/1000 . Jak widać , z myślenia o dostosowaniu mocowania zaciskowego śmigła na gwintowanym wale zmierzam nieuchronnie w kierunku wymiany silnika, bo trudno o wymianę wału w oryginalnym silniku.
 8. Dziękuję koledzy za liczne rady . Teraz się zastanawiam nad nad opcjami: 1.wymiana silnika 2.wykorzystanie oryginalnego kołpaka tj. zeszlifowanie nasady łopat Grupnera z 8 do 6 mm i rozwiercenie ich mocowania w starej piaście do 3 mm 3.dotoczenie adaptera na oś tj . walec z otworem na M5 a na zewnątrz 6 mm i rozwiercenie tulei zaciskowej na 6 mm (zewn średnica 7,9 mm).
 9. A może jednak nałożyć żywicę na wał i zeszlifować na 5 mm .Powinna się trzymać wału stalowego z siłą nie mniejszą niż klej montażowy Tytan Fix 2 tj 40 kg/cm2.Śmigło z piastą chyba nie wytwarza większego momentu zrywającego ?
 10. Ok Kolego, czytałem dokładnie . W podanym przykładzie pogrubiana była oś o 0,17 mm (z 3,00 na 3.17 mm). W moim przypadku chodzi o ok. 0,1 mm (z 4,9 do 5,0 mm). Obawiam się ,że po spiłowaniu powinno pozostać 0,05 mm grubości warstwy miedzi na wale .Czy ta warstwa będzie miała wystarczającą wytrzymałość i przyczepność do wału?Przeprowadzę taką próbę ale szukam odpowiedniego drutu .
 11. Zrobiłem próbę z nawinięciem folii aluminiowej. Połączenie dobre , ale nie przetrwało maksymalnych obrotów . Może rzeczywiście trzeba spróbować z drutem miedzianym .Problem w tm,że tuleja zaciskowa jest na średnicę 5 mm a wał ma ok. 4,9 mm (szczyty gwintu) , więc nie ma zbyt dużo miejsca na miedź .
 12. Oryginalny silnik do Oriona jest taki https://rc-team.pl/silniki/58145-r-planes-orion-silnik-20097234.html. Gwintowane jest przedłużenie wału (piasta) .Teoretycznie można odkręcić piastę (4 wkręty) ale jak potem dobrać inną , z tym samym rozstawem otworów itp.. Biorąc pod uwagę możliwość uszkodzenia śmigła w czasie mojej nauki latania zakupiłem zestaw z typowym mocowaniem , więc będę próbował wykorzystać to co zakupiłem . Popróbuję wyrównać go i zamocować śmigło zaciskając na osi . Myślę,że spróbuję z nawinięciem folii aluminiowej a jeśli będzie spadać zakleję gwint klejem polimerowym hybrydowym np. Tytan Fix 2 (bo mam) lub żywicą Poxipol i obrobię na gładko.
 13. To jest silnik z zestawu motoszybowca Orion R-Planes , z dość nietypowym mocowaniem śmigła . Jak pisałem szukam rozwiązania do zamocowania zakupionego zamiennika śmigła , zaciskanego na wale silnika. Może prostsze będzie "wygładzenie" wału poprzez zapełnienie gwintu żywicą lub klejem i wówczas zaciśnięcie piasty ?
 14. Witam kolegów. Po ostatnim niefortunnym lądowaniu na drzewie uszkodziłem łopaty śmigła. Niestety ze względu na brak oryginalnych zmuszony byłem dokupić inne tj Graupnera 10x6 oraz kołpak alu TURBO (czeski) z piastą zaciskową.Teraz mam mocowanie łopat typowe 8mm ( poprzednie 6 mm). Problem jest w tym,że oś silnika jest gwintowana (M5) na której trudno jest zacisną tulejkę piasty aby uzyskać dobre i pewne połączenie . Przy pierwszej próbie mocowania zerwałem gwint tulei piasty chociaż nie wydaje mi się ,że zbyt mocno dokręcałam. Teraz mam drugą piastę z wkrętem. Nawinąłem trzy obroty taśmy teflonowej na gwint osi silnika i piasta dość łatwo się zacisnęła , ale obawiałem się aby niezbyt mocno , do wyczuwalnego oporu . Próba silnikowa na zewnątrz domu pozwoliła przetestować połączenie. Wszystko było dobrze do momentu przytrzymania na najwyższych obrotach silnika . Śmigło odleciało , zsunęło się z osi. Może któryś z kolegów spotkał się z tym problemem i ma jakiś patent ? Można oczywiście połączenie wału ze śmigłem skleić albo poszukać innego mocowania śmigła , z piastą na nakrętkę do gwintu osi silnika.Proszę o poradę .W załączenie zdjęcie z wymienionym kołpakiem ze śmigłem .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.